Szukaj
Konto

XXXI KZD. Jan Mosiński: Środowisko Donalda Tuska będzie przeciwne emeryturom stażowym [WIDEO]

19.10.2023 17:45
Jan Mosiński
Źródło: Tysol.pl
Komentarzy: 0
– Dzisiaj pod znakiem zapytania stoi choćby kwestia emerytur stażowych, bo jeśli rząd obejmie Donald Tusk, to wejdzie w przestrzeń system Tuska: wysokie podatki, być może wyższe bezrobocie i inne niedogodności. Znam to środowisko z pracy w parlamencie i wiem, że będą przeciwni emeryturom stażowym – powiedział podczas XXXI Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” w rozmowie z redakcją Tysol.pl Jan Mosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Dzisiejszy Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność" to kolejny trwały ślad w historii Polski. Solidarność - fundament niepodległości, fundament suwerenności. Ludzie władzy obecnego obozu rządzącego czerpali siłę i też pewne natchnienia do rządzenia państwem, bo Solidarność to jeden z drugich, jak mówił Jan Paweł II, i nigdy jeden przeciw drugiemu, co obserwowaliśmy przez ostatnie lata ze strony opozycji

- mówił Jan Mosiński.

"Środowisko Donalda Tuska będzie przeciwne emeryturom stażowym"

Solidarność dała pewną przestrzeń do pragmatycznego dialogu społecznego. Dialog to z reguły trudne wyzwanie dla każdej ze stron, ale to wszystko pokazuje, że w trudnym czasie Solidarność po raz kolejny zdała egzamin

- podkreślił poseł PiS.

Dzisiaj pod znakiem zapytania stoi choćby kwestia emerytur stażowych, bo jeśli rząd obejmie Donald Tusk, to wejdzie w przestrzeń system Tuska: wysokie podatki, być może wyższe bezrobocie i inne niedogodności. Znam to środowisko z pracy w parlamencie i wiem, że będą przeciwni emeryturom stażowym. Czy to zablokuje nasze starania o to, aby emerytury stażowe były dopełnieniem całej konstrukcji, którą buduje mozolnie Piotr Duda z całym zespołem, czas pokaże

- powiedział polityk.

XXXI Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność"

W dniach 19-20 października w Spale obraduje sprawozdawczo-wyborczy XXXI Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność". Krajowy Zjazd Delegatów dokona wyboru władz Związku na kadencję 2023-2028. Zostaną też nakreślone kierunki działań Solidarności na najbliższe lata.

Krajowy Zjazd Delegatów jest najwyższą władzą stanowiącą w NSZZ "Solidarność". Stanowią go delegaci wybrani przez walne zebrania delegatów regionów. Delegaci wybierani są według klucza wyborczego uchwalanego przez Komisję Krajową.

Ponadto w skład KZD wchodzą przewodniczący zarządów regionów i rad krajowych sekretariatów branżowych oraz przewodniczący Rady Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów. W tym roku na obrady przybędzie 248 delegatów.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 19.10.2023 17:45
Źródło: tysol.pl