Szukaj
Konto

Tak niemiecki trener podsumował Roberta Lewandowskiego

31.10.2023 16:52
Robert Lewandowski
Źródło: fot. Wikipedia CC BY-SA 4.0 - Sven Mandel
Komentarzy: 0
"Trochę się zmienił. W Bayernie bezlitośnie przekraczał granicę 40 goli w roku" - powiedział o Robercie Lewandowskim w rozmowie z "Bildem" niemiecki trener, Bernd Schuster.

Trochę się zmienił. W Bayernie bezlitośnie przekraczał granicę 40 goli w roku. W debiutanckim sezonie w Barcelonie strzelił z kolei 23 gole w lidze, ale strzelał w ważnych starciach w drodze do mistrzostwa Hiszpanii. Lewandowski to już nie tylko człowiek od zdobywania bramek. To czołowa postać, której doświadczenie ogromnie pomaga takim talentom, jak Gavi. Po wielu latach spędzonych w Bayernie chciał nowego wyzwania i się z nim mierzy

- powiedział o Robercie Lewandowskim w rozmowie dla "Bilda" niemiecki trener, Bernd Schuster.

Transfer Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski przed ostatnim sezonem 2022/2023 przeszedł z Bayernu Monachium do Barcelony. Pierwsza część sezonu była wręcz doskonała dla Polaka. Kłopoty pojawiły się w drugiej, mimo wszystko Polakowi udało się nie tylko zdobyć z drużyną tytuł mistrzów kraju, lecz również wyróżnienie dla najlepszego strzelca La Liga.

Złota Piłka

Argentyńczyk Lionel Messi triumfował w plebiscycie magazynu "France Football" na najlepszego zawodnika świata w sezonie 2022/23 - ogłoszono na gali w Paryżu. Otrzymał Złotą Piłkę po raz ósmy w karierze.

Na dwunastej pozycji uplasował się kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. W 2021 roku zajął w prestiżowym plebiscycie najwyższe w karierze drugie miejsce, a rok temu - czwarte.

Sezon 2022/23 był jego pierwszym w barwach Barcelony, po przejściu z Bayernu Monachium. Z "Dumą Katalonii" wywalczył mistrzostwo kraju i Superpuchar, a indywidualnie został królem strzelców hiszpańskiej ekstraklasy z dorobkiem 23 goli.

Natomiast z reprezentacją Polski dotarł do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 31.10.2023 16:52
Źródło: sport.tvp.pl