Odnaczenia dla zasłużonych członków Regionalnego Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ „S” Dolny Śląsk
21.11.2023 12:05

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Członkowie Regionalnego Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk spotkali się w siedzibie Zarządu Regionu, by uczcić Święto Niepodległości 11 Listopada. Śpiewano patriotyczne pieśni, a zasłużonym członkom wręczono odznaczenia.
Krajowy Sekretariat Emerytów i Rencistów NSZZ "Solidarność" przyznał kilku osobom z Sekcji Regionalnej Emerytów i Rencistów NSZZ "Solidarność" Dolny Śląsk medale Semper Fidelis. Odznaczenia wręczył przewodniczący KSEiR NSZZ "Solidarność" Wiktor Kubisiak.
Medale Semper Fidelis
Medal Semper Fidelis jest wręczany za zasługi na rzecz środowisk emerytów i rencistów.
W imieniu dolnośląskiej "Solidarności" życzenia i podziękowania członkom Sekcji złożył wiceprzewodniczący Piotr Majchrzak.
Czytaj również: Bohater Poznańskiego Czerwca ’56 i stanu wojennego odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski



jw
Komentarzy: 0
Data publikacji: 21.11.2023 12:05
Źródło: NSZZ "S" Region Dolny Śląsk
"Ogromna mobilizacja". Negocjacje w ZUS zawieszone do 9 kwietnia
04.04.2026 09:42
"Zawsze niepokorny, zawsze szedł swoją drogą". Opowiedzieliśmy o przeszłości i przyszłości "Tygodnika Solidarność"
03.04.2026 13:09

Komentarzy: 0
W redakcji "Tygodnika Solidarność" w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona 45. rocznicy wydania pierwszego numeru tego pisma. - "Tygodnik Solidarność" swoim wartościom i zasadom pozostaje niezmiennie od 45 lat wierny – za co nieraz przychodziło mu płacić wysoką cenę. Nie tylko w pierwszym okresie swego istnienia, ale także po 1989 roku nigdy nie był ulubieńcem mainstreamu. Zawsze był niepokorny i zawsze szedł swoją drogą - mówił Michał Ossowski, prezes Fundacji Promocji Solidarności.
Czytaj więcej
Nie żyje Antoni Lenkiewicz, legenda dolnośląskiej opozycji antykomunistycznej
03.04.2026 09:32

Komentarzy: 0
W wieku 91 lat zmarł Antoni Lenkiewicz, niezłomny patriota, bohater walki o niepodległość Polski i wyzwolenie jej od sowieckiego panowania, antykomunista, w młodości harcerz, w wieku dojrzałym działacz opozycji, jeden z twórców i przywódców Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.
Czytaj więcej
45 lat temu ukazał się pierwszy numer „Tygodnika Solidarność”
03.04.2026 05:28
Pracownicy ZUS wyszli przed budynki w całej Polsce w geście solidarności z okupującymi warszawską centralę związkowcami
02.04.2026 21:31

Komentarzy: 0
2 kwietnia w samo południe pracownicy oddziałów ZUS w całym kraju wyszli przed budynki, w których pracują. Okazali w ten sposób solidarność ze związkowcami, którzy od wczoraj okupują siedzibę centrali ZUS w Warszawie. Protestujący domagają się od pracodawcy realnych podwyżek wynagrodzeń i przestrzegania zasad dialogu społecznego.
Czytaj więcej

