Wiceminister A Piotrowski: Istotnych podwyżek cen energii z tytułu reorganizacji górnictwa nie będzie

Wiceminister energii Andrzej Piotrowski zapowiedział dziś w Sejmie, że nie przewiduje Istotnych podwyżek cen energii z tytułu reorganizacji górnictwa. "Nie ma powodów do obaw, żadnych istotnych podwyżek cen energii z tytułu reorganizacji górnictwa nie będzie. System będzie bardziej stabilny" - powiedział wiceminister.
 Wiceminister A Piotrowski: Istotnych podwyżek cen energii z tytułu reorganizacji górnictwa nie będzie
/ pixabay.com
Wiceminister odpowiadał dziś na pytania posłów, którzy obawiają się, że pomysł na łączenie w konsorcja kopalń i elektrowni może doprowadzić do wzrostu cen prądu.  Andrzej Piotrowski stwierdził, że w strukturze integracji pionowej koszty węgla przestają mieć znaczenie dla kosztów energii. Twierdzi jednocześnie, że integracja pionowa umożliwi racjonalne podejście do planowania i pozwoli na dokonywanie przemyślanych ruchów w celu poprawy efektywności sektora wydobywczo-energetycznego poprzez lepszą organizację i inwestycje. 

Efektem tego będzie niższa składowa kosztów związanych z surowcami dla wytwarzania energii elektrycznej w konwencjonalnej energetyce. W związku z tym ten ruch nie przełoży się na podwyżkę cen i w średnim i długim terminie doprowadzi do stabilności cen - powiedział Piotrowski.

Nie ma powodu, by krytykować ten ruch, węgiel jest naszym naturalnym surowcem – dodał


Tygodnik Solidarność na temat sektora wydobywczego i energetycznego rozmawiał z Waldemarem Sopatą, członkiem Komisji Krajowej NSZZ Solidarność i przewodniczącym „S” w kopalni Sobieski. Wywiad znajduje się pod poniższym linkiem:
W. Sopata dla "TS": Rządzący pieniędzmi zarobionymi przez kopalnie łatali dziurę budżetową (cały wywiad) 

ab

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe