loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jarosław Wałęsa o reparacjach: Otwieramy puszkę Pandory. PiS nie podchodzi do tego poważnie
Opublikowano dnia 20.09.2017 10:25
"Powiedzmy sobie szczerze: to, co PiS robi w tej chwili ws. reparacji, jest tylko i wyłącznie na potrzeby naszej wewnętrznej polityki. Gdyby podchodzili do tego poważnie, to przedstawiliby konkretne analizy prawne, wystosowaliby odpowiednie noty dyplomatyczne do Berlina i wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Tymczasem nic takiego nie miało miejsca" - powiedział w Porannej rozmowie RMF FM eurodeputowany Jarosław Wałęsa.

zrzut ekranu - Youtube.com

Zdaniem Wałęsy, otwieranie tej debaty nie ma w tym momencie sensu.

Jeżeli mówimy o reparacjach, no to zastanowimy się za chwilę trwałością naszej zewnętrznej, nasze zachodniej granicy. No to wtedy możemy się zastanawiać nad tym, gdzie powinna być nasza wschodnia granica. Otwieramy taką puszkę Pandory, że ktoś naprawdę nieprzemyślanie próbuje nas tutaj ciągnąć.

- powiedział polityk.

/ Źródło: RMF FM


 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Mafia w Warszawie wyłudzała pieniądze i kamienice, ze wsparciem z budżetu państwa
Wczoraj Komisja Weryfikacyjna pod przewodnictwem Patryka Jakiego zaprezentowała raport dotyczący wyłudzeń zarówno środków finansowych jak i nieruchomości w naturze przez grupę mecenasa Roberta N. (przez wiele lat dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, brata urzędniczki zatrudnionej w ministerstwie sprawiedliwości za rządów PO-PSL, beneficjentki wielu milionów złotych pochodzących z tego procederu).
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Już nie honorowi
Nie można stawiać na cokole bohaterów i tych, którzy wysługiwali się reżimowi komunistycznemu.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Magiczne sztuczki nadzwyczajnej kasty"
Nowa animacja Barbary Pieli
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.