loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jarosław Wałęsa o reparacjach: Otwieramy puszkę Pandory. PiS nie podchodzi do tego poważnie
Opublikowano dnia 20.09.2017 10:25
"Powiedzmy sobie szczerze: to, co PiS robi w tej chwili ws. reparacji, jest tylko i wyłącznie na potrzeby naszej wewnętrznej polityki. Gdyby podchodzili do tego poważnie, to przedstawiliby konkretne analizy prawne, wystosowaliby odpowiednie noty dyplomatyczne do Berlina i wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Tymczasem nic takiego nie miało miejsca" - powiedział w Porannej rozmowie RMF FM eurodeputowany Jarosław Wałęsa.

zrzut ekranu - Youtube.com

Zdaniem Wałęsy, otwieranie tej debaty nie ma w tym momencie sensu.

Jeżeli mówimy o reparacjach, no to zastanowimy się za chwilę trwałością naszej zewnętrznej, nasze zachodniej granicy. No to wtedy możemy się zastanawiać nad tym, gdzie powinna być nasza wschodnia granica. Otwieramy taką puszkę Pandory, że ktoś naprawdę nieprzemyślanie próbuje nas tutaj ciągnąć.

- powiedział polityk.

/ Źródło: RMF FM


 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Rosja i Zachód. Kto słabnie, kto rośnie?
W jakim stanie jest Rosja? Kwitnie, znajduje się w stagnacji, czy wręcz upada? Nie ma, co do tego zgody na świecie. Są tacy badacze, nawet bardzo znani i prominentni, jak np. Joseph Neye Jr. z Harvardu, autor i badacz kategorii soft i smart power, którzy uważają, że w XXI wieku nasz wschodni sąsiad znajduje się w zmierzchowym stadium swej potęgi, a może wręcz upada. Inni, wśród których znajdują się autorzy amerykańskiej strategii bezpieczeństwa narodowego wręcz odwrotnie, są zdania, że Rosja jest światową potęgą nr 2, która rzuca właśnie wyzwanie pozycji Stanów Zjednoczonych i w związku z tym Waszyngton winien odpowiednio zmodyfikować swoją politykę. Wreszcie nie brak i takich, jak Andrew Kuchins z Georgtown University, którzy uważają, że obydwa te poglądy są uprawnione, bo Rosja w niektórych obszarach się wzmacnia i jest silniejsza a w innych, odwrotnie, słabnie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Prezydent harcerz zagapił się
Druhu Prezydencie, proszę więcej nie robić takich błędów!
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Siedzimy na schodach przeciwko rządom pięści
- Tu nie ma... nie... I tu też nie ma...\nTata Łukaszka szukał po całym mieszkaniu mamy Łukaszka. I jej nie było.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.