Skandal wokół siłowego przejęcia TVP. Jest oświadczenie Instytutu Myśli Schumana

Oświadczenie Instytutu Myśli Schumana publikujemy w całości.
Ważne! Skandal wokół siłowego przejęcia TVP. Jest oświadczenie Instytutu Myśli Schumana
Ważne! / grafika własna

OŚWIADCZENIE

 

W imieniu Instytutu Myśli Schumana jako organizacji pozarządowej skupiającej ekspertów, naukowców oraz liczne grupy osób w różnym wieku, ze wszystkich grup społecznych i zawodowych z Polski i Polaków zza granicy, którym bliska jest idea Schumana budowania

„Solidarności, Jedności i Pokoju”, protestujemy przeciwko zapowiedziom Premiera Donalda Tuska mające na celu usunięcie roli Mediów Publicznych m.in. Telewizję Polską oraz Polskie Radio, jako platformy, która ma służyć wszystkim Polakom, do prezentowania wizerunku Polski w Europie i promowania Wspólnoty Narodów Europy Schumana a nie superpaństwa, we wszystkich wymiarach społecznych, kulturalnych, naukowych, gospodarczych, religijnych i politycznych.

 

Obecnie w Europie dąży się do budowania superpaństwa, czemu przeciwstawiał się Czcigodny Sługa Boży Robert Schuman mówiąc: „Moja idea nie polega na tym, aby połączyć kraje w celu stworzenia superpaństwa. Nasze kraje europejskie są historyczną rzeczywistością. Z psychologicznego punktu widzenia byłoby to niemożliwe i nierozsądne, aby się ich pozbyć. Ich różnorodność jest dobrą rzeczą i nie ma sensu, aby je usuwać lub dokonywać zrównywania lub unifikacji” (Robert Schuman), dlatego Pan Donald Tusk jako członek Europejskiej Partii Ludowej, do której kiedyś należał Schuman, która wówczas działała na rzecz budowania Wspólnoty Narodów Europy, powinien kontynuować dzieło Schumana a nie przeciwstawiać się Jego ideom. Dążenie do superpaństwa w ideologii Spinellego jest jednocześnie niszczeniem wspólnot narodowych, a także walką z tradycjami religijnymi i kulturowymi narodów, aby ostatecznie usuwanąć także takie instytucje narodowe jak parlamenty, przekazując ich rolę do Brukseli.

 

W tzw. logice superpaństwa jest także podporządkowanie i przekazanie narodowych mediów publicznych pod kontrolę i do dyspozycji centralnej władzy w Brukseli, która byłaby sprawowana przez ich przedstawicieli-komisarzy w poszczególnych krajach, co było elementem planu Spinellego. Obecnie, kiedy w Brukseli przyspieszono działania w kierunku tworzenia superpaństwa, przejęcie kontroli na mediami publicznymi w poszczególnych narodach, w tym także w Polsce, ma być instrumentem wspierającym skuteczną realizację budowania superpaństwa, co ma być też działaniem na rzecz usuwania platform medialnych, na których obywatele i cały naród mógłby wyrażać swoje opinie i uzyskiwać bieżącą i aktualną informację oraz wyrażać swoją kulturę, wiarę, tradycję i przywiązanie do ojczyzny.

 

Takie działania bardzo zdecydowanie krytykował Robert Schuman w następujący sposób: „W rzeczywistości nie można stosować terminu „demokracja” do ustroju, który odmawia uznania istnienia narodu, to znaczy żyjącej wspólnoty, będącej w posiadaniu własnej,

 

autentycznej spuścizny, mającej swoje dążenia i własne posłannictwo, które chce wypełniać w całkowitej wolności, nie można odnosić go do reżimu, który odrzuca samą ideę wolności i odpowiedzialności osobistej, który przemocą tłumi odmienne tendencje i oceny, określając je mianem zbrodniczych dewiacji. W prawdziwej demokracji istnieje tylko jedno ograniczenie dla wolności: podstawy państwa i społeczeństwa muszą być zabezpieczone przed przemocą i niszczycielskimi zamiarami.(Robert Schuman).

 

W związku z powyższym, działania Pana Premiera Donalda Tuska odczytujemy w optyce Schumana jako zamach na Wspólnotę Narodową, Państwową i demokrację, co ma prawdopodobnie sprzyjać budowaniu superpaństwa, a w konsekwencji będzie prowadzić do niszczenia Wspólnoty Narodów Europy Schumana. Jako Instytut, który ma obowiązek głoszenia idei Schumana w celu powrotu Unii Europejskiej do korzeni, rozwoju Trójmorza oraz Polskiej rzeczywistości społecznej w duchu Schumana, chcemy jasno zaprotestować przed próbą monopolizowania mediów w Polsce i próbę sekowania wartości jakimi jest wolność słowa. Zapowiedzi obecnego rządu są sprzeczne z duchem demokracji, tolerancji i suwerenności Polski. Apelujemy do Premiera Donalda Tuska o zaniechanie tego bezprecedensowego ataku na Wolność i Niezależność mediów. Działanie takie stoi w sprzeczności z duchem budowania Wspólnoty oraz ze standardami krajów demokratycznych.

 

Chcemy również wyrazić wsparcie wszystkim dziennikarzom i władzom Mediów Publicznych. Dziękujemy za Państwa służbę. Bez Państwa wspaniałej pracy, wiele naszych ważnych inicjatyw wzmacniających pozycję Polski takich jak m.in.: Schuman Trimarium Forum, Debaty o odnowie Unii Europejskiej, Animatorzy Wizerunku Polski w Europie, Letnia Akademia Schumana, Powszechny Uniwersytet Wdrażania Myśli Chrześcijańsko-Społecznej do praktyki, nie byłoby znanych szerszej rzeszy odbiorców w Polsce i za granicami. Dziękujemy również za promocję Polski i dbanie o jej interes.

 

Środowisko Instytutu Myśli Schumana ma zobowiązanie wobec Schumana obrony prawdy i prawa. Możecie Państwo liczyć na nasze wsparcie.

 

 

 

Ryszard Krzyżkowski

Prezes Instytutu Myśli Schumana

[email protected]

Tomasz Pysiak

Dyrektor Zarządzający [email protected]

Prof. Zbigniew Krysiak

Przewodniczący Rady Programowej [email protected]


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Państwa G7 wyraziły jednoznaczne stanowisko ws. wojny na Ukrainie z ostatniej chwili
Państwa G7 wyraziły jednoznaczne stanowisko ws. wojny na Ukrainie

Przywódcy państw G7 zapewnili o niewzruszonym poparciu dla Ukrainy podczas szczytu online zorganizowanego w sobotę, w drugą rocznicę rosyjskiej napaści na ten kraj.

Rolnicy mają dość. Hiszpański kurort został kompletnie sparaliżowany [WIDEO] z ostatniej chwili
Rolnicy mają dość. Hiszpański kurort został kompletnie sparaliżowany [WIDEO]

Protestujący w Hiszpanii od 6 lutego rolnicy sparaliżowali w sobotę blokadami drogowymi popularną wśród turystów kanaryjską wyspę - Teneryfa. Protest doprowadził do chaosu komunikacyjnego na drogach prowadzących do kurortów.

Dwie tony obornika wyrzucone przed willą rosyjskiego ambasadora w Polsce [WIDEO] z ostatniej chwili
Dwie tony obornika wyrzucone przed willą rosyjskiego ambasadora w Polsce [WIDEO]

W całym kraju odbywają się protesty przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę w związku z drugą rocznicą wybuchu wojny. Największa z manifestacji odbywa się przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie.

Wydano ciało Nawalnego z ostatniej chwili
Wydano ciało Nawalnego

Kira Jarmysz, była rzecznika Aleksieja Nawalnego przekazała, że jego ciało zostało już oddane jego matce. Informacje te zostały potwierdzone przez agencję Reuters.

Patryk Jaki stawia diagnozę. Oto, dlaczego jego zdaniem Zjednoczona Prawica straciła władzę z ostatniej chwili
Patryk Jaki stawia diagnozę. Oto, dlaczego jego zdaniem Zjednoczona Prawica straciła władzę

- Już nie mogę słuchać tych bajek, o tym że musimy być bardziej jak PO. Ludzie mając do wyboru oryginał i podróbkę - zawsze wybiorą oryginał. Każdego dnia w PE obserwuje „prawice” , która niczym nie różni się od lewicy poza nazwą. Co powoduje, że Europa, która sama zwalcza swoje korzenie, pogrąża się w kolejnych kryzysach i tak jak kiedyś budziła respekt i szacunek na świecie, dziś coraz cześć jest kwitowana politowaniem - ocenił europoseł Suwerennej Polski Patryk Jaki we wpisie w mediach społecznościowych.

Już 700 ofiar epidemii cholery z ostatniej chwili
Już 700 ofiar epidemii cholery

W Zambii odnotowano od stycznia gwałtowny wzrost liczby przypadków cholery, a liczba ofiar śmiertelnych tej choroby sięgnęła 700 - poinformowała w sobotę organizacja Lekarze bez Granic.

Prezydent Zełenski: Ta wojna zakończy się naszym zwycięstwem z ostatniej chwili
Prezydent Zełenski: Ta wojna zakończy się naszym zwycięstwem

Wojna rozpętana przez Rosję zakończy się zwycięstwem Ukrainy – oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w drugą rocznicę rozpoczęcia przez Moskwę pełnowymiarowej napaści na Ukrainę.

2-latek śmiertelnie potrącony przez samochód? z ostatniej chwili
2-latek śmiertelnie potrącony przez samochód?

Policja szuka osób, które w piątek wieczorem przejeżdżały DK57 między Makowem Mazowieckim a Przasnyszem. Doszło tam prawdopodobnie do śmiertelnego potrącenia dwuletniego chłopca, który zmarł w szpitalu.

Czy wojna na Ukrainie zakończy się w tym roku? z ostatniej chwili
Czy wojna na Ukrainie zakończy się w tym roku?

W ocenie eksperta ds. wojskowości Carlo Masali wojna na Ukrainie, rozpoczęta przez Rosję dwa lata temu, nie zakończy się w 2024 roku. Nie widzę końca tej wojny w 2024 roku; nie ma niczego, co mogłoby dać nam nadzieję - oznajmił politolog w sobotę w rozmowie z gazetą "Augsburger Allgemeine".

Meghan Markle podjęła decyzję. Wcześniej obrączkę odesłała pocztą z ostatniej chwili
Meghan Markle podjęła decyzję. Wcześniej obrączkę odesłała pocztą

Wokół Pałacu Buckingham po raz kolejny zawrzało. Wszystko za sprawą relacji Sussexów z rodziną królewską. Jak informuje "The Mirror" Meghan Markle miała podjąć ostateczną decyzję.

REKLAMA

Skandal wokół siłowego przejęcia TVP. Jest oświadczenie Instytutu Myśli Schumana

Oświadczenie Instytutu Myśli Schumana publikujemy w całości.
Ważne! Skandal wokół siłowego przejęcia TVP. Jest oświadczenie Instytutu Myśli Schumana
Ważne! / grafika własna

OŚWIADCZENIE

 

W imieniu Instytutu Myśli Schumana jako organizacji pozarządowej skupiającej ekspertów, naukowców oraz liczne grupy osób w różnym wieku, ze wszystkich grup społecznych i zawodowych z Polski i Polaków zza granicy, którym bliska jest idea Schumana budowania

„Solidarności, Jedności i Pokoju”, protestujemy przeciwko zapowiedziom Premiera Donalda Tuska mające na celu usunięcie roli Mediów Publicznych m.in. Telewizję Polską oraz Polskie Radio, jako platformy, która ma służyć wszystkim Polakom, do prezentowania wizerunku Polski w Europie i promowania Wspólnoty Narodów Europy Schumana a nie superpaństwa, we wszystkich wymiarach społecznych, kulturalnych, naukowych, gospodarczych, religijnych i politycznych.

 

Obecnie w Europie dąży się do budowania superpaństwa, czemu przeciwstawiał się Czcigodny Sługa Boży Robert Schuman mówiąc: „Moja idea nie polega na tym, aby połączyć kraje w celu stworzenia superpaństwa. Nasze kraje europejskie są historyczną rzeczywistością. Z psychologicznego punktu widzenia byłoby to niemożliwe i nierozsądne, aby się ich pozbyć. Ich różnorodność jest dobrą rzeczą i nie ma sensu, aby je usuwać lub dokonywać zrównywania lub unifikacji” (Robert Schuman), dlatego Pan Donald Tusk jako członek Europejskiej Partii Ludowej, do której kiedyś należał Schuman, która wówczas działała na rzecz budowania Wspólnoty Narodów Europy, powinien kontynuować dzieło Schumana a nie przeciwstawiać się Jego ideom. Dążenie do superpaństwa w ideologii Spinellego jest jednocześnie niszczeniem wspólnot narodowych, a także walką z tradycjami religijnymi i kulturowymi narodów, aby ostatecznie usuwanąć także takie instytucje narodowe jak parlamenty, przekazując ich rolę do Brukseli.

 

W tzw. logice superpaństwa jest także podporządkowanie i przekazanie narodowych mediów publicznych pod kontrolę i do dyspozycji centralnej władzy w Brukseli, która byłaby sprawowana przez ich przedstawicieli-komisarzy w poszczególnych krajach, co było elementem planu Spinellego. Obecnie, kiedy w Brukseli przyspieszono działania w kierunku tworzenia superpaństwa, przejęcie kontroli na mediami publicznymi w poszczególnych narodach, w tym także w Polsce, ma być instrumentem wspierającym skuteczną realizację budowania superpaństwa, co ma być też działaniem na rzecz usuwania platform medialnych, na których obywatele i cały naród mógłby wyrażać swoje opinie i uzyskiwać bieżącą i aktualną informację oraz wyrażać swoją kulturę, wiarę, tradycję i przywiązanie do ojczyzny.

 

Takie działania bardzo zdecydowanie krytykował Robert Schuman w następujący sposób: „W rzeczywistości nie można stosować terminu „demokracja” do ustroju, który odmawia uznania istnienia narodu, to znaczy żyjącej wspólnoty, będącej w posiadaniu własnej,

 

autentycznej spuścizny, mającej swoje dążenia i własne posłannictwo, które chce wypełniać w całkowitej wolności, nie można odnosić go do reżimu, który odrzuca samą ideę wolności i odpowiedzialności osobistej, który przemocą tłumi odmienne tendencje i oceny, określając je mianem zbrodniczych dewiacji. W prawdziwej demokracji istnieje tylko jedno ograniczenie dla wolności: podstawy państwa i społeczeństwa muszą być zabezpieczone przed przemocą i niszczycielskimi zamiarami.(Robert Schuman).

 

W związku z powyższym, działania Pana Premiera Donalda Tuska odczytujemy w optyce Schumana jako zamach na Wspólnotę Narodową, Państwową i demokrację, co ma prawdopodobnie sprzyjać budowaniu superpaństwa, a w konsekwencji będzie prowadzić do niszczenia Wspólnoty Narodów Europy Schumana. Jako Instytut, który ma obowiązek głoszenia idei Schumana w celu powrotu Unii Europejskiej do korzeni, rozwoju Trójmorza oraz Polskiej rzeczywistości społecznej w duchu Schumana, chcemy jasno zaprotestować przed próbą monopolizowania mediów w Polsce i próbę sekowania wartości jakimi jest wolność słowa. Zapowiedzi obecnego rządu są sprzeczne z duchem demokracji, tolerancji i suwerenności Polski. Apelujemy do Premiera Donalda Tuska o zaniechanie tego bezprecedensowego ataku na Wolność i Niezależność mediów. Działanie takie stoi w sprzeczności z duchem budowania Wspólnoty oraz ze standardami krajów demokratycznych.

 

Chcemy również wyrazić wsparcie wszystkim dziennikarzom i władzom Mediów Publicznych. Dziękujemy za Państwa służbę. Bez Państwa wspaniałej pracy, wiele naszych ważnych inicjatyw wzmacniających pozycję Polski takich jak m.in.: Schuman Trimarium Forum, Debaty o odnowie Unii Europejskiej, Animatorzy Wizerunku Polski w Europie, Letnia Akademia Schumana, Powszechny Uniwersytet Wdrażania Myśli Chrześcijańsko-Społecznej do praktyki, nie byłoby znanych szerszej rzeszy odbiorców w Polsce i za granicami. Dziękujemy również za promocję Polski i dbanie o jej interes.

 

Środowisko Instytutu Myśli Schumana ma zobowiązanie wobec Schumana obrony prawdy i prawa. Możecie Państwo liczyć na nasze wsparcie.

 

 

 

Ryszard Krzyżkowski

Prezes Instytutu Myśli Schumana

[email protected]

Tomasz Pysiak

Dyrektor Zarządzający [email protected]

Prof. Zbigniew Krysiak

Przewodniczący Rady Programowej [email protected]Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe