Szukaj
Konto

Ludzie nowej władzy mieli symulować opuszczenie budynku PAP: „Wrócili do środka”

21.12.2023 19:48
Ludzie nowej władzy mieli symulować opuszczenie budynku PAP: „Wrócili do środka”
Źródło: fot. tysol.pl
Komentarzy: 0
„Pseudoprezes PAP symulował zamiar opuszczenia budynku, ale po kilkuminutowej podróży windami w górę i w dół wrócił do środka” – pisze poseł PiS Paweł Jabłoński.

Były wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński opublikował wpis w mediach społecznościowych, do którego załączył zdjęcie. Widzimy na nim Marka Błońskiego, powołanego przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego prezesa PAP.

"Pseudoprezes PAP symulował zamiar opuszczenia budynku, ale po kilkuminutowej podróży windami w górę i w dół wrócił do środka. Teraz siedzi w przypadkowo wybranym gabinecie i dalej udaje prezesa" - oświadczył Jabłoński.

"Ku pokrzepieniu serc zrobił sobie nawet tabliczkę na drzwi - ale nie może znaleźć taśmy klejącej żeby ją przymocować. I chyba właśnie dzwoni w tej sprawie po pomoc do Rafała Trzaskowskiego" - dodał.

"Żałosne. Pewnie ktoś go rozlicza i ruga przez telefon: «Jeszcze nie opanowałeś obiektu i nie wywalasz ludzi? Co za mięczak..»" - komentuje sprawę poseł PiS Paweł Szrot.

CZYTAJ TAKŻE: "Właśnie przeszła w Sejmie koło mnie Posłanka PO Magdalena Filiks i powiedziała do mnie «Ty szmato»"

Decyzja ministra kultury

Sejm podjął we wtorek wieczorem uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej.

Resort kultury poinformował w środowym komunikacie, że szef MKiDN Bartłomiej Sienkiewicz, powołując się na Kodeks spółek handlowych, odwołał 19 grudnia br. dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe rady nadzorcze spółek, które powołały nowe zarządy spółek.

CZYTAJ TAKŻE: W TVP już rządzi mąż gwiazdy TVN

Komentarzy: 0
Data publikacji: 21.12.2023 19:48
Źródło: X (Twitter)