Najnowszy TS, Przewodniczący Piotr Duda: Będziemy walczyć

– Nie zgadzamy się, aby wymuszano na rządzie zmiany prawa, które są sprzeczne z wolą narodu i polskim prawem – podkreśla Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, w rozmowie z Izabelą Kozłowską. Przewodniczący odnosi się do pomysłu Komisji Europejskie, aby równoważyć wiek przejścia na emeryturę Polek i Polaków. W tej sprawie „S” protestowała W Warszawie. – Jeśli będzie taka potrzeba, pojedziemy do Brukseli – zapowiada Piotr Duda.
 Najnowszy TS, Przewodniczący Piotr Duda: Będziemy walczyć
/ TS
Nowy numer Tygodnika Solidarność dostępny w wybranych punktach sprzedaży  oraz w jego aplikacji cyfrowej

Tematem numeru są działania norweskiego Barnevernet, urzędu zajmującego się sprawami rodzin i dzieci.

„O norweskim urzędzie do spraw ochrony dzieci w ostatnim czasie zrobiło się głośno dzięki interwencji Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Do tej polskiej instytucji zgłasza się coraz więcej polskich rodzin mieszkających w Norwegii, ale nie tylko. O pomoc prawną i azyl w naszym kraju stara się coraz więcej Norwegów uciekających przed chorym systemem” - pisze Izabela Kozłowska. Więcej w najnowszym TS.

Ponadto w numerze:
Testament błogosławionego
W 1983 roku ks. Jerzy Popiełuszko, jako kapelan Solidarności, po raz pierwszy zaprosił ludzi pracy do spotkania u Jasnogórskiej Pani. I tak od lat w każdy trzeci weekend września Solidarność, wierna swojemu błogosławionemu patronowi, wypełnia jego wolę. Więcej o pielgrzymce ludzi pracy w artykule Izabeli Kozłowskiej.

Zdrowie nie jest priorytetem tego rządu
W piątek, 15 sierpnia sejm przyjął tzw. specustawę zdrowotną, na mocy której specjalistyczne placówki zostaną dofinansowane kwotą 282 mln zł. Według Marii Ochman, przewodniczącej Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność, to tylko kosmetyczny zabieg. O sprawie pisze Szymon Woźniak.  

Kultury krzyżują się w Warszawie
"W sobotę 23 września rozpoczęła się 13 już edycja festiwalu „Skrzyżowanie Kultur”, który co roku prezentuje zjawiska muzyczne i kulturalne z najróżniejszych części świata. Międzykulturowe wydarzenie trwa cały tydzień, zatem aż do kolejnej soboty, 30 września, pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie czeka nas ogrom muzycznej różnorodności" - pisze Magdalena Zarzycka.

A w numerze wiele, wiele więcej... 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe