Adam Bodnar odwołał prof. Kamila Zaradkiewicza z zajmowanego stanowiska

Sędzia Sądu Najwyższego Kamil Zaradkiewicz opublikował w swoich mediach społecznościowych list od Adama Bodnara, w którym ten poinformował go o tym, że odwołuje go z obejmowanej funkcji.
Czytaj także: Koniec z obroną konstytucji. Tusk chce zmieniać ustawę zasadniczą
Decyzja Bodnara
"Szanowny Panie Profesorze, na podstawie § 4 ust. 3 zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 stycznia 2019 r. w sprawie utworzenia czasopisma naukowego "Nieruchomości@" (Dz. Urz. Min. Sprawiedl. poz. 4 i 227, z 2020 r. poz. 258, z 2021 r. poz. 149 oraz z 2022 r. poz. 131), odwołuję Pana z funkcji Przewodniczącego Rady Naukowej czasopisma naukowego ,,Nieruchomości@". Łączę wyrazy szacunku"
- napisał w liście minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar.
- Likwidatura w działaniu
- skomentował te działania sędzia Kamil Zaradkiewicz.
Czytaj także: Prof. Kamil Zaradkiewicz zrzekł się funkcji
Kontekst: walka z Zaradkiewiczem
To kolejny element walki nowej władzy z sędzią Kamilem Zaradkiewiczem. Kilka dni temu sędzia ogłosił na portalu X rezygnację z funkcji Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. W liście skierowanym do ministra sprawiedliwości Adama Bodnara ostro recenzował jego działania, a swoją decyzję podjął w geście protestu.
- W obecnej sytuacji nie widzę możliwości współpracy z Panem jako osobą, która prezentuje od początku swojego urzędowania postawę konfrontacyjną wobec niezawisłych i niezaangażowanych w spory polityczne sędziów oraz organów sądownictwa, w tym Krajowej Rady Sądownictwa
- napisał.
Zwrot w sprawie sędziego Jakuba Iwańca. Wraca do pracy

Nominat Bodnara zmasakrował w SN zarzut o niezdolności do orzekania sędziów powołanych po 2017 r.

Żurek pytany o system losowania sędziów: Nie mam dowodów

Szłapka: Nie cofniemy się o krok. Minister Żurek ma plan i będzie go wdrażał

Wiceszef KPRM o krytyce Waldemara Żurka przez Karola Nawrockiego: To jest bezczelność
