Wyższy poziom komfortu, czyli automatyczne napędy do bram i drzwi Hörmann

Nowoczesna technologia potrafi ułatwić nawet najprostsze czynności. Przykładami są napędy służące do sterowania bramami wjazdowymi i garażowymi oraz drzwiami. Dzięki nim codzienne, uciążliwe otwieranie ich ręcznie przestało być potrzebne. Jakie konkretnie zastosowanie ma automatyka do bram? Krótkie spojrzenie na ofertę Hörmann daje najlepszą odpowiedź.
 Wyższy poziom komfortu, czyli automatyczne napędy do bram i drzwi Hörmann

Automatyka do bram i drzwi – zastosowanie

Systemy automatyki do bram znajdują szerokie zastosowanie w domach prywatnych i budynkach użyteczności publicznej. Pod wieloma względami poprawiają bezpieczeństwo osób w nich mieszkających lub przebywających przez pewien czas. Ich zastosowanie zwiększa też komfort poruszania się pojazdami i pieszo. Automatyczne napędy mogą służyć do otwierania i zamykania:

 • ogrodzeń;
 • garaży;
 • drzwi wewnętrznych.

Automatyczne napędy do ogrodzeń

Zdalne sterowanie bramą pozwala uniknąć wychodzenia z samochodu, a tym samym zaoszczędzić czas potrzebny na jej otwarcie lub zamknięcie. Szybki wjazd bądź wyjazd nabiera znaczenia, gdy ogrodzenie znajduje się blisko ulicy. Dzięki napędowi pojazd nie będzie blokował ruchu pieszych i innych aut.

Automatyka do bram przydaje się także w trakcie niepogody. Ulewa, porywisty wiatr czy mróz skutecznie zniechęcają do wysiadania z samochodu. Pilot emitujący fale radiowe albo aplikacja mobilna do kontrolowania napędu pozwalają uniknąć wystawiania się na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Napęd do bramy wjazdowej jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla właścicieli prywatnych posesji, jak i administratorów terenów publicznych. Tą technologią mogą zainteresować się m.in. przedstawiciele firm i urzędów. Zdalne sterowanie pozwoli wpuszczać na parking dostawców, klientów i petentów bez potrzeby delegowania pracownika, który ma otworzyć furtkę.

Automatyka do bram garażowych

O tym, że automatyka do bram przydaje się na co dzień, przekonują się również osoby, które nie mają osobnego wjazdu, a tylko garaż. Również w tym przypadku użytkownicy zyskują czas i doświadczają wyższego poziomu komfortu użytkowania na co dzień. Co ważne, może on dodatkowo wzrosnąć za sprawą integracji napędu ogrodzenia i drzwi garażowych. Taki kompleksowy system sterowania oferuje Hörmann.

Zdalna kontrola nad bramą garażową ułatwia też zabezpieczenie prywatnego mienia przed przestępcami. Dzięki napędowi nie trzeba się zastanawiać, czy drzwi zostały zamknięte. Jeśli nie ma się pewności, wystarczy sprawdzić pozycję bramy w smartfonie i ewentualnie zamknąć za pomocą aplikacji mobilnej.

Drzwi wewnętrzne z automatycznym napędem

System automatycznego sterowania to praktyczne rozwiązanie do domów prywatnych i w przestrzeniach publicznych. W mieszkaniu stanowi nieocenioną pomoc m.in. dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dzięki sterowaniu na odległość mogą się poruszać bez potrzeby korzystania z pomocy innych domowników.

Nad instalacją mechanizmów zdalnego otwierania drzwi mogą zastanowić się również przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji. Taki mechanizm ułatwi zachowanie higieny, co jest trudne, gdy wszyscy dotykają tych samych klamek. Właśnie dlatego automatyczne sterowanie jest doskonałym rozwiązaniem dla szpitali, przychodni, urzędów i biur, szczególnie gdy pracuje w nich dużo ludzi.

Cechy dobrej automatyki do bram garażowych i wjazdowych oraz drzwi

Automatyczne sterowanie bramą lub drzwiami znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Przed wyborem napędu trzeba jednak zwrócić jeszcze uwagę na cechy takie jak:

 • możliwości konfiguracji;
 • wszechstronność i kompatybilność;
 • zużycie energii elektrycznej;
 • bezpieczeństwo użytkowania.

Konfiguracja automatyki do bram i drzwi

Godna polecenia automatyka do bram powinna być m.in. łatwa w montażu. Taką cechą odznaczają się właśnie napędy Hörmann. Wiele modeli można montować na różnych wysokościach. Dzięki temu dużo łatwiej dopasować je do furtek znajdujących się w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja dopasowywania prędkości ruchu bramy.

Wszechstronność i kompatybilność automatyki do bram i drzwi

Dobra brama wjazdowa lub garażowa, a także drzwi wejściowe korzystają z możliwie jak najbardziej uniwersalnych rozwiązań. W przypadku produktów Hörmann klienci mają do wyboru kilka sposobów sterowania:

 • za pomocą pilota RFID;
 • smartfonem poprzez Bluetooth albo domowe Wi-Fi;
 • na większą odległość poprzez internet mobilny.

Co więcej, technologie Hörmann są zgodne z różnymi platformami smart home. Zwiększona kompatybilność z oprogramowaniem innych firm ułatwia zintegrowanie bram i drzwi Hörmann z pozostałymi elementami systemu inteligentnego domu.

Zużycie prądu automatycznego napędu do bramy lub drzwi

Dobra automatyka do bram powinna być energooszczędna, a więc pobierać tylko tyle prądu, ile jest potrzebne do utrzymania stanu czuwania. Produkty Hörmann dają możliwość zaoszczędzenia na rachunkach dzięki różnorodnym trybom pracy bram i drzwi. W rezultacie mogą zużywać zaledwie 1 W energii elektrycznej. Dodatkowym udogodnieniem jest panel słoneczny obecny w niektórych modelach bram wjazdowych.

Automatyka do bram a kwestie bezpieczeństwa

Montowany w wielu modelach bram panel słoneczny stanowi dodatkowe zabezpieczenie na wypadek braku prądu. Kolejnym, który Hörmann proponuje klientom, jest akumulator. Oba urządzenia mogą okazać się nieocenione przede wszystkim w krytycznych sytuacjach, takich jak przyjazd karetki czy straży pożarnej.

W ofercie Hörmann znajdują się również napędy wyposażone w lampy LED. Intensywnie świecące, a przy tym energooszczędne diody sygnalizują przechodniom ruch bramy i możliwość wyjazdu samochodu. Takie oświetlenie przydaje się też w garażu. Lampa zapalająca się w trakcie otwierania drzwi to najlepszy sposób na bezpieczne manewrowanie autem, zwłaszcza tyłem.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Rolnicy podpalili opony w pobliżu siedziby Komisji Europejskiej. Policja użyła armatek wodnych z ostatniej chwili
Rolnicy podpalili opony w pobliżu siedziby Komisji Europejskiej. Policja użyła armatek wodnych

Rolnicy protestujący w poniedziałek w Brukseli podpalili opony w pobliżu siedziby Komisji Europejskiej. Część blokad policyjnych w dzielnicy europejskiej została przerwana przez ciągniki rolnicze. Policja użyła armatek wodnych.

Straż Graniczna podpisała umowy. Granica z Białorusią ma być jeszcze szczelniejsza z ostatniej chwili
Straż Graniczna podpisała umowy. Granica z Białorusią ma być jeszcze szczelniejsza

– Straż Graniczna podpisała umowy na budowę zabezpieczeń elektronicznych granicy państwowej z Białorusią na rzece Bug oraz Świsłocz i Istoczanka – poinformował p.o. rzecznik prasowy SG mjr Andrzej Juźwiak. Bariery mają być gotowe w ciągu roku, a ich łączny koszt to ponad 364 mln zł.

W Odrze znaleziono ciało z ostatniej chwili
W Odrze znaleziono ciało

Młodszy aspirant Rafał Jarząb z wrocławskiej policji poinformował w poniedziałek, że zgłoszenie o zwłokach pływających w Odrze w centrum miasta wpłynęło w niedzielę około godz. 21.00. Przechodnie zauważyli je w rzece w okolicy Wyspy Słodowej.

Nie żyje uczestniczka znanego programu z ostatniej chwili
Nie żyje uczestniczka znanego programu

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje pani Gosia z programu TTV „Damy i wieśniaczki”.

Problem z KPO. „W takiej sytuacji Polska nie otrzyma refinansowania UE” z ostatniej chwili
Problem z KPO. „W takiej sytuacji Polska nie otrzyma refinansowania UE”

– Z 56 inwestycji zaplanowanych w ramach Krajowego Planu Odbudowy ok. 43 może nie zostać realizowana do 31 sierpnia 2026 r., co oznacza, że Polska nie otrzyma refinansowania z UE – powiedział PAP ekspert z firmy doradczej CRIDO Łukasz Kościjańczuk. – Dlatego niezbędna jest rewizja KPO, która – jak oszacował – może objąć nawet połowę planowanych przedsięwzięć.

Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William musi zastąpić króla Karola III z ostatniej chwili
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Książę William musi zastąpić króla Karola III

Niepokojące doniesienia z Pałacu Buckingham. W ostatnim czasie brytyjskie media rozpisują się na temat możliwej, wcześniejszej abdykacji króla Karola III. Nowe informacje w tej sprawie przekazuje „Daily Mirror”.

Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

Straż Graniczna opublikowała nowy komunikat dotyczący wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.

To już pewne. Thurnbichler podjął decyzję ws. Kubackiego z ostatniej chwili
To już pewne. Thurnbichler podjął decyzję ws. Kubackiego

Trener kadry skoczków Thomas Thurnbichler zdecydował, że Dawid Kubacki nie wystartuje w konkursach Pucharu Świata w Lahti – poinformował Polski Związek Narciarski. – Podjąłem taką decyzję, a Dawid ją zaakceptował – przekazał austriacki szkoleniowiec.

Kompromitacja wiceprzewodniczącej Lewicy: „Anita, co Ty p…?” Wiadomości
Kompromitacja wiceprzewodniczącej Lewicy: „Anita, co Ty p…?”

Kilka dni temu posłanki Lewicy przedstawiły w holu sejmowym układ choreograficzny, który miał być formą protestu przeciwko przemocy seksualnej i formą poparcia dla projektu ustawy „zmieniającej definicję gwałtu”. Można jednak odnieść wrażenie, że większość opinii publicznej uznała go za nielicujący z powagą Sejmu.

Jacek Saryusz-Wolski: Operacja „import rolny z Ukrainy” to część planu „wspólnej przestrzeni od Lizbony do Władywostoku” Wiadomości
Jacek Saryusz-Wolski: Operacja „import rolny z Ukrainy” to część planu „wspólnej przestrzeni od Lizbony do Władywostoku”

Jeśli nie zrozumiemy GEOPOLITYCZNEGO wymiaru sytuacji – że polityka KE ws. IMPORTU ROLNEGO Z UKRAINY, naruszająca od początku podstawowe zasady WPR – Wspólnej Polityki Rolnej, polegające na chronieniu i oddzieleniu unijnego rynku rolnego od rynków zewnętrznych poprzez system „śluz” [mająca zresztą w założeniu czasowo ograniczone trwanie i wbudowane „bezpieczniki”], jest realizowana na geopolityczne zamówienie Niemiec oraz w interesie Rosji po to, żeby skłócić PL i UA oraz rozbić ich sojusz – to nic nie zrozumiemy.

REKLAMA

Wyższy poziom komfortu, czyli automatyczne napędy do bram i drzwi Hörmann

Nowoczesna technologia potrafi ułatwić nawet najprostsze czynności. Przykładami są napędy służące do sterowania bramami wjazdowymi i garażowymi oraz drzwiami. Dzięki nim codzienne, uciążliwe otwieranie ich ręcznie przestało być potrzebne. Jakie konkretnie zastosowanie ma automatyka do bram? Krótkie spojrzenie na ofertę Hörmann daje najlepszą odpowiedź.
 Wyższy poziom komfortu, czyli automatyczne napędy do bram i drzwi Hörmann

Automatyka do bram i drzwi – zastosowanie

Systemy automatyki do bram znajdują szerokie zastosowanie w domach prywatnych i budynkach użyteczności publicznej. Pod wieloma względami poprawiają bezpieczeństwo osób w nich mieszkających lub przebywających przez pewien czas. Ich zastosowanie zwiększa też komfort poruszania się pojazdami i pieszo. Automatyczne napędy mogą służyć do otwierania i zamykania:

 • ogrodzeń;
 • garaży;
 • drzwi wewnętrznych.

Automatyczne napędy do ogrodzeń

Zdalne sterowanie bramą pozwala uniknąć wychodzenia z samochodu, a tym samym zaoszczędzić czas potrzebny na jej otwarcie lub zamknięcie. Szybki wjazd bądź wyjazd nabiera znaczenia, gdy ogrodzenie znajduje się blisko ulicy. Dzięki napędowi pojazd nie będzie blokował ruchu pieszych i innych aut.

Automatyka do bram przydaje się także w trakcie niepogody. Ulewa, porywisty wiatr czy mróz skutecznie zniechęcają do wysiadania z samochodu. Pilot emitujący fale radiowe albo aplikacja mobilna do kontrolowania napędu pozwalają uniknąć wystawiania się na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Napęd do bramy wjazdowej jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla właścicieli prywatnych posesji, jak i administratorów terenów publicznych. Tą technologią mogą zainteresować się m.in. przedstawiciele firm i urzędów. Zdalne sterowanie pozwoli wpuszczać na parking dostawców, klientów i petentów bez potrzeby delegowania pracownika, który ma otworzyć furtkę.

Automatyka do bram garażowych

O tym, że automatyka do bram przydaje się na co dzień, przekonują się również osoby, które nie mają osobnego wjazdu, a tylko garaż. Również w tym przypadku użytkownicy zyskują czas i doświadczają wyższego poziomu komfortu użytkowania na co dzień. Co ważne, może on dodatkowo wzrosnąć za sprawą integracji napędu ogrodzenia i drzwi garażowych. Taki kompleksowy system sterowania oferuje Hörmann.

Zdalna kontrola nad bramą garażową ułatwia też zabezpieczenie prywatnego mienia przed przestępcami. Dzięki napędowi nie trzeba się zastanawiać, czy drzwi zostały zamknięte. Jeśli nie ma się pewności, wystarczy sprawdzić pozycję bramy w smartfonie i ewentualnie zamknąć za pomocą aplikacji mobilnej.

Drzwi wewnętrzne z automatycznym napędem

System automatycznego sterowania to praktyczne rozwiązanie do domów prywatnych i w przestrzeniach publicznych. W mieszkaniu stanowi nieocenioną pomoc m.in. dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dzięki sterowaniu na odległość mogą się poruszać bez potrzeby korzystania z pomocy innych domowników.

Nad instalacją mechanizmów zdalnego otwierania drzwi mogą zastanowić się również przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji. Taki mechanizm ułatwi zachowanie higieny, co jest trudne, gdy wszyscy dotykają tych samych klamek. Właśnie dlatego automatyczne sterowanie jest doskonałym rozwiązaniem dla szpitali, przychodni, urzędów i biur, szczególnie gdy pracuje w nich dużo ludzi.

Cechy dobrej automatyki do bram garażowych i wjazdowych oraz drzwi

Automatyczne sterowanie bramą lub drzwiami znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Przed wyborem napędu trzeba jednak zwrócić jeszcze uwagę na cechy takie jak:

 • możliwości konfiguracji;
 • wszechstronność i kompatybilność;
 • zużycie energii elektrycznej;
 • bezpieczeństwo użytkowania.

Konfiguracja automatyki do bram i drzwi

Godna polecenia automatyka do bram powinna być m.in. łatwa w montażu. Taką cechą odznaczają się właśnie napędy Hörmann. Wiele modeli można montować na różnych wysokościach. Dzięki temu dużo łatwiej dopasować je do furtek znajdujących się w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja dopasowywania prędkości ruchu bramy.

Wszechstronność i kompatybilność automatyki do bram i drzwi

Dobra brama wjazdowa lub garażowa, a także drzwi wejściowe korzystają z możliwie jak najbardziej uniwersalnych rozwiązań. W przypadku produktów Hörmann klienci mają do wyboru kilka sposobów sterowania:

 • za pomocą pilota RFID;
 • smartfonem poprzez Bluetooth albo domowe Wi-Fi;
 • na większą odległość poprzez internet mobilny.

Co więcej, technologie Hörmann są zgodne z różnymi platformami smart home. Zwiększona kompatybilność z oprogramowaniem innych firm ułatwia zintegrowanie bram i drzwi Hörmann z pozostałymi elementami systemu inteligentnego domu.

Zużycie prądu automatycznego napędu do bramy lub drzwi

Dobra automatyka do bram powinna być energooszczędna, a więc pobierać tylko tyle prądu, ile jest potrzebne do utrzymania stanu czuwania. Produkty Hörmann dają możliwość zaoszczędzenia na rachunkach dzięki różnorodnym trybom pracy bram i drzwi. W rezultacie mogą zużywać zaledwie 1 W energii elektrycznej. Dodatkowym udogodnieniem jest panel słoneczny obecny w niektórych modelach bram wjazdowych.

Automatyka do bram a kwestie bezpieczeństwa

Montowany w wielu modelach bram panel słoneczny stanowi dodatkowe zabezpieczenie na wypadek braku prądu. Kolejnym, który Hörmann proponuje klientom, jest akumulator. Oba urządzenia mogą okazać się nieocenione przede wszystkim w krytycznych sytuacjach, takich jak przyjazd karetki czy straży pożarnej.

W ofercie Hörmann znajdują się również napędy wyposażone w lampy LED. Intensywnie świecące, a przy tym energooszczędne diody sygnalizują przechodniom ruch bramy i możliwość wyjazdu samochodu. Takie oświetlenie przydaje się też w garażu. Lampa zapalająca się w trakcie otwierania drzwi to najlepszy sposób na bezpieczne manewrowanie autem, zwłaszcza tyłem.

 Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe