Stanowski prezydentem? Zobacz, jakie szanse daje mu sondaż

Portal przypomniał, że dziennikarz Krzysztof Stanowski ogłosił chęć startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w czasie wywiadu z prezydentem Andrzejem Dudą wyemitowanym po premierze Kanału Zero. Zaznaczono, że w późniejszym wpisie na platformie X Stanowski podkreślił, że to, iż zamierza startować w wyborach prezydenckich nie oznacza, że chce być prezydentem. "+Oznacza jedynie, że chcę startować i z bliska obserwować ten cyrk i wziąć udział w debatach+" - przypomniał wpis portal rp.pl. W sondażu dla portalu zapytano ankietowanych, czy gdyby Krzysztof Stanowski wystartował w wyborach prezydenckich mógłby liczyć na ich głos. "Na tak zadane pytanie +tak+ odpowiedziało 9,7 proc. badanych. Odpowiedzi +nie+ udzieliło 42,7 proc. respondentów" - czytamy. Z kolei 15 proc. badanych stwierdziło, że nie wie, czy Stanowski mógłby liczyć na ich głos, a 32,6 proc. ankietowanych nie wie, kim jest Krzysztof Stanowski. "Dziennikarza chętniej poparliby mężczyźni (13 proc.) niż kobiety (7 proc.). Grupą wiekową najczęściej deklarującą możliwość zagłosowania na Krzysztofa Stanowskiego są osoby w wieku od 25 do 34 lat. Z uwagi na wysokość zarobków oddanie głosu na Krzysztofa Stanowskiego biorą pod uwagę najczęściej respondenci z dochodami przekraczającymi 5000 zł netto miesięcznie. Biorąc pod uwagę klasę miejscowości odsetek ten jest najwyższy wśród osób z miast liczących od 200 tys. do 499 tys. mieszkańców (11 proc.)" - komentowała wyniki badania, cytowana przez portal Małgorzata Bodzon, senior project manager w SW Research. Rp.pl zauważa, że poparcie na poziomie 9,7 proc. w poprzednich wyborach prezydenckich dałoby Stanowskiemu czwarte miejsce — za Andrzejem Dudą, Rafałem Trzaskowskim i Szymonem Hołownią, ale przed Krzysztofem Bosakiem (6,78 proc.), Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (2,38 proc.) i Robertem Biedroniem (2,22 proc.). Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 6-7 lutego 2024 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.
Krzysztof Stanowski  Stanowski prezydentem? Zobacz, jakie szanse daje mu sondaż
Krzysztof Stanowski / zrzut ekranu z serwisu YouTube

Portal przypomniał, że dziennikarz Krzysztof Stanowski ogłosił chęć startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w czasie wywiadu z prezydentem Andrzejem Dudą wyemitowanym po premierze Kanału Zero. Zaznaczono, że w późniejszym wpisie na platformie X Stanowski podkreślił, że to, iż zamierza startować w wyborach prezydenckich nie oznacza, że chce być prezydentem.

"Oznacza jedynie, że chcę startować i z bliska obserwować ten cyrk i wziąć udział w debatach" - przypomniał wpis portal rp.pl.

Czytaj także: Kukiz zapytany o Stanowskiego. Padły mocne słowa

Szanse Stanowskiego 

W sondażu dla portalu zapytano ankietowanych, czy gdyby Krzysztof Stanowski wystartował w wyborach prezydenckich mógłby liczyć na ich głos.

"Na tak zadane pytanie "tak" odpowiedziało 9,7 proc. badanych. Odpowiedzi "nie" udzieliło 42,7 proc. respondentów"

- czytamy.

Z kolei 15 proc. badanych stwierdziło, że nie wie, czy Stanowski mógłby liczyć na ich głos, a 32,6 proc. ankietowanych nie wie, kim jest Krzysztof Stanowski.

"Dziennikarza chętniej poparliby mężczyźni (13 proc.) niż kobiety (7 proc.). Grupą wiekową najczęściej deklarującą możliwość zagłosowania na Krzysztofa Stanowskiego są osoby w wieku od 25 do 34 lat. Z uwagi na wysokość zarobków oddanie głosu na Krzysztofa Stanowskiego biorą pod uwagę najczęściej respondenci z dochodami przekraczającymi 5000 zł netto miesięcznie. Biorąc pod uwagę klasę miejscowości odsetek ten jest najwyższy wśród osób z miast liczących od 200 tys. do 499 tys. mieszkańców (11 proc.)"

- komentowała wyniki badania, cytowana przez portal Małgorzata Bodzon, senior project manager w SW Research.

Czytaj także: Stanowski do prezydenta Dudy: „Na początek muszę powiedzieć, mam do pana pretensje”

Kontekst: wybory prezydenckie 

Rp.pl zauważa, że poparcie na poziomie 9,7 proc. w poprzednich wyborach prezydenckich dałoby Stanowskiemu czwarte miejsce — za Andrzejem Dudą, Rafałem Trzaskowskim i Szymonem Hołownią, ale przed Krzysztofem Bosakiem (6,78 proc.), Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (2,38 proc.) i Robertem Biedroniem (2,22 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 6-7 lutego 2024 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Odbędą się zamknięte obrady Sejmu. Czego będą dotyczyć? z ostatniej chwili
Odbędą się zamknięte obrady Sejmu. Czego będą dotyczyć?

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiedział, że zamknięte obrady Sejmu ws. obronności i bezpieczeństwa Polski mogą się odbyć na drugim posiedzeniu w marcu. Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawi wówczas informację. Jak dodał, do Sejmu zaprosi też prezydenta Andrzeja Dudę.

Wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji. Będą zawiadomienia do prokuratury z ostatniej chwili
Wybuch granatnika w Komendzie Głównej Policji. Będą zawiadomienia do prokuratury

Szef MSWiA Marcin Kierwiński poinformował w piątek, że złoży zawiadomienie do prokuratury m.in. w sprawie niezarządzenia ewakuacji po wybuchu granatnika w siedzibie KGP.

Robert Lewandowski straci opaskę? z ostatniej chwili
Robert Lewandowski straci opaskę?

Od dłuższego czasu wśród sportowych komentatorów trwa dyskusja na temat tego, czy Robert Lewandowski powinien być wciąż kapitanem polskiej reprezentacji. Głos w tej sprawie zabrał prezes PZPN Cezary Kulesza w rozmowie z „Faktem”.

„Totalny wstyd”. Burza po emisji dotychczas popularnego programu TVP z ostatniej chwili
„Totalny wstyd”. Burza po emisji dotychczas popularnego programu TVP

Fala zmian w TVP nie ominęła również popularnego „Pytania na śniadanie”. Po emisji programu w sieci zawrzało.

Niemcy obawiają się protestów polskich rolników z ostatniej chwili
Niemcy obawiają się protestów polskich rolników

Rolnicy z Polski planują zablokować autostradę A2 na cztery tygodnie. Może to mieć ogromny wpływ na ruch drogowy w Niemczech – informuje portal rbb.de.

Kompromitacja polityka Koalicji Obywatelskiej w programie na żywo [WIDEO] z ostatniej chwili
Kompromitacja polityka Koalicji Obywatelskiej w programie na żywo [WIDEO]

Poseł KO Marcin Józefaciuk zaliczył po raz kolejny kompromitującą wpadkę. Jak widać, człowiek chyba nie zawsze uczy się na błędach…

z ostatniej chwili
Pozycjonowanie stron WWW – efektywne wskazówki SEO dla początkujących

Pozycjonowanie witryn internetowych to kluczowy element w dzisiejszym świecie online, który polega na dostosowaniu strony do wymagań wyszukiwarek, takich jak Google, celem zwiększenia jej widoczności w rezultatach organicznego wyszukiwania. Każdy chce być wysoko w wynikach wyszukiwania, bo to się opłaca, postaw na pozycjonowanie i zbieraj owoce wysokich pozycji.

Polityk KO oburzony w programie na żywo: „Jaka jest intencja tego pytania?!” [WIDEO] Wiadomości
Polityk KO oburzony w programie na żywo: „Jaka jest intencja tego pytania?!” [WIDEO]

Paweł Kowal, polityk Koalicji Obywatelskiej i przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, był gościem Bogdana Rymanowskiego w Radiu ZET. Wyjątkowo oburzyło go pytanie jednego z internautów.

Von der Leyen znowu obiecała, że UE odblokuje pieniądze dla Polski z ostatniej chwili
Von der Leyen znowu obiecała, że UE odblokuje pieniądze dla Polski

– W przyszłym roku zapadną dwie decyzje w sprawie funduszy europejskich, które zostały obecnie zablokowane dla Polski. Te decyzje uwolnią do 137 mld euro dla Polski – powiedziała przewodnicząca KE Ursula von der Leyen na konferencji po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem w Warszawie. To nie pierwszy raz, kiedy przewodnicząca KE zapowiada odblokowanie pieniędzy dla Polski.

Młody rolnik na granicy: Na pewno nie ustąpimy! z ostatniej chwili
Młody rolnik na granicy: Na pewno nie ustąpimy!

– My na pewno nie ustąpimy! To jest walka o nasze być albo nie być. (…) Dobrze byłoby, gdyby rząd sobie uświadomił, że my, rolnicy, jesteśmy największą grupą zawodową i odpowiadamy za bezpieczeństwo żywnościowe. Wiele spraw od nas zależy – powiedział w rozmowie z portalem Tysol.pl Ireneusz Janczak, rolnik z Lubelszczyzny, który protestuje na przejściu granicznym w Dorohusku.

REKLAMA

Stanowski prezydentem? Zobacz, jakie szanse daje mu sondaż

Portal przypomniał, że dziennikarz Krzysztof Stanowski ogłosił chęć startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w czasie wywiadu z prezydentem Andrzejem Dudą wyemitowanym po premierze Kanału Zero. Zaznaczono, że w późniejszym wpisie na platformie X Stanowski podkreślił, że to, iż zamierza startować w wyborach prezydenckich nie oznacza, że chce być prezydentem. "+Oznacza jedynie, że chcę startować i z bliska obserwować ten cyrk i wziąć udział w debatach+" - przypomniał wpis portal rp.pl. W sondażu dla portalu zapytano ankietowanych, czy gdyby Krzysztof Stanowski wystartował w wyborach prezydenckich mógłby liczyć na ich głos. "Na tak zadane pytanie +tak+ odpowiedziało 9,7 proc. badanych. Odpowiedzi +nie+ udzieliło 42,7 proc. respondentów" - czytamy. Z kolei 15 proc. badanych stwierdziło, że nie wie, czy Stanowski mógłby liczyć na ich głos, a 32,6 proc. ankietowanych nie wie, kim jest Krzysztof Stanowski. "Dziennikarza chętniej poparliby mężczyźni (13 proc.) niż kobiety (7 proc.). Grupą wiekową najczęściej deklarującą możliwość zagłosowania na Krzysztofa Stanowskiego są osoby w wieku od 25 do 34 lat. Z uwagi na wysokość zarobków oddanie głosu na Krzysztofa Stanowskiego biorą pod uwagę najczęściej respondenci z dochodami przekraczającymi 5000 zł netto miesięcznie. Biorąc pod uwagę klasę miejscowości odsetek ten jest najwyższy wśród osób z miast liczących od 200 tys. do 499 tys. mieszkańców (11 proc.)" - komentowała wyniki badania, cytowana przez portal Małgorzata Bodzon, senior project manager w SW Research. Rp.pl zauważa, że poparcie na poziomie 9,7 proc. w poprzednich wyborach prezydenckich dałoby Stanowskiemu czwarte miejsce — za Andrzejem Dudą, Rafałem Trzaskowskim i Szymonem Hołownią, ale przed Krzysztofem Bosakiem (6,78 proc.), Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (2,38 proc.) i Robertem Biedroniem (2,22 proc.). Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 6-7 lutego 2024 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.
Krzysztof Stanowski  Stanowski prezydentem? Zobacz, jakie szanse daje mu sondaż
Krzysztof Stanowski / zrzut ekranu z serwisu YouTube

Portal przypomniał, że dziennikarz Krzysztof Stanowski ogłosił chęć startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w czasie wywiadu z prezydentem Andrzejem Dudą wyemitowanym po premierze Kanału Zero. Zaznaczono, że w późniejszym wpisie na platformie X Stanowski podkreślił, że to, iż zamierza startować w wyborach prezydenckich nie oznacza, że chce być prezydentem.

"Oznacza jedynie, że chcę startować i z bliska obserwować ten cyrk i wziąć udział w debatach" - przypomniał wpis portal rp.pl.

Czytaj także: Kukiz zapytany o Stanowskiego. Padły mocne słowa

Szanse Stanowskiego 

W sondażu dla portalu zapytano ankietowanych, czy gdyby Krzysztof Stanowski wystartował w wyborach prezydenckich mógłby liczyć na ich głos.

"Na tak zadane pytanie "tak" odpowiedziało 9,7 proc. badanych. Odpowiedzi "nie" udzieliło 42,7 proc. respondentów"

- czytamy.

Z kolei 15 proc. badanych stwierdziło, że nie wie, czy Stanowski mógłby liczyć na ich głos, a 32,6 proc. ankietowanych nie wie, kim jest Krzysztof Stanowski.

"Dziennikarza chętniej poparliby mężczyźni (13 proc.) niż kobiety (7 proc.). Grupą wiekową najczęściej deklarującą możliwość zagłosowania na Krzysztofa Stanowskiego są osoby w wieku od 25 do 34 lat. Z uwagi na wysokość zarobków oddanie głosu na Krzysztofa Stanowskiego biorą pod uwagę najczęściej respondenci z dochodami przekraczającymi 5000 zł netto miesięcznie. Biorąc pod uwagę klasę miejscowości odsetek ten jest najwyższy wśród osób z miast liczących od 200 tys. do 499 tys. mieszkańców (11 proc.)"

- komentowała wyniki badania, cytowana przez portal Małgorzata Bodzon, senior project manager w SW Research.

Czytaj także: Stanowski do prezydenta Dudy: „Na początek muszę powiedzieć, mam do pana pretensje”

Kontekst: wybory prezydenckie 

Rp.pl zauważa, że poparcie na poziomie 9,7 proc. w poprzednich wyborach prezydenckich dałoby Stanowskiemu czwarte miejsce — za Andrzejem Dudą, Rafałem Trzaskowskim i Szymonem Hołownią, ale przed Krzysztofem Bosakiem (6,78 proc.), Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (2,38 proc.) i Robertem Biedroniem (2,22 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 6-7 lutego 2024 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne. Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe