Szukaj
Konto

USA: Szef Pentagonu Lloyd Austin trafił na intensywną terapię

Lloyd Austin
Źródło: Wikipedia - domena publiczna
Minister obrony USA Lloyd Austin został ostatniej nocy przyjęty na oddział intensywnej terapii szpitala wojskowego im. Waltera Reeda w Waszyngtonie – poinformowało w poniedziałek amerykańskie ministerstwo obrony.

Wcześniej rzecznik prasowy Pentagonu generał Pat Ryder powiadomił, że Austin, który został w niedzielę przewieziony do szpitala w związku z objawami "sugerującymi nagły problem z pęcherzem moczowym", przekazał obowiązki swojej zastępczyni Kathleen Hicks.

Czytaj także: Centroprawicowy kandydat wygrał wybory prezydenckie w Finlandii

Austin cierpi na raka prostaty

U 70-letniego Austina zdiagnozowano wcześniej raka prostaty, co spowodowało konieczność hospitalizacji ministra w grudniu i styczniu oraz przeprowadzenie zabiegu operacyjnego. (PAP)

Czytaj również: Polka porwana w Czadzie

Komentarzy: 0
Data publikacji: 12.02.2024 09:26
Źródło: PAP