REKLAMA

Jerzy Bukowski: Kibice powstańcom

Pieniądze zebrano w internetowej zbiórce zainicjowanej przez dziennikarza sportowego Krzysztofa Stanowskiego.
 Jerzy Bukowski: Kibice powstańcom
/ screen YouTube
            W przeddzień 73. rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego sympatycy stołecznej Legii przekazali jego weteranom 181 tysięcy złotych.
            - Po raz kolejny kibice zrobili dla nas coś wspaniałego. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za okazaną pomoc, bo wiemy, że płynie ona z serca- powiedziała Radiu Zet Halina Jędrzejewska-„Sławka”, która brała udział w PW jako sanitariuszka.
            Pieniądze zebrano w internetowej zbiórce zainicjowanej przez dziennikarza sportowego Krzysztofa Stanowskiego na pokrycie grzywny nałożonej przez UEFA na Legię za patriotyczną oprawę przygotowaną przez jej kibiców na jeden z meczów eliminacyjnych Ligi Mistrzów. Wywiesili oni na jednym z sektorów ogromny transparent z napisem: „Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tysięcy ludzi. Tysiące z nich to były dzieci” zilustrowany obrazkiem niemieckiego żołnierza strzelającego w głowę małego chłopca.
            UEFA ukarała klub grzywną w wysokości 35 tysięcy euro. Podczas zbiórki kibicom i wielu innym osobom (często bynajmniej nie sympatyzującym z warszawskim klubem, a nawet odległym od sportu) udało się zgromadzić tę sumę, Legia zrzekła się jednak tych pieniędzy.   
            Grzywnę opłaciła z własnych środków, a pieniądze ze zbiórki trafiły w całości do Związku Powstańców Warszawskich. 
 
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura