[video] Zamieszki w Katalonii, są ranni. Policja z całego kraju blokuje referendum
01.10.2017 16:33
![[video] Zamieszki w Katalonii, są ranni. Policja z całego kraju blokuje referendum](https://tysol.pl/storage/files/2026/3/1/2915f58f-28a2-4c3a-9a94-128b0afa0845/11784.jpg?p=article_hero_mobile)
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Od rana trwa w Katalonii referendum niepodległościowe, które przez rząd hiszpański uznane jest za nielegalne. Na ulicach trwają zamieszki, policja ma nakaz rekwirowania infrastruktury związanej z przeprowadzanym referendum. Do Katalonii zostały sprowadzone służby policyjne z całego kraju. Funkcjonariusze mogą używać wobec protestujących broni gładkolufowej. Następuje konfiskata kart do głosowania i urn wyborczych. Podawane informacje o rannych w wyniku starć z policją. Media hiszpańskie oskarżają Rosję o podsycanie tendencji separatystycznych Katalonii przed samym referendum, głównie poprzez działania internetowe.
Rodzi się pytanie, gdzie jest Komisja Europejska? Jeden z największych członków Unii mierzy się z problemem wewnętrznego separatyzmu, duży region podejmuje starania, by oderwać się od Hiszpanii działając wbrew obowiązującemu prawu, rząd próbuje temu zapobiec, toczą się uliczne walki, policja jest agresywna. Gdzie są Panowie Juncker i Timmermans? Zdaje się, że w tym czasie tropią niuanse reformy sądownictwa i łamanie prawa w Polsce.
źródło: telewizjarepublika.pl, TT
źródło: telewizjarepublika.pl, TT
Spanish riot police clash with protesters in Barcelona as they try to stop #CatalanReferendum from going ahead
— Tony De Jonker (@TonyDeJonker) 1 października 2017
pic.twitter.com/JHaQKHoXdO
Dear @JunckerEU :
— Liz Castro (@lizcastro) 1 października 2017
Article 7 of the European Union Treaty
"Suspension of any Member State that uses military force on its own population."
Please share.#SpainOutOfEU#ShameOnSpain#CatalanReferendum pic.twitter.com/WUfBoAf75N
Un forcejeo entre manifestantes y antidisturbios en el Mercado de Guinardó acaba con gente en el suelo #1octA3
— Tony De Jonker (@TonyDeJonker) 1 października 2017
pic.twitter.com/g6POnpSsip

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 01.10.2017 16:33
Anarchistyczny protest w Turynie zamienił się w bitwę. Setka rannych funkcjonariuszy
01.02.2026 14:01

Komentarzy: 0
Uczestnicy protestu obrzucali policjantów racami, kamieniami i metalowymi rurami, podpalili radiowozy i próbowali sforsować policyjny kordon. Bilans sobotnich zamieszek w Turynie jest dramatyczny – rannych zostało ponad 100 funkcjonariuszy.
Czytaj więcej
Separatyści z Quebecku z rekordowym poparciem. Prowincja oderwie się od Kanady?
01.02.2026 08:27
Hiszpański rząd zalegalizuje pobyt nielegalnych migrantów. „To wezwanie do przyspieszenia inwazji”
27.01.2026 11:29
„To był horror”. Wstrząsające relacje pasażerów katastrofy kolejowej w Hiszpanii
19.01.2026 16:53

Komentarzy: 0
Przerażeni pasażerowie dwóch pociągów, które wykoleiły się w niedzielę w południowej Hiszpanii, opowiedzieli hiszpańskim mediom o swoich przeżyciach, porównując je do horroru. Ci, którzy wyszli cało lub z lekkimi obrażeniami z jednej z największych katastrof kolejowych w historii Hiszpanii, mówili o wygraniu losu na loterii.
Czytaj więcej
Katastrofa kolejowa w Hiszpanii. Rzecznik MSZ zabrał głos
19.01.2026 13:21

Komentarzy: 0
– Na tę chwilę nie mamy informacji, aby w tragedii kolejowej w Hiszpanii ucierpieli polscy obywatele – poinformował w poniedziałek rzecznik MSZ Maciej Wewiór. Podkreślił, że polskie służby konsularne pozostają w kontakcie z lokalnymi służbami ratowniczymi.
Czytaj więcej

