Instytut Myśli Schumana wspiera protest rolników

- STAJEMY W OBRONIE PRAW POLSKICH ORAZ EUROPEJSKICH ROLNIKÓW I POPIERAMY ICH STRAJKI WŁĄCZAJĄCE SIĘ W SWEGO RODZAJU RUCH OPORU PRZECIW SUPERPAŃSTWU W EUROPIE - pisze Instytut Myśli Schumana.
Protest Rolników Instytut Myśli Schumana wspiera protest rolników
Protest Rolników / (jm) PAP/Wojtek Jargiło

Szanowni Rolnicy i Wielcy Patrioci,

Wyrażamy nasze poparcie, gdyż z wielką radością przyjęliśmy podjęcie zdeterminowanych działań przez polskich rolników, którzy przeciwstawiają się superpaństwu, niszczeniu polskiego rolnictwa i wprowadzaniu w zły i destrukcyjny sposób spraw dotyczących ekologii i transformacji energetycznej.  Cieszymy się, że w tych działaniach odwołujecie się do Boga przez udział w mszach świętych i śpiewaniu „Roty”.

Instytut Myśli Schumana jest polską fundacją i organizacją pozarządową, która podejmuje działalność społeczną integrując ludzi dobrej woli z różnych środowisk, których misją jest szerzenie i wdrażania do życia społecznego, gospodarczego i patriotycznego idei Czcigodnego Sługi Bożego Roberta Schumana. Obecnie toczy się w Stolicy Apostolskiej proces beatyfikacyjny Schumana. W 2021 roku papież Franciszek ogłosił dekret o heroiczności cnót Roberta Schumana, co oznacza, że obecnie czekamy tylko na cud za jego wstawiennictwem, aby Schuman mógł zostać Błogosławionym. Warto dodać, że w ostatnich dniach francuscy biskupi wezwali do modlitwy za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Roberta Schumana w intencji różnych spraw, które niszczą pokój w Europie i świecie, do której to modlitwy przyłączyło się środowisko Instytutu Myśli Schumana, a także będziemy prosić polskich biskupów i proboszczów o włączenie się całego polskiego kościoła w tę batalię modlitewną.

               Niebieska Flaga, która zawiera 12 gwiazd nie jest flagą Unii Europejskiej, jak to zostało zmanipulowane przez ideologów dążących do superpaństwa. Flaga ta jest symbolem Wspólnoty Narodów Europy, a 12 gwiazd pochodzi z korony figurki Matki Bożej w Katedrze w Strasburgu, przed którą modlił się Schuman. Flaga ta powstała 8 grudnia 1955 r. w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i była wyrazem oddania Europy przez Schumana pod opiekę Matki Bożej.

Robert Schuman był przeciw superpaństwu i walczył o to, aby narody były suwerenne zachowując swoją tożsamość, tradycję kulturową oraz chrześcijańską. „Moja idea nie polega na tym, aby połączyć kraje w celu stworzenia superpaństwa. Nasze kraje europejskie są historyczną rzeczywistością. Z psychologicznego punktu widzenia byłoby to niemożliwe i nierozsądne, aby się ich pozbyć. Ich różnorodność jest dobrą rzeczą i nie ma sensu, aby je usuwać lub dokonywać zrównywania lub unifikacji” (Robert Schuman).

Schuman ani nie tworzył ani nie chciał Unii Europejskiej, lecz jego celem było budowanie Wspólnoty Narodów Europy, w której wszystkie narody mają być równe i wzajemnie się wspierać, a nie jak obecnie Niemcy próbują sprawować hegemonię w Europie wprowadzając ideologię superpaństwa. Unia Europejska dąży do superpaństwa, co wg ideologii Spinellego ma prowadzić do usuwania własności prywatnej, niszczenia wspólnot narodowych, eliminowania tradycji narodowych, usuwanie religii, kultury i historii narodów, aby ostatecznie także znieść różne instytucje narodowe, parlamenty, konstytucje i finanse narodowe poprzez ich centralizację w Brukseli pod zarządem Niemiec.

Należy podkreśli, że Manifest z Ventotene Altiero Spinellego jest trzonem długofalowych planów niszczenia Unii Europejskiej na rzecz superpaństwa, co zostało wyrażone w licznych dokumentach, w tym również w ostatnim projekcie zmian traktatowych, który został zaakceptowany przez Parlament Europejski. Altiero Spinelli pisze wprost: "Własność prywatną należy znieść, ograniczyć, skorygować, poszerzyć, odpowiednio dla każdego indywidualnego przypadku, niedogmatycznie i pryncypialnie". Wstępem do odebrania rolnikom ich własności - ziemi, którą pielęgnowali przez pokolenia - ma być Zielony Ład. Chodzi o takie obłożenie gospodarstw "zielonymi" daninami, aby rolnicy zmuszeni byli odsprzedawać swoją ziemię wielkim korporacjom. Te ostatnie - spekulujące na rynku handlu pozwoleniami na emisję CO2 i zarabiający na tym grube miliony - stać będzie, aby przejąć tę ziemię i prowadzić na niej działalność, jaką uznają za stosowne. To zagrożenie jest zupełnie realne i należy się przed nim bronić. Cała unijna polityka klimatyczna jest obliczona na odebranie własności już nie tylko rolnikom, ale i przedsiębiorcom, a w końcowej fazie - również pozostałym obywatelom. Środki do życia mają być odgórnie wydzielane w wysokości zależnej od stopnia podporządkowania neomarksistowskiemu, systemowi nowego, zielonego komunizmu.

Robert Schuman mówił, że demokracja w Europie ma być oparta na wartościach chrześcijańskich, bo w innym przypadku nie będzie jej wcale i przekształci się w totalitaryzm. Celem ideologii Spinellego jest usuwanie demokracji prowadząc do rządów elity oligarchów skupiających w swoich rękach cały kapitał i narzucających swoją wolę obywatelom Europy przez odebranie im wszelkich praw do samostanowienia, co tworzy system 1000-krotnie bardziej totalitarny niż komunizm sowiecki. Takie podejście krytykował bardzo zdecydowanie Robert Schuman w następujący sposób:  „W rzeczywistości nie można stosować terminu „demokracja” do ustroju, który odmawia uznania istnienia narodu, to znaczy żyjącej wspólnoty, będącej w posiadaniu własnej, autentycznej spuścizny, mającej swoje dążenia i własne posłannictwo, które chce wypełniać w całkowitej wolności, nie można odnosić go do reżimu, który odrzuca samą ideę wolności i odpowiedzialności osobistej, który przemocą tłumi odmienne tendencje i oceny, określając je mianem zbrodniczych dewiacji. W prawdziwej demokracji istnieje tylko jedno ograniczenie dla wolności: podstawy państwa i społeczeństwa muszą być zabezpieczone przed przemocą i niszczycielskimi zamiarami.(Robert Schuman).

Schuman przestrzegał, że obecni zwolennicy Spinellego nigdy nie zrezygnują z dążenia do superpaństwa, dlatego nie dajmy się oszukać i uwieść. „Strzeżcie się tych, których czar prowadzi nas do bierności. Strzeżcie się tych, którzy chcą uśpić nas w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa. Strzeżcie się dostarczycieli pustych zapewnień obiecujących złudne środki do realizacji bezpieczeństwa. Oni starają się wprowadzać etapami i krok po kroku, to co zdrowy duch narodu odrzuca i się temu sprzeciwia. Ostateczny ich cel jest jasny. Oni starają się zgasić życie religijne w krajach i w ludziach. Z miłości do naszych dzieci, chcemy zapobiec tym następstwom. Taka nasza postawa, którą przyjmujemy, nie powinna wynikać tylko z przeciwstawienia się, ale przede wszystkim dlatego, że nie możemy zdradzić duszy naszego narodu” (Robert Schuman)

Jeszcze raz podkreślamy w kontekście powyższego, żebyśmy nie dali się uwieść i podjęli działania na rzecz budowy szerokiego i solidarnego Ruchu Oporu Przeciw Superpaństwu w Europie, do którego to ruchu przystępują organizacje, związki i różne podmioty w całej Polsce. Instytut Myśli Schumana nawołuje do tworzenia takiego Ruchu i zachęcamy do tworzenia struktur krajowych i regionalnych. W tym kontekście wkrótce zaproponujemy pierwszy zjazd przedstawicieli różnych organizacji w celu omówienia tej inicjatywy.

Środowisko Instytutu Myśli Schumana ma zobowiązanie wobec Schumana w zakresie obrony prawdy i prawa w celu budowania jedności, solidarności i pokoju kierując się wartościami chrześcijańskimi. Dlatego nawołujemy, aby do podobnych protestów i działań na rzecz budowania Ruchu Oporu Przeciw Superpaństwu w Europie przyłączyły się NSZZ Solidarność oraz inne duże i małe związki oraz organizacje, bo działania zwolenników superpaństwa się nie zakończą, lecz będą coraz bardziej podstępne i aby się temu przeciwstawić musimy stanowić dużą siłę pod względem ilościowym i merytorycznym.

 

Z poważaniem

 

Ryszard Krzyżkowski                           Prezes Instytutu Myśli Schumana                               [email protected]

Tomasz Pysiak

Dyrektor Zarządzający

[email protected]

 

Prof. Zbigniew Krysiak

Przewodniczący Rady Programowej

[email protected]          


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Lubelskie: Śmigłowiec zerwał linie energetyczne z ostatniej chwili
Lubelskie: Śmigłowiec zerwał linie energetyczne

Jak informuje 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w mediach społecznościowych, dziś w godzinach popołudniowych w rejonie miejscowości Okrzeja (powiat łukowski) w woj. lubelskim, podczas realizacji lotu szkoleniowego doszło do zerwania linii energetycznej niskiego napięcia.

Lewandowski padł ofiarą oszustów. Sieć obiegło niepokojące nagranie z ostatniej chwili
Lewandowski padł ofiarą oszustów. Sieć obiegło niepokojące nagranie

Wielka popularność Roberta Lewandowskiego przyciągnęła uwagę nie tylko fanów futbolu, ale także oszustów, którzy postanowili wykorzystać jego wizerunek dla własnych celów. Ostatnio w sieci pojawiły się ostrzeżenia przed fałszywymi nagraniami z udziałem polskiego piłkarza, które są produktem zaawansowanej technologii "Deepfake".

USA: Kluczowy krok Senatu ws. przyjęcia pakietu pomocowego dla Ukrainy z ostatniej chwili
USA: Kluczowy krok Senatu ws. przyjęcia pakietu pomocowego dla Ukrainy

Senat zagłosował we wtorek za ograniczeniem debaty nad pakietem 95 mld dol. na pomoc Ukrainie, Izraelowi i Tajwanowi. Głosowanie pozwoli na uchwalenie ustawy najpóźniej w środę, choć końcowe głosowanie możliwe jest jeszcze we wtorek w nocy.

Antoni Rybczyński: Alarm! Niemcy chcą nas chronić przed Rosją Wiadomości
Antoni Rybczyński: Alarm! Niemcy chcą nas chronić przed Rosją

Niemcy przypominają sąsiada, który mówi Ci, że pomoże chronić dom przed bandziorami, a potem pomaga im zrobić skok. Co więcej, ten sąsiad jest tak bezczelny, że po pewnym czasie – mimo iż wszyscy w okolicy doskonale wiedzą, że był cichym wspólnikiem rabusiów – znów zabiera głos na zebraniu mieszkańców i zapewnia, że tym razem to na pewno odstraszy napastników.

Rozenek-Majdan ogłosiła zaskakującą decyzję z ostatniej chwili
Rozenek-Majdan ogłosiła zaskakującą decyzję

Małgorzata Rozenek-Majdan, która do tej pory była bardzo aktywna w mediach społecznościowych podjęła ważną decyzję. Internauci ostatnio byli zaniepokojeni faktem, że na profilach celebrytki pojawia się coraz mniej treści.

Jutro w PE debata nt. skrajnie prawicowego ataku na Zielony Ład z ostatniej chwili
Jutro w PE debata nt. "skrajnie prawicowego ataku" na Zielony Ład

W środę w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata dot. protestów przeciwko Zielonemu Ładowi, które w ciągu ostatnich miesięcy przelały się przez Europę, a także Polskę. Debata nosi tytuł "atak na klimat i przyrodę".

Premier Wielkiej Brytanii: Myśliwce Typhoon będą patrolować polskie niebo z ostatniej chwili
Premier Wielkiej Brytanii: Myśliwce Typhoon będą patrolować polskie niebo

Między Polską a Wielką Brytanią istnieje wielka więź, która w sytuacji wojny na Ukrainie buduje bezpieczeństwo - mówił we wtorek premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak. Przypomniał, że Wielka Brytania przeznaczy 500 mln funtów dodatkowej pomocy dla Ukrainy.

Gwiazda muzyki bardzo chora. Fatalne wieści z ostatniej chwili
Gwiazda muzyki bardzo chora. Fatalne wieści

Celine Dion to kanadyjska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Od dłuższego już czasu nie czuje się najlepiej. Artystka cierpi z powodu ciężkiej i uporczywej choroby, która utrudnia jej normalne funkcjonowanie. Bliska osoba gwiazdy wyznała, że jest coraz gorzej. Dion nie jest w stanie wychodzić z domu, ograniczyła również kontakty z mediami. Chwilowa poprawa na początku 2023 okazała się złudna.

Nowe informacje ws. audytu w CPK. Ekspert zabiera głos z ostatniej chwili
Nowe informacje ws. audytu w CPK. Ekspert zabiera głos

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, spółka CPK dała potencjalnym oferentom dodatkowy miesiąc na przygotowanie ofert w przetargach na audyty zewnętrzne. "Byłoby to wszystko nawet zabawne, gdyby rzecz nie dotyczyła kluczowej inwestycji rozwojowej dla Polski" – gorzko komentuje ekspert ds. lotniczych Maciej Wilk, obecnie dyrektor operacyjny Flair Airlines.

Szef NATO: Obecność żołnierzy w Polsce to ważne przesłanie z ostatniej chwili
Szef NATO: Obecność żołnierzy w Polsce to ważne przesłanie

Żołnierze, którzy stacjonują w Polsce, to swego rodzaju przesłanie, że NATO będzie bronić swoich sojuszników - powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podczas wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie.

REKLAMA

Instytut Myśli Schumana wspiera protest rolników

- STAJEMY W OBRONIE PRAW POLSKICH ORAZ EUROPEJSKICH ROLNIKÓW I POPIERAMY ICH STRAJKI WŁĄCZAJĄCE SIĘ W SWEGO RODZAJU RUCH OPORU PRZECIW SUPERPAŃSTWU W EUROPIE - pisze Instytut Myśli Schumana.
Protest Rolników Instytut Myśli Schumana wspiera protest rolników
Protest Rolników / (jm) PAP/Wojtek Jargiło

Szanowni Rolnicy i Wielcy Patrioci,

Wyrażamy nasze poparcie, gdyż z wielką radością przyjęliśmy podjęcie zdeterminowanych działań przez polskich rolników, którzy przeciwstawiają się superpaństwu, niszczeniu polskiego rolnictwa i wprowadzaniu w zły i destrukcyjny sposób spraw dotyczących ekologii i transformacji energetycznej.  Cieszymy się, że w tych działaniach odwołujecie się do Boga przez udział w mszach świętych i śpiewaniu „Roty”.

Instytut Myśli Schumana jest polską fundacją i organizacją pozarządową, która podejmuje działalność społeczną integrując ludzi dobrej woli z różnych środowisk, których misją jest szerzenie i wdrażania do życia społecznego, gospodarczego i patriotycznego idei Czcigodnego Sługi Bożego Roberta Schumana. Obecnie toczy się w Stolicy Apostolskiej proces beatyfikacyjny Schumana. W 2021 roku papież Franciszek ogłosił dekret o heroiczności cnót Roberta Schumana, co oznacza, że obecnie czekamy tylko na cud za jego wstawiennictwem, aby Schuman mógł zostać Błogosławionym. Warto dodać, że w ostatnich dniach francuscy biskupi wezwali do modlitwy za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Roberta Schumana w intencji różnych spraw, które niszczą pokój w Europie i świecie, do której to modlitwy przyłączyło się środowisko Instytutu Myśli Schumana, a także będziemy prosić polskich biskupów i proboszczów o włączenie się całego polskiego kościoła w tę batalię modlitewną.

               Niebieska Flaga, która zawiera 12 gwiazd nie jest flagą Unii Europejskiej, jak to zostało zmanipulowane przez ideologów dążących do superpaństwa. Flaga ta jest symbolem Wspólnoty Narodów Europy, a 12 gwiazd pochodzi z korony figurki Matki Bożej w Katedrze w Strasburgu, przed którą modlił się Schuman. Flaga ta powstała 8 grudnia 1955 r. w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i była wyrazem oddania Europy przez Schumana pod opiekę Matki Bożej.

Robert Schuman był przeciw superpaństwu i walczył o to, aby narody były suwerenne zachowując swoją tożsamość, tradycję kulturową oraz chrześcijańską. „Moja idea nie polega na tym, aby połączyć kraje w celu stworzenia superpaństwa. Nasze kraje europejskie są historyczną rzeczywistością. Z psychologicznego punktu widzenia byłoby to niemożliwe i nierozsądne, aby się ich pozbyć. Ich różnorodność jest dobrą rzeczą i nie ma sensu, aby je usuwać lub dokonywać zrównywania lub unifikacji” (Robert Schuman).

Schuman ani nie tworzył ani nie chciał Unii Europejskiej, lecz jego celem było budowanie Wspólnoty Narodów Europy, w której wszystkie narody mają być równe i wzajemnie się wspierać, a nie jak obecnie Niemcy próbują sprawować hegemonię w Europie wprowadzając ideologię superpaństwa. Unia Europejska dąży do superpaństwa, co wg ideologii Spinellego ma prowadzić do usuwania własności prywatnej, niszczenia wspólnot narodowych, eliminowania tradycji narodowych, usuwanie religii, kultury i historii narodów, aby ostatecznie także znieść różne instytucje narodowe, parlamenty, konstytucje i finanse narodowe poprzez ich centralizację w Brukseli pod zarządem Niemiec.

Należy podkreśli, że Manifest z Ventotene Altiero Spinellego jest trzonem długofalowych planów niszczenia Unii Europejskiej na rzecz superpaństwa, co zostało wyrażone w licznych dokumentach, w tym również w ostatnim projekcie zmian traktatowych, który został zaakceptowany przez Parlament Europejski. Altiero Spinelli pisze wprost: "Własność prywatną należy znieść, ograniczyć, skorygować, poszerzyć, odpowiednio dla każdego indywidualnego przypadku, niedogmatycznie i pryncypialnie". Wstępem do odebrania rolnikom ich własności - ziemi, którą pielęgnowali przez pokolenia - ma być Zielony Ład. Chodzi o takie obłożenie gospodarstw "zielonymi" daninami, aby rolnicy zmuszeni byli odsprzedawać swoją ziemię wielkim korporacjom. Te ostatnie - spekulujące na rynku handlu pozwoleniami na emisję CO2 i zarabiający na tym grube miliony - stać będzie, aby przejąć tę ziemię i prowadzić na niej działalność, jaką uznają za stosowne. To zagrożenie jest zupełnie realne i należy się przed nim bronić. Cała unijna polityka klimatyczna jest obliczona na odebranie własności już nie tylko rolnikom, ale i przedsiębiorcom, a w końcowej fazie - również pozostałym obywatelom. Środki do życia mają być odgórnie wydzielane w wysokości zależnej od stopnia podporządkowania neomarksistowskiemu, systemowi nowego, zielonego komunizmu.

Robert Schuman mówił, że demokracja w Europie ma być oparta na wartościach chrześcijańskich, bo w innym przypadku nie będzie jej wcale i przekształci się w totalitaryzm. Celem ideologii Spinellego jest usuwanie demokracji prowadząc do rządów elity oligarchów skupiających w swoich rękach cały kapitał i narzucających swoją wolę obywatelom Europy przez odebranie im wszelkich praw do samostanowienia, co tworzy system 1000-krotnie bardziej totalitarny niż komunizm sowiecki. Takie podejście krytykował bardzo zdecydowanie Robert Schuman w następujący sposób:  „W rzeczywistości nie można stosować terminu „demokracja” do ustroju, który odmawia uznania istnienia narodu, to znaczy żyjącej wspólnoty, będącej w posiadaniu własnej, autentycznej spuścizny, mającej swoje dążenia i własne posłannictwo, które chce wypełniać w całkowitej wolności, nie można odnosić go do reżimu, który odrzuca samą ideę wolności i odpowiedzialności osobistej, który przemocą tłumi odmienne tendencje i oceny, określając je mianem zbrodniczych dewiacji. W prawdziwej demokracji istnieje tylko jedno ograniczenie dla wolności: podstawy państwa i społeczeństwa muszą być zabezpieczone przed przemocą i niszczycielskimi zamiarami.(Robert Schuman).

Schuman przestrzegał, że obecni zwolennicy Spinellego nigdy nie zrezygnują z dążenia do superpaństwa, dlatego nie dajmy się oszukać i uwieść. „Strzeżcie się tych, których czar prowadzi nas do bierności. Strzeżcie się tych, którzy chcą uśpić nas w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa. Strzeżcie się dostarczycieli pustych zapewnień obiecujących złudne środki do realizacji bezpieczeństwa. Oni starają się wprowadzać etapami i krok po kroku, to co zdrowy duch narodu odrzuca i się temu sprzeciwia. Ostateczny ich cel jest jasny. Oni starają się zgasić życie religijne w krajach i w ludziach. Z miłości do naszych dzieci, chcemy zapobiec tym następstwom. Taka nasza postawa, którą przyjmujemy, nie powinna wynikać tylko z przeciwstawienia się, ale przede wszystkim dlatego, że nie możemy zdradzić duszy naszego narodu” (Robert Schuman)

Jeszcze raz podkreślamy w kontekście powyższego, żebyśmy nie dali się uwieść i podjęli działania na rzecz budowy szerokiego i solidarnego Ruchu Oporu Przeciw Superpaństwu w Europie, do którego to ruchu przystępują organizacje, związki i różne podmioty w całej Polsce. Instytut Myśli Schumana nawołuje do tworzenia takiego Ruchu i zachęcamy do tworzenia struktur krajowych i regionalnych. W tym kontekście wkrótce zaproponujemy pierwszy zjazd przedstawicieli różnych organizacji w celu omówienia tej inicjatywy.

Środowisko Instytutu Myśli Schumana ma zobowiązanie wobec Schumana w zakresie obrony prawdy i prawa w celu budowania jedności, solidarności i pokoju kierując się wartościami chrześcijańskimi. Dlatego nawołujemy, aby do podobnych protestów i działań na rzecz budowania Ruchu Oporu Przeciw Superpaństwu w Europie przyłączyły się NSZZ Solidarność oraz inne duże i małe związki oraz organizacje, bo działania zwolenników superpaństwa się nie zakończą, lecz będą coraz bardziej podstępne i aby się temu przeciwstawić musimy stanowić dużą siłę pod względem ilościowym i merytorycznym.

 

Z poważaniem

 

Ryszard Krzyżkowski                           Prezes Instytutu Myśli Schumana                               [email protected]

Tomasz Pysiak

Dyrektor Zarządzający

[email protected]

 

Prof. Zbigniew Krysiak

Przewodniczący Rady Programowej

[email protected]          Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe