Ruch Narodowy wykreślony z rejestru partii politycznych

Państwowa Komisja Wyborcza wykreśliła Ruchu Narodowego z rejestru partii. – Od wyroku złożyliśmy kasację do Sądu Najwyższego. Teraz czekamy na jego decyzję, choć nie ukrywamy, że cała ta sytuacja nas zaskoczyła – przyznaje w rozmowie z Fakt24 prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Sąd Okręgowy w Warszawie podjął taką decyzję, bo RN nie złożył w terminie sprawozdania finansowego za rok 2015.
 Ruch Narodowy wykreślony z rejestru partii politycznych
/ logo

Na stronie Ruchu Narodowego pojawiło się wczoraj oświadczenie o następującej treści:

W związku ze stanowiskiem zajętym przez Państwową Komisję Wyborczą oraz sąd w Warszawie o wykreśleniu z rejestru partii politycznych, zarząd RN złożył skargę kasacyjną. Niezależnie od powyższego jeszcze przed wakacjami został złożony wniosek o ponowną rejestrację, który aktualnie jest procedowany przez sąd.

Procedura przerejestrowania nie wpływa na bieżącą aktywność polityczną Ruchu Narodowego, skupioną na budowie struktur, przygotowaniu do wyborów samorządowych oraz pracy programowej.

Zarząd Główny Ruchu Narodowego

– Popełniliśmy błąd w sprawozdaniu finansowym za 2015 rok. Dlatego Państwowa Komisja Wyborcza złożyła do sądu wniosek o wykreślenie nas z rejestru partii. W pierwszej instancji sąd przychylił się do tego wniosku. Posiedzenie drugiej instancji odbywało się jednak w trybie niejawnym i nie zostaliśmy o nim nawet poinformowani. Ba! Do tej pory nie otrzymaliśmy z sądu oficjalnej decyzji w tej sprawie. Więc sytuacja jest dosyć dziwna

- skomentował Winnicki.

Robert Winnicki zapewnia jednak, że narodowcy zabezpieczyli się przed wykreśleniem z rejestru partii politycznych i jeszcze przed wakacjami złożyli wniosek o nową rejestrację. Jest on obecnie rozpatrywany przez sąd.

/ Źróło: Fakt24, Twitter.com

#REKLAMA_POZIOMA#

 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe