Poruszenie w Pałacu Buckingham. Zdjęcie księżnej Kate znikło z sieci

Kilka miesięcy temu media obiegła informacja o problemach zdrowotnych księżnej Kate, która trafiła do szpitala. Żona księcia Williama musiała przejść pilną operację jamy brzusznej. Wokół tego tematu narosło wiele wątpliwości i niedomówień.
Księżna Kate i książę William Poruszenie w Pałacu Buckingham. Zdjęcie księżnej Kate znikło z sieci
Księżna Kate i książę William / fot. YouTube / The Prince and Princess of Wales

Księżna Kate przeszła operację w szpitalu i na czas zdrowienia wycofała się z obowiązków publicznych. Książę William podczas choroby żony dzielnie zajmuje się dziećmi i dba o jej dobre samopoczucie. Książęca para cieszy się w Wielkiej Brytanii dużą popularnością, nie dziwi więc, że poddani zamartwiają się o zdrowie księżnej. 

Burza w Pałacu Buckingham

Rodzina królewska nie raz zapewniała, że księżna Kate czuje się dobrze, jednak dla wielu informacja ta była niewystarczająca. Niedawno ekspert Wioletta Wilk-Turska twierdziła, że sytuacja owiana jest tajemnicą, a pobyt Middleton w szpitalu musiał wiązać się z czymś poważnym. Jako argument podała, że dotychczas wiele zabiegów ważnych osób odbywało się w Pałacu Buckingham, gdzie dochodzili oni do zdrowia. W tym przypadku było inaczej. W mediach nie zabrakło również plotek, jakoby żona księcia Williama miała być w kolejnej ciąży. Te zawsze znosiła bardzo źle, więc gdyby faktycznie tak było, to poddani otrzymaliby jakieś wyjaśnienie całej sprawy. Niepokój dodatkowo wzmaga fakt, że żona Williama miała wrócić do swoich obowiązków w okolicy kwietnia, tak się jednak nie stanie. Wiadomo, że otrzymała zalecenia od lekarzy, by nie przemęczać się i pozwolić ranie dobrze się zagoić.

Jak donosi serwis marca.com Bertrand Deckers, który zajmuje się sprawami rodziny królewskiej, w rozmowie z francuskimi mediami ujawnił, co mogło dolegać księżnej Kate.

Miała problemy ginekologiczne wymagające poważnej operacji

– poinformował. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hołownia pojedzie na front? „Moja żona pojedzie, proszę pana” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pracownicy Mabuchi Motor Poland wybrali Solidarność

Niespodzianka dla sympatyków księżnej Kate 

10 marca na oficjalnym profilu Kate i Williama pojawił się nowy post ze zdjęciem. Widać na nim księżną Kate wraz z jej dziećmi. 

Dziękuję za miłe życzenia i wsparcie okazane przez ostatnie dwa miesiące. Życzę wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki

– czytamy. 

Radość nie trwała jednak długo 

Opublikowane w niedzielę zdjęcie księżnej Kate wraz z dziećmi, które miało ukrócić spekulacje na temat jej stanu zdrowia, zostało wycofane z serwisów przez cztery agencje prasowe z powodu podejrzeń, że poddano je zbyt dużej edycji.

Wykonane przez księcia Williama zdjęcie, przedstawiające jego żonę siedzącą na krześle w otoczeniu ich trójki dzieci, jest pierwszym oficjalnie opublikowanym od czasu operacji jamy brzusznej, którą Kate przeszła w połowie stycznia. Ponieważ Pałac Kensington nie ujawnił żadnych szczegółów na temat operacji, poza zapewnieniem, że była ona wcześniej planowana i nie ma związku z nowotworem, w internecie zaczęło krążyć coraz więcej domysłów na temat jej stanu zdrowia.

Zdjęcie zamiast ukrócić te domysły, tylko je wzmogło. W niedzielę wieczorem najpierw Associated Press, a później agencja Reutera, AFP i Getty Images wycofały je z serwisów, zalecając swoim klientom, by go nie publikowały, lecz usunęły z zasobów.

Po bliższym przyjrzeniu się wydaje się, że źródło (czyli służby prasowe Pałacu Kensington – PAP) zmanipulowało obraz. Zdjęcie zastępcze nie zostanie wysłane

– poinformowała AP.

Jak wyjaśniły agencje, zauważono „niespójność w ułożeniu lewej ręki księżniczki Charlotte”. W mediach społecznościowych zwracano uwagę także na palce księcia Louisa, najmłodszego z trójki dzieci Williama i Kate, a także na cały szereg innych „poprawek”.

Większość uznanych agencji informacyjnych przestrzega własnych ścisłych wytycznych dotyczących wykorzystywania edytowanych zdjęć, używając ich tylko wtedy, gdy towarzyszy im wyjaśnienie, że obraz został zmieniony w stosunku do oryginału. Zobowiązują się one w stosunku do klientów, że ich zdjęcia są prawdziwe i nie są manipulowane cyfrowo. Zasady Associated Press zezwalają jedynie na „drobne korekty” w pewnych okolicznościach, w tym usuwanie widocznego na zdjęciu kurzu, który zebrał się na matrycy aparatu.

Wprawdzie nie ma żadnych sugestii, by zdjęcia poprawiono, by ukryć coś w sprawie stanu zdrowia Kate, tym niemniej cała sytuacja – w tym w szczególności milczenie Pałacu Kensington – już rozbudziły falę kolejnych domysłów na ten temat.

Księżna wydała krótkie oświadczenie

Tymczasem żona brytyjskiego następcy tronu przyznała się w poniedziałek do edycji opublikowanego dzień wcześniej zdjęcia z dziećmi i przeprosiła za związane z tym zamieszanie. Z powodu edycji zdjęcie wycofały ze swoich serwisów cztery agencje prasowe.

Podobnie jak wielu fotografów amatorów od czasu do czasu eksperymentuję z edycją. Chciałam przekazać przeprosiny za zamieszanie, jakie wywołało rodzinne zdjęcie, którym podzieliliśmy się wczoraj. Mam nadzieję, że wszyscy świętujący mieli bardzo szczęśliwy Dzień Matki

– napisała księżna w krótkim oświadczeniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tragedia pod Koninem. Znaleziono ciało 3-latka

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jeśli nie uda się zatrzymać budowy europejskiego superpaństwa, brutalne pacyfikacje protestów staną się codziennością


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nowe informacje ws. śmierci Polaka w Szwecji z ostatniej chwili
Nowe informacje ws. śmierci Polaka w Szwecji

Wiele osób, także znanych, organizuje w Szwecji zbiórki dla rodziny zamordowanego w Sztokholmie mężczyzny polskiego pochodzenia. Celem jest przede wszystkim zabezpieczenie finansowe przyszłości 12-letniego chłopca, który stracił ojca.

Bosak wyprzedza Trzaskowskiego. Zaskakujący sondaż z ostatniej chwili
Bosak wyprzedza Trzaskowskiego. Zaskakujący sondaż

"Którego z wymienionych polityków darzy Pan/Pani największym zaufaniem?" – brzmiało pytanie pracowni United Surveys, które zadano respondentom na zlecenie serwisu Wirtualna Polska.

Niebezpieczny incydent pod Pałacem Prezydenckim: Zatrzymał się, położył plecak i... z ostatniej chwili
Niebezpieczny incydent pod Pałacem Prezydenckim: "Zatrzymał się, położył plecak i..."

Rzecznik prasowy Służby Ochrony Państwa płk. SOP Bogusław Piórkowski przekazał PAP, że przed Pałacem Prezydenckim został podpalony plecak. Wcześniej służby informowały, że ze wstępnych ustaleń wynika, że była to opona.

Nie żyje znany polski reżyser teatralny z ostatniej chwili
Nie żyje znany polski reżyser teatralny

Sławomir Krawczyński, reżyser teatralny, dramaturg, scenarzysta i autor filmów krótkometrażowych, współzałożyciel Stowarzyszenia Scena 96 i jego wieloletni prezes zmarł 12 kwietnia w wieku 59 lat – poinformował w poniedziałek PAP prezes Stowarzyszenia Scena 96 Dariusz Jarosiński.

Rośnie polska kolonia w Barcelonie. Rekordowy transfer z ostatniej chwili
Rośnie polska kolonia w Barcelonie. Rekordowy transfer

Zdaniem "AZ/WAZ" Sport największa gwiazda kobiecej reprezentacji Polski Ewa Pajor już wkrótce ma zasilić szeregi FC Barcelona Femeni. Według ich informacji Polka podpisała juz 3-letnią umowę z katalońskim klubem, który miał wpłacić klauzulę w wysokości 500 tysięcy euro.

Przepraszam wszystkich. Protasiewicz tłumaczy się z szokującego zachowania z ostatniej chwili
"Przepraszam wszystkich". Protasiewicz tłumaczy się z szokującego zachowania

"Każdy ma swoje problemy, także zdrowotne. Ja też. Moja aktywność w ostatnich dniach w internecie była tego przejawem" – tłumaczy się w mediach społecznościowych Jacek Protasiewicz.

Aktywistka zażyła na wizji pigułkę aborcyjną: Ja promuję naukę z ostatniej chwili
Aktywistka zażyła na wizji pigułkę aborcyjną: "Ja promuję naukę"

Natalia Broniarzyk z organizacji "Aborcyjny Dream Team" zażyła na wizji tabletkę aborcyjną. – Ja promuję naukę, powołując się na WHO. Nie da się zawstydzić kogoś, kto się nie wstydzi – tłumaczy.

Rada UE zatwierdziła dyrektywę budynkową zwaną również wywłaszczeniową z ostatniej chwili
Rada UE zatwierdziła dyrektywę budynkową zwaną również wywłaszczeniową

- „Dyrektywa budynkowa” stała się unijnym prawem, a teraz Bruksela zacznie wymuszać na państwach członkowskich realizację planu, którego wykonanie to gigantyczne wydatki dla każdego posiadacza domu (oraz innych nieruchomości, bo wprowadzane zasady obejmują praktycznie każdy typ budynków) - przekazała Beata Szydło w mediach społecznościowych.

KE: Polska otrzymała 6,3 mld euro w ramach KPO z ostatniej chwili
KE: Polska otrzymała 6,3 mld euro w ramach KPO

Polska otrzymuje w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) 6,3 mld euro (27 mld zł) z Funduszu Odbudowy i Odporności (RRF) i to dopiero początek - poinformowała w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Brukseli rzecznik Komisji Europejskiej ds. ekonomicznych Veerle Nuyts.

Minister ds. równości: Nam jest potrzebna jeszcze legalna sterylizacja z ostatniej chwili
Minister ds. równości: "Nam jest potrzebna jeszcze legalna sterylizacja"

– Myślę, że nam jest potrzebna jeszcze legalna sterylizacja. Sterylizacja nie jest dzisiaj legalna – powiedziała minister ds. równości Katarzyna Kotula z Lewicy.

REKLAMA

Poruszenie w Pałacu Buckingham. Zdjęcie księżnej Kate znikło z sieci

Kilka miesięcy temu media obiegła informacja o problemach zdrowotnych księżnej Kate, która trafiła do szpitala. Żona księcia Williama musiała przejść pilną operację jamy brzusznej. Wokół tego tematu narosło wiele wątpliwości i niedomówień.
Księżna Kate i książę William Poruszenie w Pałacu Buckingham. Zdjęcie księżnej Kate znikło z sieci
Księżna Kate i książę William / fot. YouTube / The Prince and Princess of Wales

Księżna Kate przeszła operację w szpitalu i na czas zdrowienia wycofała się z obowiązków publicznych. Książę William podczas choroby żony dzielnie zajmuje się dziećmi i dba o jej dobre samopoczucie. Książęca para cieszy się w Wielkiej Brytanii dużą popularnością, nie dziwi więc, że poddani zamartwiają się o zdrowie księżnej. 

Burza w Pałacu Buckingham

Rodzina królewska nie raz zapewniała, że księżna Kate czuje się dobrze, jednak dla wielu informacja ta była niewystarczająca. Niedawno ekspert Wioletta Wilk-Turska twierdziła, że sytuacja owiana jest tajemnicą, a pobyt Middleton w szpitalu musiał wiązać się z czymś poważnym. Jako argument podała, że dotychczas wiele zabiegów ważnych osób odbywało się w Pałacu Buckingham, gdzie dochodzili oni do zdrowia. W tym przypadku było inaczej. W mediach nie zabrakło również plotek, jakoby żona księcia Williama miała być w kolejnej ciąży. Te zawsze znosiła bardzo źle, więc gdyby faktycznie tak było, to poddani otrzymaliby jakieś wyjaśnienie całej sprawy. Niepokój dodatkowo wzmaga fakt, że żona Williama miała wrócić do swoich obowiązków w okolicy kwietnia, tak się jednak nie stanie. Wiadomo, że otrzymała zalecenia od lekarzy, by nie przemęczać się i pozwolić ranie dobrze się zagoić.

Jak donosi serwis marca.com Bertrand Deckers, który zajmuje się sprawami rodziny królewskiej, w rozmowie z francuskimi mediami ujawnił, co mogło dolegać księżnej Kate.

Miała problemy ginekologiczne wymagające poważnej operacji

– poinformował. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hołownia pojedzie na front? „Moja żona pojedzie, proszę pana” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pracownicy Mabuchi Motor Poland wybrali Solidarność

Niespodzianka dla sympatyków księżnej Kate 

10 marca na oficjalnym profilu Kate i Williama pojawił się nowy post ze zdjęciem. Widać na nim księżną Kate wraz z jej dziećmi. 

Dziękuję za miłe życzenia i wsparcie okazane przez ostatnie dwa miesiące. Życzę wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki

– czytamy. 

Radość nie trwała jednak długo 

Opublikowane w niedzielę zdjęcie księżnej Kate wraz z dziećmi, które miało ukrócić spekulacje na temat jej stanu zdrowia, zostało wycofane z serwisów przez cztery agencje prasowe z powodu podejrzeń, że poddano je zbyt dużej edycji.

Wykonane przez księcia Williama zdjęcie, przedstawiające jego żonę siedzącą na krześle w otoczeniu ich trójki dzieci, jest pierwszym oficjalnie opublikowanym od czasu operacji jamy brzusznej, którą Kate przeszła w połowie stycznia. Ponieważ Pałac Kensington nie ujawnił żadnych szczegółów na temat operacji, poza zapewnieniem, że była ona wcześniej planowana i nie ma związku z nowotworem, w internecie zaczęło krążyć coraz więcej domysłów na temat jej stanu zdrowia.

Zdjęcie zamiast ukrócić te domysły, tylko je wzmogło. W niedzielę wieczorem najpierw Associated Press, a później agencja Reutera, AFP i Getty Images wycofały je z serwisów, zalecając swoim klientom, by go nie publikowały, lecz usunęły z zasobów.

Po bliższym przyjrzeniu się wydaje się, że źródło (czyli służby prasowe Pałacu Kensington – PAP) zmanipulowało obraz. Zdjęcie zastępcze nie zostanie wysłane

– poinformowała AP.

Jak wyjaśniły agencje, zauważono „niespójność w ułożeniu lewej ręki księżniczki Charlotte”. W mediach społecznościowych zwracano uwagę także na palce księcia Louisa, najmłodszego z trójki dzieci Williama i Kate, a także na cały szereg innych „poprawek”.

Większość uznanych agencji informacyjnych przestrzega własnych ścisłych wytycznych dotyczących wykorzystywania edytowanych zdjęć, używając ich tylko wtedy, gdy towarzyszy im wyjaśnienie, że obraz został zmieniony w stosunku do oryginału. Zobowiązują się one w stosunku do klientów, że ich zdjęcia są prawdziwe i nie są manipulowane cyfrowo. Zasady Associated Press zezwalają jedynie na „drobne korekty” w pewnych okolicznościach, w tym usuwanie widocznego na zdjęciu kurzu, który zebrał się na matrycy aparatu.

Wprawdzie nie ma żadnych sugestii, by zdjęcia poprawiono, by ukryć coś w sprawie stanu zdrowia Kate, tym niemniej cała sytuacja – w tym w szczególności milczenie Pałacu Kensington – już rozbudziły falę kolejnych domysłów na ten temat.

Księżna wydała krótkie oświadczenie

Tymczasem żona brytyjskiego następcy tronu przyznała się w poniedziałek do edycji opublikowanego dzień wcześniej zdjęcia z dziećmi i przeprosiła za związane z tym zamieszanie. Z powodu edycji zdjęcie wycofały ze swoich serwisów cztery agencje prasowe.

Podobnie jak wielu fotografów amatorów od czasu do czasu eksperymentuję z edycją. Chciałam przekazać przeprosiny za zamieszanie, jakie wywołało rodzinne zdjęcie, którym podzieliliśmy się wczoraj. Mam nadzieję, że wszyscy świętujący mieli bardzo szczęśliwy Dzień Matki

– napisała księżna w krótkim oświadczeniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tragedia pod Koninem. Znaleziono ciało 3-latka

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jeśli nie uda się zatrzymać budowy europejskiego superpaństwa, brutalne pacyfikacje protestów staną się codziennościąOceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe