Stowarzyszenie "Prawy Poznań" protestuje przeciwko rządom siły

Protestujemy przeciwko ewidentnemu niebezpiecznemu bezprawiu, rządów siły a nie prawa, wprowadzania na kluczowe stanowiska „silnych ludzi” Donalda Tuska, Adama Bodnara i pułkownika Bartłomieja Sienkiewicza, które prowadzą wprost do odebrania Narodowi Polskiemu możliwości oddziaływania na władzę sądowniczą w równym stopniu jak na władzę ustawodawczą i wykonawczą - napisało w przesłanym stanowisku Stowarzyszenie "Prawy Poznań"
 Stowarzyszenie

Stowarzyszenie "Prawy Poznań" opublikowało oświadczenie w sprawie "postępującej po 13 grudnia 2023 r. dramatycznej destrukcji polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości i porządku prawnego".

- Zarząd, członkowie i sympatycy skupieni wokół Stowarzyszenia Prawy Poznań i innych inicjatyw patriotycznych Wielkopolski, a także innych Dzielnic Polski oraz ogólnokrajowych, z najwyższym zaniepokojeniem, dezaprobatą obserwuje narastający w Polsce proces ewidentnego niszczenia przez „Koalicję 13 Grudnia” - w szczególności przez rząd Premiera RP Donalda Tuska i Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara wraz z środowiskami sędziów zaangażowanymi politycznie ze Stowarzyszenia Iustitia i Stowarzyszenia Themis oraz prokuratorów Stowarzyszenia Lex Super Omnia porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej, instytucji Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego, a ostatnio Krajowej Rady Sądownictwa, a co najważniejsze prowadzenia intensywnych działań zmierzających do ograniczania praw obywateli Rzeczpospolitej Polskiej do oddziaływania na wszystkie trzy władze wg zasad ich trójpodziału i wzajemnego zabezpieczania. 

- napisano. - Jesteśmy oburzeni aktualną skalą naruszeń prawa przez podejmowanie rzekomych prób naprawy wymiaru sprawiedliwości w Polsce poprzez ewidentne uzurpacje, obchodzenie i łamanie obowiązującego systemu prawnego i politycznego, podejmowanie przez tymczasową większość sejmową uchwał mających mieć podobno moc aktów źródeł powszechnie obowiązującego prawa, tak jak de facto polityczne wyroki TSUE, anarchizujących polski porządek prawny poprzez nawoływanie do dokonywanie zmian Konstytucji RP i ustaw bez nawet próby zmiany tychże legalną drogą legislacyjną - dodano. 

- Bezprecedensowy jest powrót „Koalicji 13 Grudnia” do tradycji komunistycznej PRL i właściwie czystek personalnych noszących ewidentne znamiona dyskryminacji ze względu na poglądy polityczne, zasługi dla obstrukcyjnej działalności politycznej zgodnej z linią partii Platforma Obywatelska i akolitów. Nie widzimy panie profesorze Tomaszu Strzembosz, wbrew Pańskim zapewnieniom, żeby środowisko sędziowskie samo było kiedykolwiek zdolne się oczyścić! Nie widzimy wcześniej i obecnie – wbrew pańskim żarliwym apelom profesorze Andrzeju Rzepliński, „żeby sędziom chciało się chcieć”! Polska i my Polacy jesteśmy zagrożeni zarówno z zewnątrz, ale zdajemy sobie sprawę, że najgroźniejsze jest niszczenie jej od wewnątrz przez pozorowanie działań porządkujących Państwo i Prawo a w rzeczywistości zmierzających do wytworzenia powszechnego przekonania, że to przekracza możliwości polskiego społeczeństwa i jego elit i może to uczynić tylko siła zewnętrzna. Miałaby tego dokonać Unia Europejska i jej struktury i instytucje powołane niegdyś w innym celu, a może ktoś inny? Postępująca anarchizacja życia społecznego i politycznego przejawia się także w brutalizacji debaty publicznej pod znakiem „ruchu 8*” i opłacanych farm trolli oraz inicjatyw rządzącej koalicji „jestem Moralesem” itp.

- zaznaczono. - Protestujemy przeciwko ewidentnemu niebezpiecznemu bezprawiu, rządów siły a nie prawa, wprowadzania na kluczowe stanowiska „silnych ludzi” Donalda Tuska, Adama Bodnara i pułkownika Bartłomieja Sienkiewicza, które prowadzą wprost do odebrania Narodowi Polskiemu możliwości oddziaływania na władzę sądowniczą w równym stopniu jak na władzę ustawodawczą i wykonawczą. Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec próby odebrania Obywatelom - Suwerenowi – Narodowi prawa wyboru sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa, co dzisiaj gwarantuje nam art. 4 Konstytucji RP. Naszym zdaniem kontynuacja poza legislacyjnych „zmian na rympał” doprowadzi do osłabienia polskich instytucji Państwa i Prawa, zahamowania rozwoju gospodarczego, ograniczenia zdolności obronnych, uzależnienia polskiej polityki od polityki realizowanej poprzez Unię Europejską, czyli de facto Niemiec i Francji i pośrednio Rosji. Jest to niebezpieczny gotowy scenariusz utraty przez Rzeczpospolitą niepodległości, a także szansy na dalszy dynamiczny rozwój cywilizacyjny i pomyślność Polaków – Suwerena. W dniu 13 marca 2024 r. pomodlimy się do Opatrzności w intencji naszej Ojczyzny za pośrednictwem Św. Andrzeja Boboli i Bł. Jerzego Popiełuszki w warszawskim Sanktuarium oraz w związku z zapowiadanymi destrukcyjnymi działaniami „koalicji 13 grudnia” wobec Trybunału Konstytucyjnego i Krajowej Rady Sądownictwa zaprotestujemy publicznie wraz z innymi Patriotami z różnych Dzielnic Polski - wskazano. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Proszę niech je ktoś zwolni. Burza po emisji popularnego programu TVN z ostatniej chwili
"Proszę niech je ktoś zwolni". Burza po emisji popularnego programu TVN

Po ostatnim wydaniu programu „Dzień dobry TVN” w mediach społecznościowych zawrzało.

Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Król Karol III rezygnuje z ostatniej chwili
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Król Karol III rezygnuje

Wrze wokół Pałacu Buckingham. Brytyjskie media donoszą o sensacyjnej rezygnacji króla Karola III.

Polacy niemal równo podzieleni po spotkaniu Duda–Trump [SONDAŻ] z ostatniej chwili
Polacy niemal równo podzieleni po spotkaniu Duda–Trump [SONDAŻ]

Polacy są równo podzieleni w sprawie oceny spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z b. prezydentem USA Donaldem Trumpem – podało we wtorek Radio ZET, powołując się na sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych w tej sprawie.

Zderzenie dwóch wojskowych helikopterów. Co najmniej 10 osób zginęło [WIDEO] z ostatniej chwili
Zderzenie dwóch wojskowych helikopterów. Co najmniej 10 osób zginęło [WIDEO]

Co najmniej 10 osób zginęło we wtorek na zachodzie Malezji, kiedy dwa wojskowe helikoptery zderzyły się w powietrzu w trakcie przygotowań do defilady – przekazała w oświadczeniu marynarka wojenna tego kraju.

Dr Wojciech Szewko: Czy polski MSZ już przeprosił ambasadora Izraela? tylko u nas
Dr Wojciech Szewko: Czy polski MSZ już przeprosił ambasadora Izraela?

– Z ambasady sprawców nie było na pogrzebie śp. Damiana Sobola nikogo. Może nie mieli czasu – zapewne w tym czasie ktoś z polskiego MSZ przepraszał ambasadora Liwne za to,  że Polacy i ich przyjaciele śmieli przybyć tak licznie na pogrzeb bohatera – mówi dr Wojciech Szewko, ekspert ds. Bliskiego Wschodu, w rozmowie z portalem Tysol.pl.

UEFA ugnie się pod naciskiem trenerów? Coraz bliżej ważnej decyzji ws. Euro 2024 z ostatniej chwili
UEFA ugnie się pod naciskiem trenerów? Coraz bliżej ważnej decyzji ws. Euro 2024

Na poniedziałkowym posiedzeniu Komisja Rozgrywek Drużyn Narodowych UEFA opowiedziała się za rozszerzeniem listy z 23 do 26 nazwisk piłkarzy podczas tegorocznego Euro – donoszą francuskie media.

Uwaga: GIF podjął decyzję o wycofaniu popularnego leku przeciwbólowego ze sprzedaży z ostatniej chwili
Uwaga: GIF podjął decyzję o wycofaniu popularnego leku przeciwbólowego ze sprzedaży

Na terenie całego kraju decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wstrzymana została sprzedaż popularnego leku przeciwbólowego – Ibuprofen Dr. Max.

Paweł Jędrzejewski: „Mowa nienawiści”. Kodeks karny w służbie wojny kulturowej Wiadomości
Paweł Jędrzejewski: „Mowa nienawiści”. Kodeks karny w służbie wojny kulturowej

Tzw. mowa nienawiści jest ścigana z urzędu przez polskie prawo. Jednak z pojęciem „mowy nienawiści” mamy do czynienia tylko wtedy, gdy nienawistny przekaz kierowany jest z określoną motywacją i do wybranych grup w społeczeństwie.

Rząd likwiduje CBA. Mocny komentarz prezydenta Andrzeja Dudy z ostatniej chwili
Rząd likwiduje CBA. Mocny komentarz prezydenta Andrzeja Dudy

– Chcą doprowadzić do tego, żeby walce z korupcją w Polsce został przetrącony kark poprzez likwidację CBA. Widocznie mają w tym interes – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda, pytany o projekt ustawy zakładający likwidację CBA, przygotowany przez rząd.

Jest porozumienie – nowe unijne sankcje na Iran z ostatniej chwili
Jest porozumienie – nowe unijne sankcje na Iran

– Ministrowie spraw zagranicznych UE osiągnęli w poniedziałek porozumienie w sprawie rozszerzenia istniejących sankcji nałożonych na Iran – powiedział dziennikarzom w Luksemburgu szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.

REKLAMA

Stowarzyszenie "Prawy Poznań" protestuje przeciwko rządom siły

Protestujemy przeciwko ewidentnemu niebezpiecznemu bezprawiu, rządów siły a nie prawa, wprowadzania na kluczowe stanowiska „silnych ludzi” Donalda Tuska, Adama Bodnara i pułkownika Bartłomieja Sienkiewicza, które prowadzą wprost do odebrania Narodowi Polskiemu możliwości oddziaływania na władzę sądowniczą w równym stopniu jak na władzę ustawodawczą i wykonawczą - napisało w przesłanym stanowisku Stowarzyszenie "Prawy Poznań"
 Stowarzyszenie

Stowarzyszenie "Prawy Poznań" opublikowało oświadczenie w sprawie "postępującej po 13 grudnia 2023 r. dramatycznej destrukcji polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości i porządku prawnego".

- Zarząd, członkowie i sympatycy skupieni wokół Stowarzyszenia Prawy Poznań i innych inicjatyw patriotycznych Wielkopolski, a także innych Dzielnic Polski oraz ogólnokrajowych, z najwyższym zaniepokojeniem, dezaprobatą obserwuje narastający w Polsce proces ewidentnego niszczenia przez „Koalicję 13 Grudnia” - w szczególności przez rząd Premiera RP Donalda Tuska i Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara wraz z środowiskami sędziów zaangażowanymi politycznie ze Stowarzyszenia Iustitia i Stowarzyszenia Themis oraz prokuratorów Stowarzyszenia Lex Super Omnia porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej, instytucji Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego, a ostatnio Krajowej Rady Sądownictwa, a co najważniejsze prowadzenia intensywnych działań zmierzających do ograniczania praw obywateli Rzeczpospolitej Polskiej do oddziaływania na wszystkie trzy władze wg zasad ich trójpodziału i wzajemnego zabezpieczania. 

- napisano. - Jesteśmy oburzeni aktualną skalą naruszeń prawa przez podejmowanie rzekomych prób naprawy wymiaru sprawiedliwości w Polsce poprzez ewidentne uzurpacje, obchodzenie i łamanie obowiązującego systemu prawnego i politycznego, podejmowanie przez tymczasową większość sejmową uchwał mających mieć podobno moc aktów źródeł powszechnie obowiązującego prawa, tak jak de facto polityczne wyroki TSUE, anarchizujących polski porządek prawny poprzez nawoływanie do dokonywanie zmian Konstytucji RP i ustaw bez nawet próby zmiany tychże legalną drogą legislacyjną - dodano. 

- Bezprecedensowy jest powrót „Koalicji 13 Grudnia” do tradycji komunistycznej PRL i właściwie czystek personalnych noszących ewidentne znamiona dyskryminacji ze względu na poglądy polityczne, zasługi dla obstrukcyjnej działalności politycznej zgodnej z linią partii Platforma Obywatelska i akolitów. Nie widzimy panie profesorze Tomaszu Strzembosz, wbrew Pańskim zapewnieniom, żeby środowisko sędziowskie samo było kiedykolwiek zdolne się oczyścić! Nie widzimy wcześniej i obecnie – wbrew pańskim żarliwym apelom profesorze Andrzeju Rzepliński, „żeby sędziom chciało się chcieć”! Polska i my Polacy jesteśmy zagrożeni zarówno z zewnątrz, ale zdajemy sobie sprawę, że najgroźniejsze jest niszczenie jej od wewnątrz przez pozorowanie działań porządkujących Państwo i Prawo a w rzeczywistości zmierzających do wytworzenia powszechnego przekonania, że to przekracza możliwości polskiego społeczeństwa i jego elit i może to uczynić tylko siła zewnętrzna. Miałaby tego dokonać Unia Europejska i jej struktury i instytucje powołane niegdyś w innym celu, a może ktoś inny? Postępująca anarchizacja życia społecznego i politycznego przejawia się także w brutalizacji debaty publicznej pod znakiem „ruchu 8*” i opłacanych farm trolli oraz inicjatyw rządzącej koalicji „jestem Moralesem” itp.

- zaznaczono. - Protestujemy przeciwko ewidentnemu niebezpiecznemu bezprawiu, rządów siły a nie prawa, wprowadzania na kluczowe stanowiska „silnych ludzi” Donalda Tuska, Adama Bodnara i pułkownika Bartłomieja Sienkiewicza, które prowadzą wprost do odebrania Narodowi Polskiemu możliwości oddziaływania na władzę sądowniczą w równym stopniu jak na władzę ustawodawczą i wykonawczą. Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec próby odebrania Obywatelom - Suwerenowi – Narodowi prawa wyboru sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa, co dzisiaj gwarantuje nam art. 4 Konstytucji RP. Naszym zdaniem kontynuacja poza legislacyjnych „zmian na rympał” doprowadzi do osłabienia polskich instytucji Państwa i Prawa, zahamowania rozwoju gospodarczego, ograniczenia zdolności obronnych, uzależnienia polskiej polityki od polityki realizowanej poprzez Unię Europejską, czyli de facto Niemiec i Francji i pośrednio Rosji. Jest to niebezpieczny gotowy scenariusz utraty przez Rzeczpospolitą niepodległości, a także szansy na dalszy dynamiczny rozwój cywilizacyjny i pomyślność Polaków – Suwerena. W dniu 13 marca 2024 r. pomodlimy się do Opatrzności w intencji naszej Ojczyzny za pośrednictwem Św. Andrzeja Boboli i Bł. Jerzego Popiełuszki w warszawskim Sanktuarium oraz w związku z zapowiadanymi destrukcyjnymi działaniami „koalicji 13 grudnia” wobec Trybunału Konstytucyjnego i Krajowej Rady Sądownictwa zaprotestujemy publicznie wraz z innymi Patriotami z różnych Dzielnic Polski - wskazano. 

 

 Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe