Wielki protest rolników w całej Polsce. RELACJA NA ŻYWO

Na środę wyznaczony został ogólnopolski strajk zwołany przez Radę Krajową NSZZ Rolników Indywidulanych „Solidarność”. Rolnicy sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi, importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy, ograniczaniu hodowli zwierząt w Polsce i dramatycznej sytuacji w rolnictwie. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.
20.03.2024. Rolnicy blokują drogę w miejscowości Zakręt Wielki protest rolników w całej Polsce. RELACJA NA ŻYWO
20.03.2024. Rolnicy blokują drogę w miejscowości Zakręt / fot. PAP/Leszek Szymański

● 17:30 Kierowca busa potrącił protestującego rolnika. Mężczyzna trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło na rondzie w miejscowości Łęczyca (woj. łódzkie).

● 16:49 Niemiecki dziennik gospodarczy "Handelsblatt" informuje w publikacji z środy, że Bruksela poczyni kolejne ustępstwa wobec rolników w celu "uspokojenia" sytuacji przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

● 15:46 Ukraina otrzymała 4,5 mld euro z nowego wieloletniego programu wsparcia – poinformowała w środę szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas spotkania z ukraińskim premierem Denysem Szmyhalem w Brukseli. To pierwsze środki przekazane Kijowowi z programu opiewającego na 50 mld euro.

● 15:03 Przed posesją marszałka Sejmu Szymona Hołowni w gminie Sidra (woj. podlaskie) demonstrujący rolnicy wysypali obornik„Rolnicy dziękują za gazowanie i pałowanie w Warszawie” i „Zdrajca polskiej wsi” – takie napisy znalazły się na płocie okalającym nieruchomość.

● 14:17 To jest stanowisko rządu ws. radykalnej redukcji emisji CO2? Wiceminister klimatu podtrzymuje, że Polska powinna przyspieszyć.

● 13:51 – Nie tylko w Polsce są te problemy... – mówił rolnikom protestującym w Krakowie wicewojewoda Ryszard Śmiałek. – Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej tak? – pytał.

● 13:30 – Nie wyraziliśmy zgody na podpisanie porozumienia w proponowanym przez Artura Balazsa kształcie. Tam zapisy były takie, że rekompensaty tylko dla producentów zbóż, a reszta zostaje z pustymi rękami. NSZZ RI zgłasza projekt 15 miliardów euro tytułem rekompensat z funduszy strat wojennych, jakie poniosło polskie rolnictwo, ale na to zgody nie ma rządu polskiego. Minister Siekierski nie ma wątpliwości, że UE takich pieniędzy nie ma i nie da. NSZZ RI „Solidarność” walczyć będzie nadal o takie rozwiązania, aby wszystkie działy produkcji rolnej otrzymały rekompensaty z funduszu strat wojennych Unii Europejskiej powiedział przewodniczący Solidarności RI Tomasz Obszański w rozmowie z portalem Tysol.pl.

● 13:13 – Dziś protestują rolnicy, ponieważ ich to najbardziej dotyka. Suwerenna Polska oraz Konfederacja próbowała w ostatnich kilkunastu miesiącach, co w tej Brukseli próbują nam zaserwować. Rolnicy widzą tę lawinę biedy i mam nadzieję, że ich protesty pobudzą społeczeństwo – twierdzi poseł Suwerennej Polski Sebastian Kaleta.

● 12:53

● 12:35 Takie ulotki rozdają rolnicy na rondzie Nidzica Południe. Rolnicy przepuszczają samochody wahadłowo. Demonstranci opowiedzieli nam czym dla nich jest Zielony Ład.

● 12:01 – Chcemy uprawiać naszą ziemie, a nie zostawić ją odłogiem. Chcemy pracować i mieć z tego zyski, a nasz rząd nic sobie z tego nie robi – powiedział rolnik. Zapytany o porozumienie rządu z rolnikami Gołaszewski odparł: – Jeszcze nie ma żadnych konkretów. Nasz rząd ustala sobie z wybranymi osobami różne rzeczy.

● 11:51 – Walczymy przeciwko Zielonemu Ładowi oraz napływowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy – powiedział protestujący w miejscowości Przyborowice na Mazowszu rolnik Daniem Gołaszewski.

● 11:30 Rolnicy protestują dziś w blisko 600 miejscach jednocześnie. Portal Tysol.pl prowadzi transmisję na żywo z protestu w Krakowie.

● 11:25 – My jako rolnicy mamy dość wąskie możliwości tego, jak możemy zaprotestować. Wybieramy taki sposób, jaki wydaje nam się, że przyniesie największy efekt. Chcemy wywrzeć presję na rządzących, ale niestety nikt nie chce z nami rozmawiać – dodał.

● 11:20 – Chodzi nam przede wszystkim o Zielony Ład oraz wstrzymanie produktów spożywczych nie tylko z Ukrainy, ale z całego wschodu. Obawiamy się, że możemy nie doczekać nawet tego Zielonego Ładu, ponieważ tak źle jest w rolnictwie – powiedział jeden z rolników protestujących na drodze S7.

● 11:13 – Na miejscu mamy zespoły antykonfliktowe, których głównym zadaniem jest zapobieganie sytuacjom kryzysowym oraz łagodzenie emocji. Apelujemy do kierujących, aby tworzyli korytarze życia – podkreśliła policjantka.

● 11:01 Podkom. Joanna Wielocha, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Nowym Dworze Mazowieckim, przekazała, że sytuacja w miejscowości Kazuń Nowy jest stabilna.

● 10:40 Strajk rolników trwa także na drodze ekspresowej S7. Nasi reporterzy znajdują się w miejscowości Kazuń Nowy, gdzie zapytali demonstrujących o ich postulaty oraz ocenę dotychczasowych działań rządu.

● 10:03 Naszemu reporterowi udało się zarejestrować sznur ciągników zmierzających do Krakowa.

Protest rolników 20 marca

Na środę wyznaczony został ogólnopolski strajk zwołany przez Radę Krajową NSZZ Rolników Indywidulanych „Solidarność”.

Rolnicy sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi, importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy, ograniczaniu hodowli zwierząt w Polsce i dramatycznej sytuacji w rolnictwie. Chcą wypłaty rekompensat i wsparcia rolników.

Czytaj także: Zielony ład to nie tylko uderzenie w rolnictwo. Dowiedz się, jak pomysły ekologów ingerują w leśnictwo

Czytaj także: Dotarliśmy do uzgodnień po spotkaniu przedstawicieli rządu ze środowiskami rolniczymi


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„Proszę, niech je ktoś zwolni”. Burza po emisji popularnego programu TVN z ostatniej chwili
„Proszę, niech je ktoś zwolni”. Burza po emisji popularnego programu TVN

Po ostatnim wydaniu programu „Dzień dobry TVN” w mediach społecznościowych zawrzało.

Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Król Karol III rezygnuje z ostatniej chwili
Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Król Karol III rezygnuje

Wrze wokół Pałacu Buckingham. Brytyjskie media donoszą o sensacyjnej rezygnacji króla Karola III.

Polacy niemal równo podzieleni po spotkaniu Duda–Trump [SONDAŻ] z ostatniej chwili
Polacy niemal równo podzieleni po spotkaniu Duda–Trump [SONDAŻ]

Polacy są równo podzieleni w sprawie oceny spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z b. prezydentem USA Donaldem Trumpem – podało we wtorek Radio ZET, powołując się na sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych w tej sprawie.

Zderzenie dwóch wojskowych helikopterów. Co najmniej 10 osób zginęło [WIDEO] z ostatniej chwili
Zderzenie dwóch wojskowych helikopterów. Co najmniej 10 osób zginęło [WIDEO]

Co najmniej 10 osób zginęło we wtorek na zachodzie Malezji, kiedy dwa wojskowe helikoptery zderzyły się w powietrzu w trakcie przygotowań do defilady – przekazała w oświadczeniu marynarka wojenna tego kraju.

Dr Wojciech Szewko: Czy polski MSZ już przeprosił ambasadora Izraela? tylko u nas
Dr Wojciech Szewko: Czy polski MSZ już przeprosił ambasadora Izraela?

– Z ambasady sprawców nie było na pogrzebie śp. Damiana Sobola nikogo. Może nie mieli czasu – zapewne w tym czasie ktoś z polskiego MSZ przepraszał ambasadora Liwne za to,  że Polacy i ich przyjaciele śmieli przybyć tak licznie na pogrzeb bohatera – mówi dr Wojciech Szewko, ekspert ds. Bliskiego Wschodu, w rozmowie z portalem Tysol.pl.

UEFA ugnie się pod naciskiem trenerów? Coraz bliżej ważnej decyzji ws. Euro 2024 z ostatniej chwili
UEFA ugnie się pod naciskiem trenerów? Coraz bliżej ważnej decyzji ws. Euro 2024

Na poniedziałkowym posiedzeniu Komisja Rozgrywek Drużyn Narodowych UEFA opowiedziała się za rozszerzeniem listy z 23 do 26 nazwisk piłkarzy podczas tegorocznego Euro – donoszą francuskie media.

Uwaga: GIF podjął decyzję o wycofaniu popularnego leku przeciwbólowego ze sprzedaży z ostatniej chwili
Uwaga: GIF podjął decyzję o wycofaniu popularnego leku przeciwbólowego ze sprzedaży

Na terenie całego kraju decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wstrzymana została sprzedaż popularnego leku przeciwbólowego – Ibuprofen Dr. Max.

Paweł Jędrzejewski: „Mowa nienawiści”. Kodeks karny w służbie wojny kulturowej Wiadomości
Paweł Jędrzejewski: „Mowa nienawiści”. Kodeks karny w służbie wojny kulturowej

Tzw. mowa nienawiści jest ścigana z urzędu przez polskie prawo. Jednak z pojęciem „mowy nienawiści” mamy do czynienia tylko wtedy, gdy nienawistny przekaz kierowany jest z określoną motywacją i do wybranych grup w społeczeństwie.

Rząd likwiduje CBA. Mocny komentarz prezydenta Andrzeja Dudy z ostatniej chwili
Rząd likwiduje CBA. Mocny komentarz prezydenta Andrzeja Dudy

– Chcą doprowadzić do tego, żeby walce z korupcją w Polsce został przetrącony kark poprzez likwidację CBA. Widocznie mają w tym interes – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda, pytany o projekt ustawy zakładający likwidację CBA, przygotowany przez rząd.

Jest porozumienie – nowe unijne sankcje na Iran z ostatniej chwili
Jest porozumienie – nowe unijne sankcje na Iran

– Ministrowie spraw zagranicznych UE osiągnęli w poniedziałek porozumienie w sprawie rozszerzenia istniejących sankcji nałożonych na Iran – powiedział dziennikarzom w Luksemburgu szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.

REKLAMA

Wielki protest rolników w całej Polsce. RELACJA NA ŻYWO

Na środę wyznaczony został ogólnopolski strajk zwołany przez Radę Krajową NSZZ Rolników Indywidulanych „Solidarność”. Rolnicy sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi, importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy, ograniczaniu hodowli zwierząt w Polsce i dramatycznej sytuacji w rolnictwie. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.
20.03.2024. Rolnicy blokują drogę w miejscowości Zakręt Wielki protest rolników w całej Polsce. RELACJA NA ŻYWO
20.03.2024. Rolnicy blokują drogę w miejscowości Zakręt / fot. PAP/Leszek Szymański

● 17:30 Kierowca busa potrącił protestującego rolnika. Mężczyzna trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło na rondzie w miejscowości Łęczyca (woj. łódzkie).

● 16:49 Niemiecki dziennik gospodarczy "Handelsblatt" informuje w publikacji z środy, że Bruksela poczyni kolejne ustępstwa wobec rolników w celu "uspokojenia" sytuacji przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

● 15:46 Ukraina otrzymała 4,5 mld euro z nowego wieloletniego programu wsparcia – poinformowała w środę szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas spotkania z ukraińskim premierem Denysem Szmyhalem w Brukseli. To pierwsze środki przekazane Kijowowi z programu opiewającego na 50 mld euro.

● 15:03 Przed posesją marszałka Sejmu Szymona Hołowni w gminie Sidra (woj. podlaskie) demonstrujący rolnicy wysypali obornik„Rolnicy dziękują za gazowanie i pałowanie w Warszawie” i „Zdrajca polskiej wsi” – takie napisy znalazły się na płocie okalającym nieruchomość.

● 14:17 To jest stanowisko rządu ws. radykalnej redukcji emisji CO2? Wiceminister klimatu podtrzymuje, że Polska powinna przyspieszyć.

● 13:51 – Nie tylko w Polsce są te problemy... – mówił rolnikom protestującym w Krakowie wicewojewoda Ryszard Śmiałek. – Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej tak? – pytał.

● 13:30 – Nie wyraziliśmy zgody na podpisanie porozumienia w proponowanym przez Artura Balazsa kształcie. Tam zapisy były takie, że rekompensaty tylko dla producentów zbóż, a reszta zostaje z pustymi rękami. NSZZ RI zgłasza projekt 15 miliardów euro tytułem rekompensat z funduszy strat wojennych, jakie poniosło polskie rolnictwo, ale na to zgody nie ma rządu polskiego. Minister Siekierski nie ma wątpliwości, że UE takich pieniędzy nie ma i nie da. NSZZ RI „Solidarność” walczyć będzie nadal o takie rozwiązania, aby wszystkie działy produkcji rolnej otrzymały rekompensaty z funduszu strat wojennych Unii Europejskiej powiedział przewodniczący Solidarności RI Tomasz Obszański w rozmowie z portalem Tysol.pl.

● 13:13 – Dziś protestują rolnicy, ponieważ ich to najbardziej dotyka. Suwerenna Polska oraz Konfederacja próbowała w ostatnich kilkunastu miesiącach, co w tej Brukseli próbują nam zaserwować. Rolnicy widzą tę lawinę biedy i mam nadzieję, że ich protesty pobudzą społeczeństwo – twierdzi poseł Suwerennej Polski Sebastian Kaleta.

● 12:53

● 12:35 Takie ulotki rozdają rolnicy na rondzie Nidzica Południe. Rolnicy przepuszczają samochody wahadłowo. Demonstranci opowiedzieli nam czym dla nich jest Zielony Ład.

● 12:01 – Chcemy uprawiać naszą ziemie, a nie zostawić ją odłogiem. Chcemy pracować i mieć z tego zyski, a nasz rząd nic sobie z tego nie robi – powiedział rolnik. Zapytany o porozumienie rządu z rolnikami Gołaszewski odparł: – Jeszcze nie ma żadnych konkretów. Nasz rząd ustala sobie z wybranymi osobami różne rzeczy.

● 11:51 – Walczymy przeciwko Zielonemu Ładowi oraz napływowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy – powiedział protestujący w miejscowości Przyborowice na Mazowszu rolnik Daniem Gołaszewski.

● 11:30 Rolnicy protestują dziś w blisko 600 miejscach jednocześnie. Portal Tysol.pl prowadzi transmisję na żywo z protestu w Krakowie.

● 11:25 – My jako rolnicy mamy dość wąskie możliwości tego, jak możemy zaprotestować. Wybieramy taki sposób, jaki wydaje nam się, że przyniesie największy efekt. Chcemy wywrzeć presję na rządzących, ale niestety nikt nie chce z nami rozmawiać – dodał.

● 11:20 – Chodzi nam przede wszystkim o Zielony Ład oraz wstrzymanie produktów spożywczych nie tylko z Ukrainy, ale z całego wschodu. Obawiamy się, że możemy nie doczekać nawet tego Zielonego Ładu, ponieważ tak źle jest w rolnictwie – powiedział jeden z rolników protestujących na drodze S7.

● 11:13 – Na miejscu mamy zespoły antykonfliktowe, których głównym zadaniem jest zapobieganie sytuacjom kryzysowym oraz łagodzenie emocji. Apelujemy do kierujących, aby tworzyli korytarze życia – podkreśliła policjantka.

● 11:01 Podkom. Joanna Wielocha, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Nowym Dworze Mazowieckim, przekazała, że sytuacja w miejscowości Kazuń Nowy jest stabilna.

● 10:40 Strajk rolników trwa także na drodze ekspresowej S7. Nasi reporterzy znajdują się w miejscowości Kazuń Nowy, gdzie zapytali demonstrujących o ich postulaty oraz ocenę dotychczasowych działań rządu.

● 10:03 Naszemu reporterowi udało się zarejestrować sznur ciągników zmierzających do Krakowa.

Protest rolników 20 marca

Na środę wyznaczony został ogólnopolski strajk zwołany przez Radę Krajową NSZZ Rolników Indywidulanych „Solidarność”.

Rolnicy sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi, importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy, ograniczaniu hodowli zwierząt w Polsce i dramatycznej sytuacji w rolnictwie. Chcą wypłaty rekompensat i wsparcia rolników.

Czytaj także: Zielony ład to nie tylko uderzenie w rolnictwo. Dowiedz się, jak pomysły ekologów ingerują w leśnictwo

Czytaj także: Dotarliśmy do uzgodnień po spotkaniu przedstawicieli rządu ze środowiskami rolniczymiOceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe