Waldemar Krysiak: Skandal w USA - ostra reakcja opinii publicznej przeciwko "postępowym" praktykom znanej firmy

Mężczyzna obnażał się przed kobietami w amerykańskiej siłowni – uznał się za kobietę, wolno mu było więc przebywać w miejscach intymnych z kobietami. Kiedy jedna z klientek poskarżyła się na skandaliczną sytuację, siłownia stanęła po stronie transseksualisty. Teraz firma mierzy się z bojkotem, którego się z pewnością nie spodziewała.
Kobieta na siłowni. Ilustracja poglądowa Waldemar Krysiak: Skandal w USA - ostra reakcja opinii publicznej przeciwko
Kobieta na siłowni. Ilustracja poglądowa / Pixabay.com

W wielu miejscach na świecie popularne staje się tzn. prawo do samoidentyfikacji płciowej. Może ono zostać wprowadzone oficjalnie – na poziomie krajowym lub stanowym – nawet jednak wtedy, gdy nie wspiera go lokalny rząd, to wspierają je prywatne firmy. “Self ID” oznacza przede wszystkim jedno: jesteś takiej płci, jakiej mówisz, że jesteś. Nie potrzeba do tej zmiany ani opinii psychologa, ani badania psychiatry, nie trzeba też przechodzić tzn. tranzycji, czyli operacji plastycznych czy hormonalnych. Jeżeli kobieta ogłasza się mężczyzną, to nim się staje. Jeżeli mężczyzna uznaje się za kobietę, to jego nowa „tożsamość” ma być respektowana.

Czytaj również: Rewolucyjny pomysł minister klimatu. Zapowiada produkcję energii elektrycznej z prądu [WIDEO]

Żałoba w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton wydali oświadczenie

 

Hiszpańskie "żołnierki"

Ma to, oczywiście, absurdalne i tragiczne skutki. Do tych absurdalnych należy np. sytuacja z Hiszpanii z ostatnich miesięcy, gdzie żołnierze płci męskiej masowo zaczynają deklarować się jako "żołnierki". Do zmiany statusu wystarczy im jedynie deklaracja, nie muszą oni nawet zmieniać sobie imienia ani wyglądu, a dzięki „zmianie płci metrykalnej” dostają oni szereg bonusów: od premii pieniężnej, po wygodniejsze zakwaterowanie z własną łazienką. Niektórzy z nich mogą nawet dzięki nowemu prawu zachować dłuższą fryzurę: mężczyźni w wojsku muszą się od pewnej długości włosów golić, kobiety zaś nie.

Do tragicznych skutków prawa do samoidentyfikacji należy natomiast napastowanie kobiet w miejscach, do których wcześniej legalny dostęp miały tylko panie. Mowa tu, oczywiście, o szatniach i przebieralniach, w których płeć żeńska woli z reguły pozostać z dala od męskiego spojrzenia. Ostatecznie, czy powinno się np. pozwolić, by dorosły mężczyzna, potencjalny przestępca seksualny, mógł rozbierać się przy małej dziewczynce, tylko dlatego, bo uznał się chwilę wcześniej za niewiastę?

 

Skandal w USA

O negatywnych skutkach samoidentyfikacji i jej obrony, przekonała się ostatnio Planeta Fitness, popularna sieć siłowni z USA. Ta znalazła się w centrum kontrowersji po skasowaniu członkostwa jednej z klientek. Wydarzenie miało miejsce na Alasce, gdzie kobieta sfotografowała osobę identyfikującą się jako "queer”, „tęczową”, w damskiej szatni, co doprowadziło do utraty jej członkostwa. Do utraty członkostwa prawdziwej kobiety. W prostych słowach: do damskiej szatni wszedł mężczyzna, który uważał, że nie jest mężczyzną, kobieta zrobiła mu zdjęcie i poskarżyła się pracownikom szatni i pracownicy cofnęli członkostwo skarżącej się kobiecie, a nie obnażającemu się przed kobietami mężczyźnie. Firma stanęła w obronie rozbierającego się przy kobietach mężczyzny, a nie w obronie poszkodowanej klientki.

Powodem anulowania członkostwa miało być uwiecznienie obnażającego się na fotografii. Firma potwierdziła bowiem naruszenie polityki dotyczącej robienia zdjęć w szatni, co spowodowało unieważnienie członkostwa kobiety. Firma jednocześnie podkreśliła swoje zobowiązanie do stworzenia "inkluzywnego" środowiska, ale nie odpowiedziała na pytanie, czy kobieca tożsamość płciowa transseksualisty była prawdziwa, czy nie. Cokolwiek to miałoby znaczyć...

 

Reakcja społeczna

Kobieta przez siłownię pokrzywdzona upubliczniła swoją historię online. I decyzja Planet Fitness spotkała się z ostrą reakcją społeczną, a nawet doprowadziła do spadku wartości firmy o 400 milionów dolarów w ciągu pięciu dni. Wielu użytkowników mediów społecznościowych wyraziło dezaprobatę wobec działań firmy, a niektórzy z nich zdecydowali się nawet na rezygnację z członkostwa. Rzadko chyba skutki zachowania jednego mężczyzny, mogą aż tyle kosztować, prawda?

Siłownia wydała oświadczenie, w którym podkreślono, że personel powinien pracować z członkami i pracownikami, aby rozwiązywać niekomfortowe sytuacje i promować zrozumienie w duchu "Judgment Free Zone" – siłownia powinna być więc miejscem, gdzie nikt nikogo nie ocenia. Czy można jednak oceniać negatywnie fakt, że dorosły facet rozbiera się w szatni, gdzie podobno przebywają też 12-letnie dziewczynki? Czy może jednak jest to zbyt okrutne wobec obnażającego się przed dziećmi?

Być może nigdy się nie dowiemy. Można mieć jednak nadzieję, że coraz więcej firm przestanie stawać w obronie szaleństwa, jakim jest ideologia gender i prawo do samoidentyfikacji płciowej. Jeżeli uderzymy na przykład w korporacyjne zyski – możemy mieć nadzieję na powrót normalności. Bojkot ma sens!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Sutryk o dyplomie z Collegium Humanum: „Dałem się nabrać, nie posługuję się już nim” z ostatniej chwili
Sutryk o dyplomie z Collegium Humanum: „Dałem się nabrać, nie posługuję się już nim”

– Ja podobnie jak i wiele innych osób, powiedzmy, dałem się nabrać na tę uczelnię. (…) Nie posługuję się już tym dyplomem, nie chcę się nim posługiwać – twierdzi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który w najbliższą niedzielę będzie walczył o reelekcję.

Powstaje unijna koalicja domagająca się uznania Palestyny z ostatniej chwili
Powstaje unijna koalicja domagająca się uznania Palestyny

Premier Irlandii Simon Harris zapowiedział w środę przed wejściem na unijny szczyt w Brukseli, że będzie przekonywać pozostałych liderów krajów UE do uznania Palestyny. – Dublin współpracuje w tej kwestii z Madrytem – dodał.

Dr Rafał Brzeski: Widmo prawicy krąży nad Brukselą Wiadomości
Dr Rafał Brzeski: Widmo prawicy krąży nad Brukselą

W brukselskiej bańce wrze i bulgoce. Zbliżają się eurowybory a tu skandal goni skandal i na dodatek za rogiem czai się prawicowe widmo. Eurokraci już nie wątpią, że powstaje “nowa mapa polityczna”. W miejsce podziału na unijną “elitę polityczną”, liberalno-lewicowy “główny nurt” oraz niszowe ugrupowania prawicowo-narodowe tworzy się odmienny układ sił.

Spotkanie Duda–Trump? Prezydent RP zabrał głos z ostatniej chwili
Spotkanie Duda–Trump? Prezydent RP zabrał głos

Prezydent Andrzej Duda pytany o planowane spotkanie z byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas swojej wizyty w Nowym Jorku powiedział, że przedstawianie naszych spraw wszystkim wpływowym politykom wśród naszych sojuszników leży w interesie Polski.

Niemcy zadowoleni z deklaracji Tuska: „To dobry i ważny krok” z ostatniej chwili
Niemcy zadowoleni z deklaracji Tuska: „To dobry i ważny krok”

„Deklaracja szefa polskiego rządu Donalda Tuska spotkała się z dużym zadowoleniem w Berlinie” – pisze polska redakcja Deutsche Welle.

Ursula von der Leyen jest skończona? Jadwiga Wiśniewska dla Tysol.pl: Jej umizgi nic nie dadzą tylko u nas
Ursula von der Leyen jest skończona? Jadwiga Wiśniewska dla Tysol.pl: Jej umizgi nic nie dadzą

– Z całą pewnością Ursula von der Leyen nie ma co liczyć na poparcie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, bo nie zasługuje na to – stwierdziła europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska w rozmowie z Tysol.pl.

Wybory parlamentarne w Chorwacji. Są wyniki exit poll z ostatniej chwili
Wybory parlamentarne w Chorwacji. Są wyniki exit poll

Centroprawicowa Chorwacka Wspólnota Demokratyczna (HDZ) zdobyła w środowych wyborach najwięcej mandatów, zapewniając sobie 58 miejsc w 151-osobowym jednoizbowym parlamencie Chorwacji – wynika z sondażu exit poll przestawionego przez telewizję Nova TV.

Andrzej Duda prowadzi zakulisowe rozmowy ws. uwolnienia Andrzeja Poczobuta? z ostatniej chwili
Andrzej Duda prowadzi zakulisowe rozmowy ws. uwolnienia Andrzeja Poczobuta?

„Czy spotkanie Andżeliki Borys z prezydentem Polski Andrzejem Dudą może oznaczać, że trwają zakulisowe rozmowy o uwolnieniu Andrzeja Poczobuta?” – pisze serwis Belsat.eu.

Damian Soból zginął w ataku Izraela. Jest data pogrzebu z ostatniej chwili
Damian Soból zginął w ataku Izraela. Jest data pogrzebu

W sobotę 20 kwietnia na Cmentarzu Głównym w Przemyślu zostanie pochowany Damian Soból, który zginął w izraelskim ostrzale konwoju humanitarnego w Strefie Gazy. Jego ciało we wtorek zostało przetransportowane do rodzinnego miasta.

Dziennikarz próbował dokonać zatrzymania obywatelskiego Ursuli von der Leyen [WIDEO] z ostatniej chwili
Dziennikarz próbował dokonać zatrzymania obywatelskiego Ursuli von der Leyen [WIDEO]

– Oskarżam Panią o wspieranie ludobójstwa w Gazie – wykrzyczał do Ursuli von der Leyen aktywista i dziennikarz propalestyńskiego portalu The Electronic Intifada, który próbował dokonać zatrzymania obywatelskiego szefowej KE podczas środowej konferencji w Brukseli.

REKLAMA

Waldemar Krysiak: Skandal w USA - ostra reakcja opinii publicznej przeciwko "postępowym" praktykom znanej firmy

Mężczyzna obnażał się przed kobietami w amerykańskiej siłowni – uznał się za kobietę, wolno mu było więc przebywać w miejscach intymnych z kobietami. Kiedy jedna z klientek poskarżyła się na skandaliczną sytuację, siłownia stanęła po stronie transseksualisty. Teraz firma mierzy się z bojkotem, którego się z pewnością nie spodziewała.
Kobieta na siłowni. Ilustracja poglądowa Waldemar Krysiak: Skandal w USA - ostra reakcja opinii publicznej przeciwko
Kobieta na siłowni. Ilustracja poglądowa / Pixabay.com

W wielu miejscach na świecie popularne staje się tzn. prawo do samoidentyfikacji płciowej. Może ono zostać wprowadzone oficjalnie – na poziomie krajowym lub stanowym – nawet jednak wtedy, gdy nie wspiera go lokalny rząd, to wspierają je prywatne firmy. “Self ID” oznacza przede wszystkim jedno: jesteś takiej płci, jakiej mówisz, że jesteś. Nie potrzeba do tej zmiany ani opinii psychologa, ani badania psychiatry, nie trzeba też przechodzić tzn. tranzycji, czyli operacji plastycznych czy hormonalnych. Jeżeli kobieta ogłasza się mężczyzną, to nim się staje. Jeżeli mężczyzna uznaje się za kobietę, to jego nowa „tożsamość” ma być respektowana.

Czytaj również: Rewolucyjny pomysł minister klimatu. Zapowiada produkcję energii elektrycznej z prądu [WIDEO]

Żałoba w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton wydali oświadczenie

 

Hiszpańskie "żołnierki"

Ma to, oczywiście, absurdalne i tragiczne skutki. Do tych absurdalnych należy np. sytuacja z Hiszpanii z ostatnich miesięcy, gdzie żołnierze płci męskiej masowo zaczynają deklarować się jako "żołnierki". Do zmiany statusu wystarczy im jedynie deklaracja, nie muszą oni nawet zmieniać sobie imienia ani wyglądu, a dzięki „zmianie płci metrykalnej” dostają oni szereg bonusów: od premii pieniężnej, po wygodniejsze zakwaterowanie z własną łazienką. Niektórzy z nich mogą nawet dzięki nowemu prawu zachować dłuższą fryzurę: mężczyźni w wojsku muszą się od pewnej długości włosów golić, kobiety zaś nie.

Do tragicznych skutków prawa do samoidentyfikacji należy natomiast napastowanie kobiet w miejscach, do których wcześniej legalny dostęp miały tylko panie. Mowa tu, oczywiście, o szatniach i przebieralniach, w których płeć żeńska woli z reguły pozostać z dala od męskiego spojrzenia. Ostatecznie, czy powinno się np. pozwolić, by dorosły mężczyzna, potencjalny przestępca seksualny, mógł rozbierać się przy małej dziewczynce, tylko dlatego, bo uznał się chwilę wcześniej za niewiastę?

 

Skandal w USA

O negatywnych skutkach samoidentyfikacji i jej obrony, przekonała się ostatnio Planeta Fitness, popularna sieć siłowni z USA. Ta znalazła się w centrum kontrowersji po skasowaniu członkostwa jednej z klientek. Wydarzenie miało miejsce na Alasce, gdzie kobieta sfotografowała osobę identyfikującą się jako "queer”, „tęczową”, w damskiej szatni, co doprowadziło do utraty jej członkostwa. Do utraty członkostwa prawdziwej kobiety. W prostych słowach: do damskiej szatni wszedł mężczyzna, który uważał, że nie jest mężczyzną, kobieta zrobiła mu zdjęcie i poskarżyła się pracownikom szatni i pracownicy cofnęli członkostwo skarżącej się kobiecie, a nie obnażającemu się przed kobietami mężczyźnie. Firma stanęła w obronie rozbierającego się przy kobietach mężczyzny, a nie w obronie poszkodowanej klientki.

Powodem anulowania członkostwa miało być uwiecznienie obnażającego się na fotografii. Firma potwierdziła bowiem naruszenie polityki dotyczącej robienia zdjęć w szatni, co spowodowało unieważnienie członkostwa kobiety. Firma jednocześnie podkreśliła swoje zobowiązanie do stworzenia "inkluzywnego" środowiska, ale nie odpowiedziała na pytanie, czy kobieca tożsamość płciowa transseksualisty była prawdziwa, czy nie. Cokolwiek to miałoby znaczyć...

 

Reakcja społeczna

Kobieta przez siłownię pokrzywdzona upubliczniła swoją historię online. I decyzja Planet Fitness spotkała się z ostrą reakcją społeczną, a nawet doprowadziła do spadku wartości firmy o 400 milionów dolarów w ciągu pięciu dni. Wielu użytkowników mediów społecznościowych wyraziło dezaprobatę wobec działań firmy, a niektórzy z nich zdecydowali się nawet na rezygnację z członkostwa. Rzadko chyba skutki zachowania jednego mężczyzny, mogą aż tyle kosztować, prawda?

Siłownia wydała oświadczenie, w którym podkreślono, że personel powinien pracować z członkami i pracownikami, aby rozwiązywać niekomfortowe sytuacje i promować zrozumienie w duchu "Judgment Free Zone" – siłownia powinna być więc miejscem, gdzie nikt nikogo nie ocenia. Czy można jednak oceniać negatywnie fakt, że dorosły facet rozbiera się w szatni, gdzie podobno przebywają też 12-letnie dziewczynki? Czy może jednak jest to zbyt okrutne wobec obnażającego się przed dziećmi?

Być może nigdy się nie dowiemy. Można mieć jednak nadzieję, że coraz więcej firm przestanie stawać w obronie szaleństwa, jakim jest ideologia gender i prawo do samoidentyfikacji płciowej. Jeżeli uderzymy na przykład w korporacyjne zyski – możemy mieć nadzieję na powrót normalności. Bojkot ma sens!Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe