[Nasz Patronat] Konferencja "Historia antykultury"

Kim był śp. Krzysztof Karoń i jakie pozostawił po sobie dziedzictwo? Zapraszamy na wyjątkową konferencję.
Krzysztof Karoń [Nasz Patronat] Konferencja
Krzysztof Karoń / Materiały partnera

Na to pytanie już niedługo postarają się odpowiedzieć prelegenci zajmujący się problematyką antykultury. Specjalna konferencja „Jaki jest ostateczny cel antykultury? W pierwszą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 roku w godzinach 9.00-19.00 w Hotelu Gromada Centrum w Warszawie (ul. Plac Powstańców Warszawy 2). Organizatorami są Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Co istotne, udział w wydarzeniu jest możliwy wyłącznie po uprzedniej rejestracji na stronie internetowej: www.antykultura2024.wiarainauka.pl.

Nowa interpretacja marksizmu

Tematem konferencji będą życie i twórczość śp. Krzysztofa Karonia – myśliciela, erudyty oraz autora przełomowej książki „Historia antykultury”, która została wydana w 2018 roku. Omawiana pozycja zaprezentowała nowatorską, bardzo odkrywczą intelektualnie koncepcję rozwoju ideologii marksistowskiej. Jej wpływ na polskie środowisko konserwatywne jest znaczący i muszą to przyznać również krytycy teorii wysuniętych przez śp. Krzysztofa Karonia. Można powiedzieć, że „Historia antykultury” zmieniła sposób postrzegania wielu współczesnych zjawisk społeczno-kulturowych, inspirując publicystów i naukowców do dalszego zgłębiania tej tematyki. Warto wspomnieć, że w podobnym okresie ukazała się także książka historyka Dariusza Rozwadowskiego „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu”, w której autor odniósł się do internetowego dorobku śp. Krzysztofa Karonia. W lutym 2023 roku, czyli niedługo przed swoją śmiercią, twórca „Historii antykultury” miał okazję uczestniczyć w premierze „Encyklopedii Antykultury” - wspólnego dzieła jego współpracowników oraz w pewnym sensie „uczniów”. Siedmiu młodych badaczy postanowiło w ten sposób rozwinąć myśli i teorie śp. Krzysztofa Karonia, oddając jednocześnie hołd jego publicznej działalności z ostatnich lat.

Ponadto w ostatnich miesiącach na rynku wydawniczym pojawiła się kolejna książka podejmująca problematykę antykultury, a mianowicie „Katechizm antykultury” dr. Jerzego Szczepkowskiego. W tym przypadku mamy do czynienia z pracą łączącą w swoich analizach temat ideologii marksistowskiej z tzw. Wielkim Resetem – globalistyczną koncepcją przebudowy świata w duchu zrównoważonego rozwoju i inkluzji.

Kto pojawi się na konferencji?

Bartosz Kopczyński – z wykształcenia prawnik, z zawodu przedsiębiorca, z zamiłowania erudyta. Badacz współczesnych prądów ideologicznych w edukacji. Prezes Towarzystwa Wiedzy Społecznej w Toruniu oraz członek Ruchu Ochrony Szkoły.

Jan Wojciech Kubań – prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Instruktor alpinizmu, podróżnik, działacz na rzecz wolności i rozwoju ekonomicznego w duchu wolnorynkowym. Orędownik demokracji bezpośredniej w stylu szwajcarskim.

Mariusz Paszko – dziennikarz, inżynier systemowy oraz trener z wieloletnim stażem w zakresie zarządzania, planowania i konsultingu. Autor książki „Mind Mapping. Jak ogarnąć całość”.

Jan Przybył – doktor teologii, historyk kultury, badacz i znawca literatury polskiej, tłumacz, pilot wycieczek oraz autor książek o dziedzictwie kultury Kresów. Współprowadzący kanał na YouTube naArgumenty.

Michał Pytel – magister nauk o polityce i administracji specjalizujący się w badaniu zmian stosunków społecznych, zwłaszcza w zakresie myśli marksistowskiej i polityki Unii Europejskiej. Menadżer kilku znanych konserwatywnych kanałów na YouTube oraz realizator nagrań.

Dariusz Rozwadowski – historyk, pisarz, nauczyciel, działacz sportowy, a także autor książek popularnonaukowych „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu” oraz „Kościół w obliczu rewolucji. Marksistowski marsz przez instytucje Kościoła katolickiego”.

Arkadiusz Stelmach – wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz szef Rady Programowej Portalu PCh24.pl. Działacz ruchów Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Z zawodu polonista i marketingowiec. Dr hab. Jan Paweł Strumiłowski OCist – dr hab. teologii dogmatycznej, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach-Panewnikach. Zajmuje się teologią piękna, teologią trynitarną i chrystologią oraz teologiczną teorią poznania.

Jerzy Szczepkowski – z wykształcenie doktor architekt, z zamiłowania historyk filozofii i badacz marksizmu, autor książek „Upadły Książe” oraz „Katechizm antykultury”.

Robert Zawadzki – ekonomista i dziennikarz związany ze środowiskiem Telewizji TRWAM. Specjalizuje się w tematyce klimatyczno-energetycznej. Reżyser serialu „Antykultura” oraz „Demaskowanie integracji europejskiej”. Autor książki „Odnawialne źródła władzy”.

Jakub Zgierski – dziennikarz i publicysta. Z zamiłowania badacz marksizmu, a z wykształcenia edytor tekstów, korektor i marketingowiec. Redaktor wydania „Encyklopedii Antykultury”.

Tomasz Antoni Żak – reżyser teatralny, twórca „Teatru Nie Teraz”, scenarzysta, pisarz i publicysta. Stały współpracownik dwumiesięcznika „Polonia Christiana” i portalu PCh24. Autor książek: „Dom za żelazną kurtyną”, „Komu służy kultura?” oraz „Tęskniąc za karą śmierci”.

Stanisław Żuławski – historyk, autor książki „Przed Hitlerem. Od czerwonego karnawału do brunatnej twierdzy. Monachium 1918/1919” oraz jeden z autorów „Encyklopedii Antykultury”. Współprowadzący kanał na YouTube „Międzywojnie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosjanie ostrzelali własny statek na Bałtyku. Nie żyją trzy osoby

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czarnek: To nie jest 100 konkretów, to jest 100 kłamstw

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Francuski wielki biznes na gwałt szuka kontaktu z Frontem Narodowym Le Pen Wiadomości
Francuski wielki biznes na gwałt szuka kontaktu z Frontem Narodowym Le Pen

Jak donosi elitarny brytyjski dziennik "Financial Times", liderzy francuskich korporacji w ostatnim czasie zwrócili się w stronę liderki Zjednoczenia Narodowego (Rassemblement National – RN), Marine Le Pen. "Są bardziej zaniepokojeni radykalnym programem podatkowym lewicy, niż niespełnionymi obietnicami skrajnie prawicowego RN" – wskazuje dziennik.

Śmiertelne pobicie 16-letniego Eryka w Zamościu. Jest wyrok sądu z ostatniej chwili
Śmiertelne pobicie 16-letniego Eryka w Zamościu. Jest wyrok sądu

28 lutego 2023 roku media obiegła dramatyczna informacja o śmierci 16-letniego Eryka z Zamościa. Chłopiec, który został pobity przez młodocianych sprawców, był synem Marka Romanowskiego, dawnego członka zespołu Solaris. Policja szybko dokonała zatrzymania czterech osób. Teraz sąd wydał wyrok w bulwersującej wiele osób sprawie.

Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

Straż Graniczna regularnie publikuje raporty dotyczące wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.

Dziś KE ma oficjalnie potwierdzić przekroczenie przez Polskę alarmowego poziomu deficytu Wiadomości
Dziś KE ma oficjalnie potwierdzić przekroczenie przez Polskę alarmowego poziomu deficytu

Jak donosi money.pl, w środę Komisja Europejska ma oficjalnie potwierdzić, że Polska znalazła się w gronie państw, których deficyt budżetowy przekroczył alarmowe 3 proc. PKB. 

Ważny komunikat dla Warszawy. Już od soboty mieszkańców czekają zmiany pilne
Ważny komunikat dla Warszawy. Już od soboty mieszkańców czekają zmiany

Od soboty mieszkańców stolicy czekają poważne zmiany. Poruszanie się po mieście może być większym wyzwaniem ze względu na nowy rozkład komunikacji miejskiej.

Rosja chce sprzedać kawałek terytorium Chinom z ostatniej chwili
Rosja chce sprzedać kawałek terytorium Chinom

Jak przekazał portal BiznesAlert.pl, powołując się na doniesienia azjatyckiego serwisu Nikkei Asia, przy okazji wizyty w Korei Północnej Władimir Putin negocjuje z Chinami sprzedaż rosyjskiego terytorium.

Nowy kandydat na prezydenckiej giełdzie nazwisk Zjednoczonej Prawicy Wiadomości
Nowy kandydat na prezydenckiej giełdzie nazwisk Zjednoczonej Prawicy

Choć wybory prezydenckie dopiero w przyszłym roku, już ruszyła karuzela z nazwiskami potencjalnych kandydatów. – Stawiamy sobie pytanie: kto może nie tylko wejść do drugiej rundy, ale ją wygrać – powiedział Jarosław Kaczyński. W Zjednoczonej Prawicy pojawiła się nowa propozycja.

Znany polityk opuszcza szeregi Suwerennej Polski z ostatniej chwili
Znany polityk opuszcza szeregi Suwerennej Polski

„Dziś przestaję być członkiem @Suwerenna_POL. Złożyłem rezygnację” – poinformował na platformie X znany poseł Janusz Kowalski. 

Putin czeka na Trumpa? Może się srogo rozczarować Wiadomości
Putin czeka na Trumpa? Może się srogo rozczarować

Izrael przeciąga wojnę w Strefie Gazy i zwodzi administrację Bidena, bo Netanjahu czeka na powrót Trumpa? To wiedzą wszyscy. Ale podobno nie tylko premier państwa żydowskiego odlicza dni do „wielkiego wtorku” w Ameryce. Mainstreamowe media i europejscy politycy jedynie słusznej opcji alarmują, że na wygraną Donalda Trumpa z utęsknieniem czeka Władimir Putin. Nic dwa razy się nie zdarza? A no zdarza! Kolejny raz robią z Trumpa ruskiego agenta. Choć już pierwszy raz pokazał, że to bujda na resorach.

Dantejskie sceny na Wawelu. Demonstranci próbowali rzucić się na samochód Jarosława Kaczyńskiego z ostatniej chwili
Dantejskie sceny na Wawelu. Demonstranci próbowali rzucić się na samochód Jarosława Kaczyńskiego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjechał we wtorek do Krakowa, aby w katedrze wawelskiej wziąć udział w nabożeństwie z okazji swoich 75. urodzin oraz w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Jak donoszą media, wydarzenie było zakłócane przez grupkę demonstrantów; niektórzy z nich usiłowali rzucić się na samochód, którym jechał prezes PiS. Musiała interweniować policja.

REKLAMA

[Nasz Patronat] Konferencja "Historia antykultury"

Kim był śp. Krzysztof Karoń i jakie pozostawił po sobie dziedzictwo? Zapraszamy na wyjątkową konferencję.
Krzysztof Karoń [Nasz Patronat] Konferencja
Krzysztof Karoń / Materiały partnera

Na to pytanie już niedługo postarają się odpowiedzieć prelegenci zajmujący się problematyką antykultury. Specjalna konferencja „Jaki jest ostateczny cel antykultury? W pierwszą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 roku w godzinach 9.00-19.00 w Hotelu Gromada Centrum w Warszawie (ul. Plac Powstańców Warszawy 2). Organizatorami są Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Co istotne, udział w wydarzeniu jest możliwy wyłącznie po uprzedniej rejestracji na stronie internetowej: www.antykultura2024.wiarainauka.pl.

Nowa interpretacja marksizmu

Tematem konferencji będą życie i twórczość śp. Krzysztofa Karonia – myśliciela, erudyty oraz autora przełomowej książki „Historia antykultury”, która została wydana w 2018 roku. Omawiana pozycja zaprezentowała nowatorską, bardzo odkrywczą intelektualnie koncepcję rozwoju ideologii marksistowskiej. Jej wpływ na polskie środowisko konserwatywne jest znaczący i muszą to przyznać również krytycy teorii wysuniętych przez śp. Krzysztofa Karonia. Można powiedzieć, że „Historia antykultury” zmieniła sposób postrzegania wielu współczesnych zjawisk społeczno-kulturowych, inspirując publicystów i naukowców do dalszego zgłębiania tej tematyki. Warto wspomnieć, że w podobnym okresie ukazała się także książka historyka Dariusza Rozwadowskiego „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu”, w której autor odniósł się do internetowego dorobku śp. Krzysztofa Karonia. W lutym 2023 roku, czyli niedługo przed swoją śmiercią, twórca „Historii antykultury” miał okazję uczestniczyć w premierze „Encyklopedii Antykultury” - wspólnego dzieła jego współpracowników oraz w pewnym sensie „uczniów”. Siedmiu młodych badaczy postanowiło w ten sposób rozwinąć myśli i teorie śp. Krzysztofa Karonia, oddając jednocześnie hołd jego publicznej działalności z ostatnich lat.

Ponadto w ostatnich miesiącach na rynku wydawniczym pojawiła się kolejna książka podejmująca problematykę antykultury, a mianowicie „Katechizm antykultury” dr. Jerzego Szczepkowskiego. W tym przypadku mamy do czynienia z pracą łączącą w swoich analizach temat ideologii marksistowskiej z tzw. Wielkim Resetem – globalistyczną koncepcją przebudowy świata w duchu zrównoważonego rozwoju i inkluzji.

Kto pojawi się na konferencji?

Bartosz Kopczyński – z wykształcenia prawnik, z zawodu przedsiębiorca, z zamiłowania erudyta. Badacz współczesnych prądów ideologicznych w edukacji. Prezes Towarzystwa Wiedzy Społecznej w Toruniu oraz członek Ruchu Ochrony Szkoły.

Jan Wojciech Kubań – prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Instruktor alpinizmu, podróżnik, działacz na rzecz wolności i rozwoju ekonomicznego w duchu wolnorynkowym. Orędownik demokracji bezpośredniej w stylu szwajcarskim.

Mariusz Paszko – dziennikarz, inżynier systemowy oraz trener z wieloletnim stażem w zakresie zarządzania, planowania i konsultingu. Autor książki „Mind Mapping. Jak ogarnąć całość”.

Jan Przybył – doktor teologii, historyk kultury, badacz i znawca literatury polskiej, tłumacz, pilot wycieczek oraz autor książek o dziedzictwie kultury Kresów. Współprowadzący kanał na YouTube naArgumenty.

Michał Pytel – magister nauk o polityce i administracji specjalizujący się w badaniu zmian stosunków społecznych, zwłaszcza w zakresie myśli marksistowskiej i polityki Unii Europejskiej. Menadżer kilku znanych konserwatywnych kanałów na YouTube oraz realizator nagrań.

Dariusz Rozwadowski – historyk, pisarz, nauczyciel, działacz sportowy, a także autor książek popularnonaukowych „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu” oraz „Kościół w obliczu rewolucji. Marksistowski marsz przez instytucje Kościoła katolickiego”.

Arkadiusz Stelmach – wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz szef Rady Programowej Portalu PCh24.pl. Działacz ruchów Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Z zawodu polonista i marketingowiec. Dr hab. Jan Paweł Strumiłowski OCist – dr hab. teologii dogmatycznej, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach-Panewnikach. Zajmuje się teologią piękna, teologią trynitarną i chrystologią oraz teologiczną teorią poznania.

Jerzy Szczepkowski – z wykształcenie doktor architekt, z zamiłowania historyk filozofii i badacz marksizmu, autor książek „Upadły Książe” oraz „Katechizm antykultury”.

Robert Zawadzki – ekonomista i dziennikarz związany ze środowiskiem Telewizji TRWAM. Specjalizuje się w tematyce klimatyczno-energetycznej. Reżyser serialu „Antykultura” oraz „Demaskowanie integracji europejskiej”. Autor książki „Odnawialne źródła władzy”.

Jakub Zgierski – dziennikarz i publicysta. Z zamiłowania badacz marksizmu, a z wykształcenia edytor tekstów, korektor i marketingowiec. Redaktor wydania „Encyklopedii Antykultury”.

Tomasz Antoni Żak – reżyser teatralny, twórca „Teatru Nie Teraz”, scenarzysta, pisarz i publicysta. Stały współpracownik dwumiesięcznika „Polonia Christiana” i portalu PCh24. Autor książek: „Dom za żelazną kurtyną”, „Komu służy kultura?” oraz „Tęskniąc za karą śmierci”.

Stanisław Żuławski – historyk, autor książki „Przed Hitlerem. Od czerwonego karnawału do brunatnej twierdzy. Monachium 1918/1919” oraz jeden z autorów „Encyklopedii Antykultury”. Współprowadzący kanał na YouTube „Międzywojnie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosjanie ostrzelali własny statek na Bałtyku. Nie żyją trzy osoby

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czarnek: To nie jest 100 konkretów, to jest 100 kłamstw

 Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe