Nie żyje ks. prałat Roman Kneblewski

Zmarł przyjaciel Stowarzyszenia im. Księdza Skargi, ks. prałat Roman Kneblewski. Był jednym z najodważniejszych obrońców autentycznej Tradycji katolickiej. Informację o śmierci kapłana potwierdziła kuria
– informuje portal PCh24 w środę rano.
Czytaj również: Nowe oświadczenie Zbigniewa Ziobry ws. wtargnięcia do jego domu
Nie żyje ks. Roman Kneblewski
Ks. Roman urodził się w 1952 roku w Bydgoszczy. Był przez wiele lat proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w tym mieście.
Był znanym propagatorem celebracji Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim. Prowadził również popularny na YouTubie kanał Turba Cordis. Był przyjacielem Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.
Zmarły był gorącym orędownikiem klasycznie pojętego polskiego nacjonalizmu, angażując się w działalność różnych ruchów, organizacji i stowarzyszeń krzewiących miłość do Rzeczpospolitej i katolickich zasad budujących nasz naród. (…) Ze względu na swoją integralnie katolicką postawę często spotykał się ze zjadliwymi atakami lewicy. Znosił je mężnie, odpowiadając zawsze z właściwą sobie swadą – i chrześcijańską miłością bliźniego. (…) Wraz z księdzem prałatem Romanem Kneblewskim Kościół i Polska straciły jednego z najodważniejszych i najzagorzalszych obrońców Tradycji katolickiej ostatnich lat
– podsumowuje Pch24.pl.
Zmarł ksiądz prałat Roman Kneblewski. Smutną informację potwierdziła kuria.
— Krystian Kratiuk (@KrystianKratiuk) March 27, 2024
Niech cię przygarnie Chrystus uwielbiony,
On wezwał ciebie do królestwa światła.
Niech na spotkanie w progach Ojca domu
Po ciebie wyjdzie litościwa Matka. pic.twitter.com/8LfPkxp6OY