Monika Olejnik córka majora MSW PRL w obronie ludzi komunistycznych służb przed Premier Szydło

- Kogo pani premier Szydło nazywa oprawcami? Tych, którzy ścigali morderców? Chronili Jana Pawła II podczas pielgrzymek? - pisze Monika Olejnik w odpowiedzi na słowa Premier Szydło, która mówiła kilka dni temu, w kontekście dezubekizacji emerytur, że "Nie może być tak, że oprawcy mają większe uposażenia i za swoje niecne czyny nie zostali ukarani, a ofiary muszą żyć na skraju nędzy"
 Monika Olejnik córka majora MSW PRL w obronie ludzi komunistycznych służb przed Premier Szydło
/ screen YouTube

- A pani premier Beata Szydło ogłasza z zadowoleniem, że wreszcie nastała sprawiedliwość, weszła tzw. ustawa dezubekizacyjna i tym samym oprawcy poniosą konsekwencje. Kogo pani nazywa oprawcami? Milicjantów, którzy ścigali morderców, gwałcicieli, złodziei?

- pisze Monika Olenik córka funkcjonariusza MSW w stopniu majora w czasie PRL, pomimo zapewnień ministra Błaszaka, że ustawą dezubekizacyjną nie będą objęci byli milicjanci i tak jakby konieczność ochrony Jana Pawła II rozgrzeszała byłe komunistyczne służby z politycznych morderstw na licznych Żołnierzach Wyklętych, bł. Jerzym Popiełuszce, ks. Suchowolcu, Stanisławie Pyjasie i wielu, wielu innych, jakby rozgrzeszała z tortur, szczucia ludzi przciwko sobie, łamania kręgosłupów, kłamstw, zbrodni i niszczenia życiorysów.

I tak jakby emerytury ludziom służb, którzy nagle okazali się bibliotekarzai i sprzątaczkami, odebrano, a nie obniżono do poziomu średniej emerytury, o którym wiele z ich ofiar może tylko pomarzyć.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe