Niemcy: Pierwsza adopcja dziecka przez parę gejów

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Jak podaje agencja dpa, w dzielnicy Berlina Tempelhof-Kreuzberg pierwsza para gejów adoptowała dziecko.
1 października w Niemczech weszły w życie przepisy zrównujące prawa par homoseksualnych i małżeństw heteroseksualnych. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.
Są już pierwsze skutki wprowadzenia nowego prawa. Pierwsza para gejów - Michael i Kai Korok - adoptowała dziecko. Panowie wcześniej żyli w związku partnerskim, a tydzień temu dzięki nowej ustawie zawarli związek małżeński.
źródło: tvn24
Są już pierwsze skutki wprowadzenia nowego prawa. Pierwsza para gejów - Michael i Kai Korok - adoptowała dziecko. Panowie wcześniej żyli w związku partnerskim, a tydzień temu dzięki nowej ustawie zawarli związek małżeński.
źródło: tvn24

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 11.10.2017 12:22
Komentarze
Niemieckie służby mataczą w sprawie podrzuconych imigrantów. Tego maila mieliśmy nie dostać
20.04.2026 11:11

Komentarzy: 0
Niemiecka Bundespolizei przekazała 18 kwietnia na granicy w Lubieszynie polskiej Straży Granicznej czteroosobową rodzinę imigrantów, kobietę i trójkę dzieci, które według Berlina miały nielegalnie wjechać do Niemiec z terytorium Polski. Sprawa nabrała rozgłosu po tym jak nagranie ujawnił Ruch Obrony Granic i ujawniła chaos w niemieckiej komunikacji oraz jawne sprzeczności w oficjalnych stanowiskach.
Czytaj więcej
Ważne informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej
20.04.2026 09:06
„Zero dokumentów”. Bąkiewicz publikuje nagranie z granicy
19.04.2026 15:44

Komentarzy: 1
Robert Bąkiewicz, lider Ruchu Obrony Granic, opublikował w mediach społecznościowych nagranie z przejścia granicznego w Lubieszynie na granicy polsko-niemieckiej. Jak twierdzi, pokazuje ono sytuację związaną z przekazywaniem migrantów przez niemieckie służby. W związku z tym zwrócił się do szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, domagając się wyjaśnień dotyczących podstaw prawnych całej sytuacji. – Panie Marcinie Kierwiński, mam do pana bardzo proste i konkretne pytanie: na jakiej dokładnie podstawie prawnej, proceduralnej doszło do tego przekazania? Natychmiast domagamy się wyjaśnień – oświadczył.
Czytaj więcej
Co trzecie dziecko ogląda takie treści? Alarmujące wyniki badań
18.04.2026 14:47

Komentarzy: 0
Blisko 28 proc. osób w wieku od 7 do 17 lat przyznało się do oglądania patostreamingów – wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Marta Wojtas z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę powiedziała PAP, że dzieci, oglądając takie treści, zaczynają odnosić wrażenie, iż to, co widzą, jest normalne.
Czytaj więcej
"Jestem bardzo wdzięczna". Znana aktorka ogłosiła radosną nowinę
18.04.2026 13:57

