Jarosław Kaczyński napisał do członków PiS list. Apeluje o wsparcie nowego projektu partii

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wysłał list do członków Prawa i Sprawiedliwości. Apeluje w nim o wsparcie nowego projektu: Stowarzyszenia i Fundacji Biało-Czerwoni.
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński napisał do członków PiS list. Apeluje o wsparcie nowego projektu partii
Jarosław Kaczyński / gov.pl

To sposób na zbieranie pieniędzy i przyciągnięcie nowych ludzi

– informuje portal Gazeta.pl. W publikacji poinformowano, że prezesem stowarzyszenia ma zostać Katarzyna Lubiak, radna PiS do sejmiku Mazowsza, a wiceprezesem poseł PiS prof. Krzysztof Szczucki, prawnik i zaufany człowiek prezesa Kaczyńskiego, współpracujący blisko także z byłym premierem Mateuszem Morawieckim.

Czytaj również: Trzaskowski niegrzecznie do protestujących młodych ludzi [WIDEO]

„PiS cieszy się nieprzerwanie największym zaufaniem Polaków”

Ostatnie wybory samorządowe pokazały, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się nieprzerwanie największym zaufaniem Polaków. Dzięki temu wygraliśmy wybory już po raz dziewiąty z rzędu. Wynik ten z pewnością stanowi powód do dumy dla wszystkich, którzy w minionych latach przyczynili się do naszych zwycięstw. Jest to tym bardziej wartościowe, że do tej pory żadna partia nawet nie zbliżyła się do sukcesów, które wspólnie osiągnęliśmy. W przyszłości natomiast – o czym jestem głęboko przekonany – długo jeszcze nikomu nie uda się ich powtórzyć

– pisze Jarosław Kaczyński do członków PiS. Polityk dodaje, że „powyborczy kurz zdążył już jednak opaść, a to, co wczoraj było powodem do dumy, dziś staje się wielkim zobowiązaniem, które my, politycy, zaciągnęliśmy u milionów Polaków, mających nadzieję na Polskę silną, bezpieczną i suwerenną, na lepszą przyszłość swoich bliskich i naszej wspólnej Ojczyzny”.

Mimo najwyższego poparcia społecznego znaleźliśmy się w opozycji. Dziś w ławach rządowych zasiadają przedstawiciele większości sejmowej, która ma zupełnie inne priorytety niż my. Nasze cele są niezmiennie takie same – streszczają się one w samym pojęciu polityki rozumianej jako troska o dobro wspólne

– pisze prezes PiS i podkreśla, że „aby móc to robić w sposób komplementarny, potrzebujemy inicjatyw, które otworzą nowe pola dyskusji i działań”. 

Czytaj także: Minister rządu Tuska zapowiedziała sześć lat opóźnienia programu atomowego

Nowo powstałe Stowarzyszenie Biało-Czerwonych

Dlatego zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie nowo powstałego Stowarzyszenia Biało-Czerwonych, które ma zrzeszać przede wszystkim ekspertów, a nie polityków. Wierzę, że podczas konferencji, seminariów i projektów organizowanych przez Stowarzyszenie wykują się nowe idee i że wokół nich w najbliższych latach skupi się nasze środowisko polityczne

– pisze Jarosław Kaczyński. Polityk zaznacza, że „Stowarzyszenie Biało-Czerwonych ma pozostać otwarte na wszystkich, którzy są gotowi na dyskusję i pracę dla Polski, działanie na rzecz jej obrony i suwerenności, prowadzenie analiz w zakresie nauk prawnych i ekonomicznych, rozwijanie i umacnianie postaw patriotycznych i obywatelskich”. 

Choć cele Stowarzyszenia są wzniosłe, to nie zostaną osiągnięte bez wsparcia finansowego, którego mogą mu Państwo udzielić

– podkreśla szef partii.

Czytaj również: „Polska mogłaby pomóc chronić naszą przestrzeń powietrzną”. Zaskakująca propozycja Ukrainy

„Musimy pracować ze zdwojoną siłą”

Jarosław Kaczyński oznajmił również, iż „koalicja 13 grudnia niemal od pierwszego dnia swoich rządów niszczy państwowe instytucje: od mediów publicznych, przez prokuraturę i służby specjalne, aż po apolityczne instytucje kulturalne i edukacyjne”. 

W tych niespokojnych czasach, gdy chwieją się instytucjonalne fundamenty polskiej demokracji, musimy pracować ze zdwojoną siłą, aby przetrwał duch wolności i solidarności budowany przez Polaków wiele lat. Dzięki oddolnym ruchom w Polsce bardzo silne jest społeczeństwo obywatelskie – a to potężny żywioł. Przekonaliśmy się o tym chociażby w styczniu podczas wielkiej fali spontanicznych protestów w obronie niezależnych mediów i uwięzionych parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Żywioł ten powinien jednak zostać ukierunkowany na działanie – jednym z nich powinno być szerokie zaangażowanie w tworzący się ruch Stowarzyszenia Biało-Czerwonych

– apeluje prezes PiS. 

„Zwracam się z gorącą prośbą o wsparcie”

W przeszłości niejeden raz pokazaliśmy, że serce społeczeństwa obywatelskiego bije po prawej stronie sceny politycznej. Pokazali to wszyscy, którzy przez wiele lat domagali się prawdy o Tragedii Smoleńskiej, gromadząc się na manifestacjach pod Pałacem Prezydenckim. Pokazały to także Kluby „Gazety Polskiej”, przyczółki wolnej myśli rozsiane po całej Polsce. Wierzę, że pokaże to również Stowarzyszenie Biało-Czerwonych

– wskazuje Jarosław Kaczyński i dodaje, że „do każdego z Państwa, z którym mam zaszczyt współtworzyć polski obóz patriotyczny, zwracam się więc z gorącą prośbą o wsparcie Stowarzyszenia Biało-Czerwonych”. 

Sam wsparłem tę inicjatywę i zachęcam, by uczynili Państwo to samo! Wierzę, że ten wartościowy nowy ruch – z Państwa pomocą – stanie się początkiem czegoś wielkiego

– podsumował Jarosław Kaczyński.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Na stanowiska wracają ludzie związani z WSI Wiadomości
Na stanowiska wracają ludzie związani z WSI

Na stanowiska państwowe wracają ludzie związani kiedyś z WSI, których powiązania stanowią ryzyko dla RP. Kolejne sygnały wskazują, że przy obecnych rządach promowane będą środowiska, które zostały w czasie rządów PiS odcięte od wpływów na funkcjonowanie państwa.

Autobus staranowany przez ciężarówkę. 12 osób w szpitalu gorące
Autobus staranowany przez ciężarówkę. 12 osób w szpitalu

12 osób trafiło do szpitala po wypadku na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie, gdzie wywrotka staranowała miejski autobus i auta osobowe - podał rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Grzegorz Różański. Według niego stan pięciu z tych osób określono jako zagrażający życiu.

Michał Fijoł odwołany ze stanowiska prezesa Polskiej Grupy Lotniczej z ostatniej chwili
Michał Fijoł odwołany ze stanowiska prezesa Polskiej Grupy Lotniczej

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Lotniczej odwołała Michała Fijoła z funkcji prezesa spółki.

Paweł Jędrzejewski: Polskie MSZ przeciwko wzmocnieniu NATO Wiadomości
Paweł Jędrzejewski: Polskie MSZ przeciwko wzmocnieniu NATO

Narasta napięcie pomiędzy Pałacem Prezydenckim a Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Rodzina zjadła niedźwiedzia. Skutki okazały się katastrofalne  Wiadomości
Rodzina zjadła niedźwiedzia. Skutki okazały się katastrofalne

Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób (CDC) poinformowało, że sześć osób zaraziło się włośnicą po zjedzeniu niedogotowanego mięsa niedźwiedzia czarnego lub żywności skażonej krzyżowo tym mięsem podczas zjazdu rodzinnego w 2022 roku.

„Onet brał pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości, a teraz robi pseudoaferę” polityka
„Onet brał pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości, a teraz robi pseudoaferę”

„Onet ochoczo brał pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości. Dziś robi pseudoaferę, że pieniądze dostał też wysoce wyspecjalizowany szpital ortopedyczny w Otwocku” – napisał Zbigniew Ziobro w serwisie X.

„Przepraszam, wypadły mi zęby”. Nieoczekiwana wpadka w niegdyś popularnym „Pytaniu na śniadanie” w TVP Wiadomości
„Przepraszam, wypadły mi zęby”. Nieoczekiwana wpadka w niegdyś popularnym „Pytaniu na śniadanie” w TVP

Po siłowym przejęciu TVP – na rozkaz byłego ministra kultury ppłk. Sienkiewicza – media publiczne dotykają różne plagi, kłopoty finansowe, szokująco spada oglądalność. A teraz jeszcze to.

Prezydent Duda stanął w obronie wielkich inwestycji w Polsce polityka
Prezydent Duda stanął w obronie wielkich inwestycji w Polsce

– Nie wolno pozwolić, by wielkie inwestycje w Polsce zostały zatrzymane – podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Konina (woj. wielkopolskie). Zapowiedział walkę o budowę CPK, a także o zbudowanie elektrowni jądrowej w regionie.

Kołodziejczak stwierdził, że rezygnacja z Zielonego Ładu „byłaby najbardziej na rękę Rosji” tylko u nas
Kołodziejczak stwierdził, że rezygnacja z Zielonego Ładu „byłaby najbardziej na rękę Rosji”

– Rezygnacja ze wszystkich założeń Zielonego Ładu byłaby najbardziej na rękę Rosji – ocenił w poniedziałek w Brukseli wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak. Dodał, że zapisy Zielonego Ładu muszą być jednak wprowadzone na miarę kieszeni rolników i konsumentów.

Poważna wpadka Platformy. Nie chcą bronić granicy z obwodem królewieckim? polityka
Poważna wpadka Platformy. Nie chcą bronić granicy z obwodem królewieckim?

Platforma Obywatelska opublikowała spot wyborczy. Pojawia się w nim mapka z zaznaczonymi miejscami, w których miałyby stanąć dodatkowe wzmocnienia w ramach programu Tarcza Wschód. Problem polega na tym, że nie obejmują one granicy z Rosją w obwodzie królewieckim.

REKLAMA

Jarosław Kaczyński napisał do członków PiS list. Apeluje o wsparcie nowego projektu partii

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wysłał list do członków Prawa i Sprawiedliwości. Apeluje w nim o wsparcie nowego projektu: Stowarzyszenia i Fundacji Biało-Czerwoni.
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński napisał do członków PiS list. Apeluje o wsparcie nowego projektu partii
Jarosław Kaczyński / gov.pl

To sposób na zbieranie pieniędzy i przyciągnięcie nowych ludzi

– informuje portal Gazeta.pl. W publikacji poinformowano, że prezesem stowarzyszenia ma zostać Katarzyna Lubiak, radna PiS do sejmiku Mazowsza, a wiceprezesem poseł PiS prof. Krzysztof Szczucki, prawnik i zaufany człowiek prezesa Kaczyńskiego, współpracujący blisko także z byłym premierem Mateuszem Morawieckim.

Czytaj również: Trzaskowski niegrzecznie do protestujących młodych ludzi [WIDEO]

„PiS cieszy się nieprzerwanie największym zaufaniem Polaków”

Ostatnie wybory samorządowe pokazały, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się nieprzerwanie największym zaufaniem Polaków. Dzięki temu wygraliśmy wybory już po raz dziewiąty z rzędu. Wynik ten z pewnością stanowi powód do dumy dla wszystkich, którzy w minionych latach przyczynili się do naszych zwycięstw. Jest to tym bardziej wartościowe, że do tej pory żadna partia nawet nie zbliżyła się do sukcesów, które wspólnie osiągnęliśmy. W przyszłości natomiast – o czym jestem głęboko przekonany – długo jeszcze nikomu nie uda się ich powtórzyć

– pisze Jarosław Kaczyński do członków PiS. Polityk dodaje, że „powyborczy kurz zdążył już jednak opaść, a to, co wczoraj było powodem do dumy, dziś staje się wielkim zobowiązaniem, które my, politycy, zaciągnęliśmy u milionów Polaków, mających nadzieję na Polskę silną, bezpieczną i suwerenną, na lepszą przyszłość swoich bliskich i naszej wspólnej Ojczyzny”.

Mimo najwyższego poparcia społecznego znaleźliśmy się w opozycji. Dziś w ławach rządowych zasiadają przedstawiciele większości sejmowej, która ma zupełnie inne priorytety niż my. Nasze cele są niezmiennie takie same – streszczają się one w samym pojęciu polityki rozumianej jako troska o dobro wspólne

– pisze prezes PiS i podkreśla, że „aby móc to robić w sposób komplementarny, potrzebujemy inicjatyw, które otworzą nowe pola dyskusji i działań”. 

Czytaj także: Minister rządu Tuska zapowiedziała sześć lat opóźnienia programu atomowego

Nowo powstałe Stowarzyszenie Biało-Czerwonych

Dlatego zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie nowo powstałego Stowarzyszenia Biało-Czerwonych, które ma zrzeszać przede wszystkim ekspertów, a nie polityków. Wierzę, że podczas konferencji, seminariów i projektów organizowanych przez Stowarzyszenie wykują się nowe idee i że wokół nich w najbliższych latach skupi się nasze środowisko polityczne

– pisze Jarosław Kaczyński. Polityk zaznacza, że „Stowarzyszenie Biało-Czerwonych ma pozostać otwarte na wszystkich, którzy są gotowi na dyskusję i pracę dla Polski, działanie na rzecz jej obrony i suwerenności, prowadzenie analiz w zakresie nauk prawnych i ekonomicznych, rozwijanie i umacnianie postaw patriotycznych i obywatelskich”. 

Choć cele Stowarzyszenia są wzniosłe, to nie zostaną osiągnięte bez wsparcia finansowego, którego mogą mu Państwo udzielić

– podkreśla szef partii.

Czytaj również: „Polska mogłaby pomóc chronić naszą przestrzeń powietrzną”. Zaskakująca propozycja Ukrainy

„Musimy pracować ze zdwojoną siłą”

Jarosław Kaczyński oznajmił również, iż „koalicja 13 grudnia niemal od pierwszego dnia swoich rządów niszczy państwowe instytucje: od mediów publicznych, przez prokuraturę i służby specjalne, aż po apolityczne instytucje kulturalne i edukacyjne”. 

W tych niespokojnych czasach, gdy chwieją się instytucjonalne fundamenty polskiej demokracji, musimy pracować ze zdwojoną siłą, aby przetrwał duch wolności i solidarności budowany przez Polaków wiele lat. Dzięki oddolnym ruchom w Polsce bardzo silne jest społeczeństwo obywatelskie – a to potężny żywioł. Przekonaliśmy się o tym chociażby w styczniu podczas wielkiej fali spontanicznych protestów w obronie niezależnych mediów i uwięzionych parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Żywioł ten powinien jednak zostać ukierunkowany na działanie – jednym z nich powinno być szerokie zaangażowanie w tworzący się ruch Stowarzyszenia Biało-Czerwonych

– apeluje prezes PiS. 

„Zwracam się z gorącą prośbą o wsparcie”

W przeszłości niejeden raz pokazaliśmy, że serce społeczeństwa obywatelskiego bije po prawej stronie sceny politycznej. Pokazali to wszyscy, którzy przez wiele lat domagali się prawdy o Tragedii Smoleńskiej, gromadząc się na manifestacjach pod Pałacem Prezydenckim. Pokazały to także Kluby „Gazety Polskiej”, przyczółki wolnej myśli rozsiane po całej Polsce. Wierzę, że pokaże to również Stowarzyszenie Biało-Czerwonych

– wskazuje Jarosław Kaczyński i dodaje, że „do każdego z Państwa, z którym mam zaszczyt współtworzyć polski obóz patriotyczny, zwracam się więc z gorącą prośbą o wsparcie Stowarzyszenia Biało-Czerwonych”. 

Sam wsparłem tę inicjatywę i zachęcam, by uczynili Państwo to samo! Wierzę, że ten wartościowy nowy ruch – z Państwa pomocą – stanie się początkiem czegoś wielkiego

– podsumował Jarosław Kaczyński.



Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe