Mamy nowe nagranie. Prowokatorka na demonstracji Solidarności broni Putina i atakuje Kaczyńskich [VIDEO]

Publikujemy rozmowę z kobietą, która była obecna na piątkowej manifestacji Solidarności, przez co liczni manipulanci w sieci usiłowali ją powiązać z Solidarnością. Kobieta ta nie ma żadnych związków z Solidarnością, a jej działania przypominają rosyjskie prowokacje.
Prowokatorka na demonstracji Solidarności 10 maja Mamy nowe nagranie. Prowokatorka na demonstracji Solidarności broni Putina i atakuje Kaczyńskich [VIDEO]
Prowokatorka na demonstracji Solidarności 10 maja / screen video X.com

Prowokatorka krytykuje Kaczyńskich i jak widać nie przepada za nami. Nie chciałem jej publikować, ale skala manipulacji tego wymaga. Proszę o RT

- komentuje rozmowę z kobietą reporter "Tygodnika Solidarność" Konrad Wernicki.

Czytaj również: Rada Unii Europejskiej podjęła decyzję ws. zatwierdzenia paktu migracyjnego

Kto wygra wybory do PE? Tak chcą głosować Polacy [SONDAŻ]

 

"Byłam wczoraj cmentarzu żołnierzy radzieckich, żeby złożyć kwiaty"

Byłam wczoraj cmentarzu żołnierzy radzieckich, żeby złożyć kwiaty, w rocznicę wyzwolenia Polski spod okupacji niemieckiej

- mówi kobieta. Na uwagę naszego reportera, że żołnierze radzieccy nie wyzwalali Polski, odparła: 

Moim zdaniem tak.

W dalszej części rozmowa dotyczyła historii polsko-rosyjskiej.

Hitler dogadał się ze Stalinem, pakt Ribbentrop-Mołotow, współpracowali

- powiedział nasz reporter.

Ja bym zrobiła to samo na jego miejscu

- powiedziała kobieta.

Czyli pani by podbiła Polskę?

- padło pytanie.

Ja bym zajęła tymczasowo terytorium wschodnie Polski po to, by... niech pan nie zapomina, że rząd Związku Radzieckiego prosił Polskę przez długie miesiące, po to żeby kooperowała z nim przeciwko potencjalnej inwazji niemieckiej na Polskę. I polski rząd się na to nie zgodził. Jak ktoś nie chce ze mną kooperować, to ja już się nie liczę z jego interesami narodowymi albo militarnymi

- mówiła kobieta. 

I dlatego Rosjanie eksterminowali Polaków w Operacji Polskiej? Bo to jeszcze było przed wojną

- spytał reporter. W odpowiedzi kobieta nawiązała do... katastrofy smoleńskiej.

 

"Brednie, które wy mówicie nt. tej całej katastrofy smoleńskiej"

Odpowiem na to pytanie trochę inaczej. Ja słyszę te wszystkie brednie, które wy mówicie nt. tej całej katastrofy smoleńskiej, tak się to nazywa? (...) Władimir Putin jest wytrawnym politykiem, ja nie wiem czym on się kieruje, ale nie sądzę, że on się kieruje w życiu politycznym emocjami, raczej zdrowym rozsądkiem i zimną krwią. Ja się teraz pana pytam, z pana punktu widzenia: jaką korzyść polityczną czy militarną dla Rosji on wyciągnął z tej katastrofy? 

- pytała kobieta.

Śmierć prezydenta i śmierć generałów to jest duża korzyść polityczna

- padła odpowiedź.

Człowieku, zastanów się co ty mówisz. I co to praktycznie, realnie znaczy? Pan mówi że on się chciał zemścić, i to był cały cel? Ja się pytam co Rosja, nie mówię Putin, którego może osobista satysfakcja - niech będzie. Ale co Rosja politycznie zyskała? A państwo Kaczyński mają jakąś osobistą animozję i ich osobista nienawiść do Rosjan, podobnie jak panu, przesłania im zdrowy rozsądek

- mówiła kobieta.

 

Manipulacje zwolenników Koalicji 13 grudnia

Pierwsze nagranie z kobietą ze wstążką tzw. "gieorijewką" uznawaną za jeden z najważniejszych symboli rosyjskiego imperializmu, opublikowane przez Cezarego Krysztopę jako przykład prowokacji na demonstracji Solidarności 10 kwietnia - Nagrałem prowokatorkę. Nikt jej tu nie chce #PreczZzielonymŁadem - pisał Krysztopa - zwolennicy Koalicji 13 grudnia zmanipulowali i podawali przykład "prorosyjskich sympatii" uczestników demonstracji i rzekomą "zwolenniczkę" Solidarności i PiS (politycy PiS byli wyłącznie uczestnikami demonstracji, której organizatorami były Solidarność pracownicza i Solidarność Rolników Indywidualnych). Tymczasem prowokatorka, jako zwolenniczka Putina, jednocześnie atakowała Kaczyńskich. 

- Rosja już tu jest. Pani z pewnością nie jest sympatyczką rządu, obstawiam… wyborczyni PiS lub Konfy

- pisała niejaka Ewa0909Ewa z ponad 13 tysiącami obserwujących, publikując nagranie Krysztopy, ale ignorując jego komentarz. Tweet internautki miał 350 tysięcy wyświetleń.

- Targowica PiS maszeruje w Warszawie coś obrzydliwego

- pisał niejaki Morgenstern publikując nagranie Krysztopy i również ignorując jego komentarz. Jego tweet miał 160 tysięcy wyświetleń.

- Ruskie wstążki, antyunijne banery, ładnie się tam bawicie pisowskie pomioty. Może już czas, żebyście wszyscy wystąpili o azyl u Łukaszenki? Po co udawać?

- wykorzystywał sytuację były sekretarz PZPR na Uniwersytecie Łódzkim, w III RP premier z ramienia SLD Marek Belka ze 139 tysiącami obserwujących. Jego tweet miał ponad 109 tysięcy wyświetleń

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
[WIDEO] Nagrano kompromitującą rozmowę radnych PO. Niech on teraz spier***a polityka
[WIDEO] Nagrano kompromitującą rozmowę radnych PO. "Niech on teraz spier***a"

Poseł Suwerennej Polski Sebastian Łukaszewicz opublikował nagranie wideo, na którym słychać rozmowę dwóch radnych PO z sejmiku podlaskiego – Jarosława Dworzańskiego i Karola Pileckiego. 

Rosja sprawdza Zachód. O co chodzi z granicznymi prowokacjami Wiadomości
Rosja sprawdza Zachód. O co chodzi z granicznymi prowokacjami

Głośne i ostre reakcje wywołała w Europie rosyjska sugestia korekty granic morskich na Bałtyku. Chwilę potem rosyjscy pogranicznicy ostentacyjnie usunęli boje sygnalizacyjne rozmieszczone wcześniej na granicznej rzece Narwa przez Estończyków. Do tego ćwiczenia z taktyczną bronią jądrową. Moskwa prowokuje Zachód, bada jego reakcje, no i odwraca uwagę od najważniejszego obecnie frontu walki wolnego świata z reżimem putinowskim: wojny na Ukrainie.

Warszawa: Samolot z Turcji awaryjnie lądował na Okęciu z ostatniej chwili
Warszawa: Samolot z Turcji awaryjnie lądował na Okęciu

Jak donosi RMF FM, na warszawskim Okęciu we wtorek wieczorem awaryjnie lądował samolot z Turcji. Był to Boeing 737 lecący z tureckiego Izmiru. Na pokładzie było 117 osób. 

Nalot izraelskiego lotnictwa na obóz dla przesiedleńców w Rafah. Departament Stanu USA zabiera głos Wiadomości
Nalot izraelskiego lotnictwa na obóz dla przesiedleńców w Rafah. Departament Stanu USA zabiera głos

USA wezwały Izrael do przeprowadzenia pełnego śledztwa w sprawie ataku na Rafah na południu Strefy Gazy, gdzie w nalocie zginęło 21 osób. Waszyngton będzie uważnie śledził wyniki tego dochodzenia - poinformował we wtorek rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu Matthew Miller.

Trzaskowski po zdjęciu krzyży w Warszawie drastycznie spadł w rankingu zaufania [SONDAŻ] polityka
Trzaskowski po "zdjęciu" krzyży w Warszawie drastycznie spadł w rankingu zaufania [SONDAŻ]

Z najnowszego sondażu IBRIS dla Onetu wynika, że decyzja prezydenta Rafała Trzaskowskiego ws. zakazu eksponowania symboli religijnych w stołecznym urzędzie przyniosła mu poważne straty wizerunkowe.

Rząd podał kwotę 14. emerytury. Dużo niższa niż w ubiegłym roku Wiadomości
Rząd podał kwotę 14. emerytury. Dużo niższa niż w ubiegłym roku

Rada Ministrów przyjęła we wtorek rozporządzenie określające, że wypłata 14. emerytury nastąpi we wrześniu 2024 r. Świadczenie wyniesie 1780,96 zł, czyli tyle, ile wynosi najniższa emerytura.

Szczyt amunicyjny ws. Ukrainy w Czechach. Odpowiedzialność leży po stronie państw Zachodu Wiadomości
Szczyt amunicyjny ws. Ukrainy w Czechach. "Odpowiedzialność leży po stronie państw Zachodu"

Prezydent Andrzej Duda przybył po południu do czeskiej Pragi, gdzie bierze udział w nadzwyczajnym szczycie amunicyjnym zwołanym przez Premiera Czech Petra Fialę. Spotkanie w Pradze to pokłosie czeskiej inicjatywy amunicyjnej, będącej elementem szerszych zabiegów międzynarodowych o odpowiednie zaopatrzenie walczącej Ukrainy w broń i amunicję.

Andrzej Duda: Każdy, kto atakuje naszych żołnierzy, musi liczyć się z twardą odpowiedzią Wiadomości
Andrzej Duda: Każdy, kto atakuje naszych żołnierzy, musi liczyć się z twardą odpowiedzią

Każdy, kto atakuje naszych żołnierzy, musi się liczyć z tym, że żołnierze twardo na ten atak odpowiedzą - podkreślił we wtorek prezydent Andrzej Duda, nawiązując do wtorkowego ataku migranta na polskiego żołnierza na granicy polsko-białoruskiej.

Nowe, potężne uderzenie Zielonego Ładu w przemysł krajów Europy Wiadomości
Nowe, potężne uderzenie Zielonego Ładu w przemysł krajów Europy

W poniedziałek UE ostatecznie zatwierdziła rozporządzenie ustanawiające ramy środków mających na celu wzmocnienie europejskiego ekosystemu produkcyjnego opartego na technologii zerowej netto, znane jako „ustawa o przemyśle o zerowej emisji netto”. Problem stanowi fakt, że cały dokument opiera się na błędnych założeniach, iż sztucznie narzucona na przemysł transformacja energetyczna wzmocni gospodarkę, i zupełnie nie uwzględnia rzeczywistych potrzeb i kosztów przedsiębiorstw. Oznacza to, że nie zahamuje on ich odpływu z Europy. Doprowadzi za to do bankructw i bezprecedensowego kryzysu.

Zbigniew Ziobro ostro odpowiada Tuskowi ws. Michała Wosia polityka
Zbigniew Ziobro ostro odpowiada Tuskowi ws. Michała Wosia

"Sam boss doczeka się zarzutów kryminalnego przejęcia prokuratury i mediów publicznych" – pisze w mediach społecznościowych były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odpowiadając na wpis premiera Donalda Tuska.

REKLAMA

Mamy nowe nagranie. Prowokatorka na demonstracji Solidarności broni Putina i atakuje Kaczyńskich [VIDEO]

Publikujemy rozmowę z kobietą, która była obecna na piątkowej manifestacji Solidarności, przez co liczni manipulanci w sieci usiłowali ją powiązać z Solidarnością. Kobieta ta nie ma żadnych związków z Solidarnością, a jej działania przypominają rosyjskie prowokacje.
Prowokatorka na demonstracji Solidarności 10 maja Mamy nowe nagranie. Prowokatorka na demonstracji Solidarności broni Putina i atakuje Kaczyńskich [VIDEO]
Prowokatorka na demonstracji Solidarności 10 maja / screen video X.com

Prowokatorka krytykuje Kaczyńskich i jak widać nie przepada za nami. Nie chciałem jej publikować, ale skala manipulacji tego wymaga. Proszę o RT

- komentuje rozmowę z kobietą reporter "Tygodnika Solidarność" Konrad Wernicki.

Czytaj również: Rada Unii Europejskiej podjęła decyzję ws. zatwierdzenia paktu migracyjnego

Kto wygra wybory do PE? Tak chcą głosować Polacy [SONDAŻ]

 

"Byłam wczoraj cmentarzu żołnierzy radzieckich, żeby złożyć kwiaty"

Byłam wczoraj cmentarzu żołnierzy radzieckich, żeby złożyć kwiaty, w rocznicę wyzwolenia Polski spod okupacji niemieckiej

- mówi kobieta. Na uwagę naszego reportera, że żołnierze radzieccy nie wyzwalali Polski, odparła: 

Moim zdaniem tak.

W dalszej części rozmowa dotyczyła historii polsko-rosyjskiej.

Hitler dogadał się ze Stalinem, pakt Ribbentrop-Mołotow, współpracowali

- powiedział nasz reporter.

Ja bym zrobiła to samo na jego miejscu

- powiedziała kobieta.

Czyli pani by podbiła Polskę?

- padło pytanie.

Ja bym zajęła tymczasowo terytorium wschodnie Polski po to, by... niech pan nie zapomina, że rząd Związku Radzieckiego prosił Polskę przez długie miesiące, po to żeby kooperowała z nim przeciwko potencjalnej inwazji niemieckiej na Polskę. I polski rząd się na to nie zgodził. Jak ktoś nie chce ze mną kooperować, to ja już się nie liczę z jego interesami narodowymi albo militarnymi

- mówiła kobieta. 

I dlatego Rosjanie eksterminowali Polaków w Operacji Polskiej? Bo to jeszcze było przed wojną

- spytał reporter. W odpowiedzi kobieta nawiązała do... katastrofy smoleńskiej.

 

"Brednie, które wy mówicie nt. tej całej katastrofy smoleńskiej"

Odpowiem na to pytanie trochę inaczej. Ja słyszę te wszystkie brednie, które wy mówicie nt. tej całej katastrofy smoleńskiej, tak się to nazywa? (...) Władimir Putin jest wytrawnym politykiem, ja nie wiem czym on się kieruje, ale nie sądzę, że on się kieruje w życiu politycznym emocjami, raczej zdrowym rozsądkiem i zimną krwią. Ja się teraz pana pytam, z pana punktu widzenia: jaką korzyść polityczną czy militarną dla Rosji on wyciągnął z tej katastrofy? 

- pytała kobieta.

Śmierć prezydenta i śmierć generałów to jest duża korzyść polityczna

- padła odpowiedź.

Człowieku, zastanów się co ty mówisz. I co to praktycznie, realnie znaczy? Pan mówi że on się chciał zemścić, i to był cały cel? Ja się pytam co Rosja, nie mówię Putin, którego może osobista satysfakcja - niech będzie. Ale co Rosja politycznie zyskała? A państwo Kaczyński mają jakąś osobistą animozję i ich osobista nienawiść do Rosjan, podobnie jak panu, przesłania im zdrowy rozsądek

- mówiła kobieta.

 

Manipulacje zwolenników Koalicji 13 grudnia

Pierwsze nagranie z kobietą ze wstążką tzw. "gieorijewką" uznawaną za jeden z najważniejszych symboli rosyjskiego imperializmu, opublikowane przez Cezarego Krysztopę jako przykład prowokacji na demonstracji Solidarności 10 kwietnia - Nagrałem prowokatorkę. Nikt jej tu nie chce #PreczZzielonymŁadem - pisał Krysztopa - zwolennicy Koalicji 13 grudnia zmanipulowali i podawali przykład "prorosyjskich sympatii" uczestników demonstracji i rzekomą "zwolenniczkę" Solidarności i PiS (politycy PiS byli wyłącznie uczestnikami demonstracji, której organizatorami były Solidarność pracownicza i Solidarność Rolników Indywidualnych). Tymczasem prowokatorka, jako zwolenniczka Putina, jednocześnie atakowała Kaczyńskich. 

- Rosja już tu jest. Pani z pewnością nie jest sympatyczką rządu, obstawiam… wyborczyni PiS lub Konfy

- pisała niejaka Ewa0909Ewa z ponad 13 tysiącami obserwujących, publikując nagranie Krysztopy, ale ignorując jego komentarz. Tweet internautki miał 350 tysięcy wyświetleń.

- Targowica PiS maszeruje w Warszawie coś obrzydliwego

- pisał niejaki Morgenstern publikując nagranie Krysztopy i również ignorując jego komentarz. Jego tweet miał 160 tysięcy wyświetleń.

- Ruskie wstążki, antyunijne banery, ładnie się tam bawicie pisowskie pomioty. Może już czas, żebyście wszyscy wystąpili o azyl u Łukaszenki? Po co udawać?

- wykorzystywał sytuację były sekretarz PZPR na Uniwersytecie Łódzkim, w III RP premier z ramienia SLD Marek Belka ze 139 tysiącami obserwujących. Jego tweet miał ponad 109 tysięcy wyświetleń

 

 Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe