REKLAMA

Nadija Sawczenko o filmie "Wołyń": Dobrze, że powstał

Dobrze, że film "Wołyń" powstał; o wspólnej historii należy rozmawiać. Jednak ważne, by politycy nie wykorzystali jej dla swoich celów, bo to będzie szkodą dla naszych narodów i radością dla naszego wroga, Rosji - powiedziała PAP ukraińska lotniczka i deputowana do parlamentu Nadija Sawczenko.
 Nadija Sawczenko o filmie "Wołyń": Dobrze, że powstał
/ Youtube.com
Sawczenko w rozmowie z PAP podkreślila, że polsko-ukraińska historia nie jest prosta i nie dotyczy wyłącznie Wołynia.

"Można znaleźć dużo momentów z historii, w których były nieporozumienia. Uważam jednak, że jest to historia i dobrze, że pojawia się film. (...) Historia nie powinna prowadzić do pogorszenia stosunków, przyszłości, bo w takiej sytuacji będziemy tę historię powtarzali i nie będziemy wyciągać z niej wniosków. Mam nadzieję, że nasze stosunki będą dobre, ale historii trzeba się uczyć i najważniejsze, by różni politycy z dwóch stron nie starali się jej wykorzystać dla swoich celów, bo to będzie szkodą dla naszych narodów i będzie radością dla naszego wroga, Rosji"

- powiedziała.

Zdaniem Sawczenko ukraińsko-polskie są w ostatnim czasie "niezłe, a nawet bardzo dobre".

"Wspiera nas zarówno Polska, jak i kraje, które kiedyś były bliskie, czy też znajdowały się w orbicie Związku Radzieckiego, czyli kraje bałtyckie. One nas rozumieją i jest to bardzo miłe. Dostaliśmy bardzo dużo pomocy od Polaków podczas Majdanu i podczas tej wojny. Oczekuję, że będziemy rozwijać nasze relacje niezależnie od tego, jak będą zmieniały się rządy. Niezależnie od tego, jacy populiści i jacy ludzie nie dochodziliby do władzy, ludzie pozostają ludźmi"

- dodała.

interia.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura