Szukaj
Konto

Słowackie MSW: To była próba zamachu na premiera

15.05.2024 16:01
Słowackie MSW: To była próba zamachu na premiera
Źródło: Tysol
Komentarzy: 0
Rzecznik słowackiego Ministerstwa Spraw Zewnętrznych potwierdził, że w środę po południu doszło do próby zamachu na premiera Roberta Fico. 

Premier Słowacji Robert Fico został postrzelony w środę w miejscowości Handlova na zachodzie kraju, gdzie odbywało się wyjazdowe posiedzenie rządu. Rannego przewieziono do szpitala. Jak podaje telewizja TA3, domniemany napastnik został spacyfikowany i zatrzymany przez policję.

Mogę potwierdzić, że doszło do próby zamachu na premiera

- poinformował media rzecznik słowackiego MSW.

Na oficjalnym koncie Roberta Fico na Facebooku pojawił się wpis, w którym poinformowano o stanie zdrowia słowackiego premiera. Został on postrzelony wielokrotnie i znajduje się w stanie zagrażającym życiu.

R. Fico został dziś ranny w zamachu. Został wielokrotnie postrzelony i obecnie znajduje się w stanie zagrażającym życiu. W tej chwili jest transportowany helikopterem do Bańskiej Bystrzycy, ponieważ dotarcie do Bratysławy zajęłoby zbyt dużo czasu, biorąc pod uwagę konieczność ostrej interwencji. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny

- czytamy.

Słowackie media informują, że Robert Fico został postrzelony przez 71-letniego mężczyznę z Levic.

Szokujące relacje świadków

Według relacji świadków Fico wyszedł przed Dom Kultury, gdzie odbywało się posiedzenie rządu, i witał się z ludźmi, gdy padło kilka strzałów. Funkcjonariusze ochrony podnieśli premiera z ziemi i przenieśli go do samochodu, którym odjechali wraz z politykiem do szpitala.

Policja otoczyła kordonem okolicę, a Dom Kultury został ewakuowany. O bezpieczeństwo pozostałych członków rządu zadbała ochrona.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 15.05.2024 16:01
Źródło: PAP / Facebook