Współpracowniczka słynnego rzymskiego egzorcysty: Polacy, jesteście wyjątkowi!

- Kiedy jestem na Jasnej Górze albo nawet kiedy pomyślę o tym miejscu, łzy napływają mi do oczu, mimo że jestem Włoszką, a nie Polką. Jest w was wiele wiary i powagi, wciąż traktujecie Boga serio - mówi siostra Angela Musolesi, tercjarka franciszkańska, długoletnia współpracowniczka O. Gabriela Amortha, oficjalnego egzorcysty watykańskiego, w rozmowie z portalem Tysol.pl.
S. Angela Musolesi podczas tegorocznego pobytu w Polsce Współpracowniczka słynnego rzymskiego egzorcysty: Polacy, jesteście wyjątkowi!
S. Angela Musolesi podczas tegorocznego pobytu w Polsce / Tysol.pl

Jezus jest Panem wszechświata

- Świat i Kościół, a także każde ludzkie serce są areną walki duchowej. Co to oznacza?

- Współczesny świat nie wierzy zbytnio w realną obecność diabła w świecie i w rzeczywistość piekła. Tymczasem św. Faustyna Kowalska pisze w swoim „Dzienniczku”, że kiedy Pan Jezus pokazał jej piekło, znajdowali się tam głównie ludzie, którzy za ziemskiego życia negowali istnienie tej rzeczywistości. Także we współczesnym świecie, kiedy modlimy się wstawienniczo za ludzi, odkrywamy, że bardzo wielu z nich znajduje się pod wpływem złego ducha. Pewnego razu demon powiedział do mnie podczas egzorcyzmów: „Czy nie widzisz, że to ja rządzę światem?”. To oczywiście nieprawda, Jezus odkupił nas Swoją Krwią i to On jest Panem wszechświata. My jako chrześcijanie powinniśmy w to jednak mocniej uwierzyć i żyć zgodnie z tą prawdą. Powinniśmy nie tylko chodzić do lekarza, ale przede wszystkim do Jezusa, bo to On jest najlepszym lekarzem duszy i ciała i w Jego Imieniu jest uzdrowienie. Potrzeba nam jednak wiary. 

- Jest Siostra świadkiem cudownych uzdrowień?

- Oczywiście, wszystko, co działo się za czasów Jezusa, dzieje się także współcześnie. Szczególnie zapadł mi w pamięć przypadek pewnej kobiety, której mąż napisał do mnie z prośbą, abym odwiedziła ją w szpitalu, gdzie była reanimowana. Wzięłam ze sobą olej egzorcyzmowany, poszłam do szpitala, a kiedy tam dotarłam, pomyślałam, że wezwano mnie do martwej osoby. Skóra tej kobiety wyglądała jak skóra osoby nieżyjącej, ciało było sparaliżowane. Ale ponieważ Pan Jezus posyła mnie często do tzw. „przypadków beznadziejnych”, pomyślałam, że być może to właśnie jeden z nich. I zaczęłam się modlić o uwolnienie dla tej kobiety, namaszczać ją olejem i w Imię Jezusa łamać każdy wpływ, jaki zły duch ma na jej życie, ciało, serce, duszę. W Imię Jezusa rozkazywałam, aby odeszły od niej legiony śmierci i zagłady. Kreśliłam znak krzyża na jej rękach, stopach, na szyi, na sercu i na palcu, gdzie nosi się ślubną obrączkę. Poprosiłam jej męża, aby codziennie robił to samo w imię łączącego ich sakramentu małżeństwa. Po półtora miesiąca mąż tej kobiety zadzwonił do mnie i powiedział, że jego żona wyszła ze szpitala i że je już pizzę. Odwiedziłam ją już w jej domu i ponownie nad nią się pomodliłam, a wtedy ujawnił się Lucyfer i zaczął krzyczeć, żebym odeszła. Zadzwoniłam do księdza, który prowadził duchowo tę kobietę i powierzyłam ją jego opiece. Po dwóch latach spotkałyśmy się w kościele, kobieta była już uwolniona, zdrowa i wyglądała pięknie. Padłyśmy sobie w ramiona i obie zaczęłyśmy płakać. Taka jest moc sakramentów i wiary w Jezusa. To jest broń dostępna dla nas wszystkich. Nie musimy czekać na egzorcystę, żeby się modlić o uwolnienie, możemy to robić na mocy naszego chrztu. Ale musimy mieć wiarę.

CZYTAJ TAKŻE: Prof. Ryszard Piotrowski: Nie jesteśmy sługami traktatów i podwładnymi UE

- Kiedy modli się Siostra wstawienniczo, prosi Siostra o pomoc świętych?

- Proszę Pana Jezusa, aby uwalniał mocą Swojej Krwi. Krew Chrystusa ma potężną moc i jest postrachem demonów. Proszę o pomoc Najświętszą Maryję Pannę, która zmiażdżyła głowę węża. Złe duchy bardzo boją się Maryi. Przypominam im więc, że Maryja chroni ludzi, co doprowadza demony do płaczu. Kiedy modlę się za kogoś, wzywał na pomoc świętych szczególnie bliskich sercu osoby proszącej o modlitwę. Często jest to święty Józef, opiekun rodzin, którego boją się duchy związane z niewiernością małżeńską i nieczystością, wzywam św. Charbela, kiedy proszę o uzdrowienie fizyczne, św. Franciszka, św. Ojca Pio, św. Gemmę Galgani, i oczywiście św. Jana Pawła II. Demony go nie znoszą i wyzywają go w wulgarny sposób. 

- Dlaczego egzorcyzmy trwają czasem krócej, a czasem bardzo długo?

- To nie jest sprawa powierzchowna, ale bardzo poważna i wymagająca staranności, często musi trwać odpowiednio długo.

- I zawsze odbywa się po łacinie? Podobno diabeł boi się łaciny jako języka Kościoła.

- Diabeł boi się wiary. Jeśli osoba modląca się ma wiarę, wówczas może modlić się w jakim języku chce. Jednak to prawda, że pewne języki działają na demona w sposób szczególny, diabeł nie lubi języka aramejskiego, w którym mówił Jezus i faktycznie, łaciny także. Szczególnie jednak nie znosi wiary i obecności Maryi. 

- Diabeł zawsze podczas egzorcyzmów kłamie?

- Nie zawsze, czasem z Boskiego rozkazu musi mówić prawdę. Zazwyczaj jednak kłamie i oskarża. Odpowiadam mu wtedy Słowem Bożym, które jest prawdą. Tak czynił Pan Jezus, kiedy był kuszony na pustyni. Przypominam mu też, że to Jezus zwyciężył i go pokonał. On tego nie może w swojej pysze znieść, często po takich komunikatach odchodzi.

- Co jest najważniejsze w walce duchowej?

- Wiara danej osoby i moc autorytetu modlących się. Wszyscy możemy modlić się o swoje zbawienie i uwolnienie, modlitwy ułożone przez ks. Gabriela Amortha albo wspólnie z nim można znaleźć na naszej stronie: www.ifiglidellaluce.it. Są tam dostępne także katechezy. W modlitwie ważne jest także posługiwanie się sakramentaliami – egzorcyzmowaną wodą, solą i olejem. Możemy modlić się o uwolnienie nie tylko w przypadku opętania, ale także wtedy, kiedy z jakiegokolwiek powodu nie żyjemy w Bożej radości, przeżywamy smutek, depresję, kiedy cierpimy na anoreksję czy bulimię, kiedy przeżywamy strach czy udrękę. 

CZYTAJ TAKŻE: Mamy wyrok sądu! Autorskie prawa majątkowe do znaku graficznego „Solidarność” należą do Związku

Diabeł boi się wiary i pobożności

- Czy Msza Święta odprawiana według rytu trydenckiego jest prześladowana właśnie dlatego, że szczególnie nie lubi jej zły duch?

- Tak, ale nie z powodu samej łaciny, ale większej pobożności i szacunku dla Boga okazywanego podczas Mszy w starym rycie. Jest tam więcej świadomości przeżywania Ofiary, dłuższe rytuały, więcej powagi. 

- Jaki był śp. Ojciec Gabriel Amorth?

- Dowcipny, miły, bardzo serio traktujący wiarę. Z charakterem. Był bardzo oddany Maryi i bardzo wielkoduszny, nigdy nie odmawiał nikomu modlitwy i nie odsyłał najpierw do psychologa – jak to się nie raz współcześnie dzieje. Modlitwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła, nawet problem jest bardziej psychologiczny niż duchowy.

- Jak poznała Siostra Ojca Amortha?

- Byłam w grupie posługującej modlitwą wstawienniczą. Kiedy pewnego razu odwiedził nas ks. Amorth, zobaczyłam, że w kościele niektórzy ludzie padali na ziemię i demon przez nich krzyczał. Modliliśmy się o ich uwolnienie. Krewny pewnego bardzo znanego włoskiego polityka podzielił się ze mną swoim doświadczeniem nadprzyrodzonych zjawisk podczas modlitwy prowadzonej przez ks. Amortha. Zaczęłam o tych sprawach więcej czytać, powierzyłam swoje życie Bogu i Maryi oferując gotowość pójścia, dokądkolwiek mnie poślą. I z czasem Pan Jezus zaczął mnie posyłać właśnie do osób zniewolonych. Z początku były to lekkie przypadki, z czasem coraz poważniejsze, Pan Bóg prowadził mnie w tej posłudze stopniowo. Tak właśnie zaczęłam pomagać ks. Amorthowi w jego posłudze egzorcysty. 

- Czy są współcześnie we Włoszech księża podobnego formatu duchowego, jak ks. Amorth?

- Niestety nawet część egzorcystów modli się czasem powierzchownie albo odmawia modlitwy wysyłając do psychologa. Ci ludzie później trafiają do naszej grupy modlitewnej i okazuje się, że jednak problem był duchowy, a nie psychologiczny. 

- Jako Polacy jesteśmy przyzwyczajeni do dumy ze św. Jana Pawła II, do tożsamości katolickiej. Mocno jednak dotykają nas wyzwania współczesności. Jaką radę dałaby Siostra naszemu narodowi?

- Musicie mieć większą świadomość tego, że jesteście wyjątkowi. Kocham Polskę, czuję się tu bardzo dobrze, a podczas obecnej podróży po waszym kraju tak się składa, że wszędzie, gdzie jestem, napotykam figurki Matki Bożej Fatimskiej. Kiedy jestem na Jasnej Górze albo nawet kiedy pomyślę o tym miejscu, łzy napływają mi do oczu, mimo że jestem Włoszką, a nie Polką. Diabeł was atakuje uderzając przede wszystkim w wasz umysł, dlatego musicie chronić wasze myślenie. Atakuje także młode pokolenie, ponieważ młodzi ludzie są szczególnie wrażliwi. Jest w was jednak wiele wiary i powagi, wciąż traktujecie Boga serio. To bardzo dobrze. Z Pana Boga nie wolno żartować i nie wolno żartować także z demona, z diabłem nie ma nigdy niewinnych zabaw. Kiedyś podczas modlitwy o uwolnienie powiedział mi: „jeśli mnie zawołają, to przyjdę”.

- Dlatego tak niebezpieczne duchowo jest np. Halloween?

- Oczywiście. Diabeł nie zna się na żartach i wszelkie rytuały okultystyczne wykorzystuje do tego, aby wejść przez otwartą mu furtkę. Ani z Boga, ani z szatana nie wolno żartować, jednak Bóg wybacza, a szatan nigdy.

Rozmawiała: Agnieszka Żurek

Siostra Angela Musolesi  jest tercjarką franciszkańską należącą do Papieskiej Międzynarodowej Akademii Mariologicznej, założycielką stowarzyszenia I Figli della Luce ("Dzieci Światłości"), które zajmuje się wspieraniem duchowym i materialnym osób najbardziej uciemiężonych, autorką książek o tematyce duchowej. Przez wiele lat towarzyszyła watykańskiemu księdzu egzorcyście Ojcu Gabrielowi Amorthowi w jego posłudze. 

17 maja 2024 roku o godz. 11.00 w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie będzie sprawowana Msza Święta wraz z katechezą Siostry Angeli Musolesi oraz modlitwą wstawienniczą. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Młody Ukrainiec oskarżony o podżeganie do działania na rzecz obcego wywiadu. Grozi mu dożywocie Wiadomości
Młody Ukrainiec oskarżony o podżeganie do działania na rzecz obcego wywiadu. Grozi mu dożywocie

Lubelski pion PZ Prokuratury Krajowej skierował akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu obywatelowi Ukrainy, zarzucając mu podżeganie do działania na rzecz obcego wywiadu. Postępowanie było prowadzone z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

[WIDEO] Nagrano kompromitującą rozmowę radnych PO. Niech on teraz spier***a polityka
[WIDEO] Nagrano kompromitującą rozmowę radnych PO. "Niech on teraz spier***a"

Poseł Suwerennej Polski Sebastian Łukaszewicz opublikował nagranie wideo, na którym słychać rozmowę dwóch radnych PO z sejmiku podlaskiego – Jarosława Dworzańskiego i Karola Pileckiego. 

Rosja sprawdza Zachód. O co chodzi z granicznymi prowokacjami Wiadomości
Rosja sprawdza Zachód. O co chodzi z granicznymi prowokacjami

Głośne i ostre reakcje wywołała w Europie rosyjska sugestia korekty granic morskich na Bałtyku. Chwilę potem rosyjscy pogranicznicy ostentacyjnie usunęli boje sygnalizacyjne rozmieszczone wcześniej na granicznej rzece Narwa przez Estończyków. Do tego ćwiczenia z taktyczną bronią jądrową. Moskwa prowokuje Zachód, bada jego reakcje, no i odwraca uwagę od najważniejszego obecnie frontu walki wolnego świata z reżimem putinowskim: wojny na Ukrainie.

Warszawa: Samolot z Turcji awaryjnie lądował na Okęciu z ostatniej chwili
Warszawa: Samolot z Turcji awaryjnie lądował na Okęciu

Jak donosi RMF FM, na warszawskim Okęciu we wtorek wieczorem awaryjnie lądował samolot z Turcji. Był to Boeing 737 lecący z tureckiego Izmiru. Na pokładzie było 117 osób. 

Nalot izraelskiego lotnictwa na obóz dla przesiedleńców w Rafah. Departament Stanu USA zabiera głos Wiadomości
Nalot izraelskiego lotnictwa na obóz dla przesiedleńców w Rafah. Departament Stanu USA zabiera głos

USA wezwały Izrael do przeprowadzenia pełnego śledztwa w sprawie ataku na Rafah na południu Strefy Gazy, gdzie w nalocie zginęło 21 osób. Waszyngton będzie uważnie śledził wyniki tego dochodzenia - poinformował we wtorek rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu Matthew Miller.

Trzaskowski po zdjęciu krzyży w Warszawie drastycznie spadł w rankingu zaufania [SONDAŻ] polityka
Trzaskowski po "zdjęciu" krzyży w Warszawie drastycznie spadł w rankingu zaufania [SONDAŻ]

Z najnowszego sondażu IBRIS dla Onetu wynika, że decyzja prezydenta Rafała Trzaskowskiego ws. zakazu eksponowania symboli religijnych w stołecznym urzędzie przyniosła mu poważne straty wizerunkowe.

Rząd podał kwotę 14. emerytury. Dużo niższa niż w ubiegłym roku Wiadomości
Rząd podał kwotę 14. emerytury. Dużo niższa niż w ubiegłym roku

Rada Ministrów przyjęła we wtorek rozporządzenie określające, że wypłata 14. emerytury nastąpi we wrześniu 2024 r. Świadczenie wyniesie 1780,96 zł, czyli tyle, ile wynosi najniższa emerytura.

Szczyt amunicyjny ws. Ukrainy w Czechach. Odpowiedzialność leży po stronie państw Zachodu Wiadomości
Szczyt amunicyjny ws. Ukrainy w Czechach. "Odpowiedzialność leży po stronie państw Zachodu"

Prezydent Andrzej Duda przybył po południu do czeskiej Pragi, gdzie bierze udział w nadzwyczajnym szczycie amunicyjnym zwołanym przez Premiera Czech Petra Fialę. Spotkanie w Pradze to pokłosie czeskiej inicjatywy amunicyjnej, będącej elementem szerszych zabiegów międzynarodowych o odpowiednie zaopatrzenie walczącej Ukrainy w broń i amunicję.

Andrzej Duda: Każdy, kto atakuje naszych żołnierzy, musi liczyć się z twardą odpowiedzią Wiadomości
Andrzej Duda: Każdy, kto atakuje naszych żołnierzy, musi liczyć się z twardą odpowiedzią

Każdy, kto atakuje naszych żołnierzy, musi się liczyć z tym, że żołnierze twardo na ten atak odpowiedzą - podkreślił we wtorek prezydent Andrzej Duda, nawiązując do wtorkowego ataku migranta na polskiego żołnierza na granicy polsko-białoruskiej.

Nowe, potężne uderzenie Zielonego Ładu w przemysł krajów Europy Wiadomości
Nowe, potężne uderzenie Zielonego Ładu w przemysł krajów Europy

W poniedziałek UE ostatecznie zatwierdziła rozporządzenie ustanawiające ramy środków mających na celu wzmocnienie europejskiego ekosystemu produkcyjnego opartego na technologii zerowej netto, znane jako „ustawa o przemyśle o zerowej emisji netto”. Problem stanowi fakt, że cały dokument opiera się na błędnych założeniach, iż sztucznie narzucona na przemysł transformacja energetyczna wzmocni gospodarkę, i zupełnie nie uwzględnia rzeczywistych potrzeb i kosztów przedsiębiorstw. Oznacza to, że nie zahamuje on ich odpływu z Europy. Doprowadzi za to do bankructw i bezprecedensowego kryzysu.

REKLAMA

Współpracowniczka słynnego rzymskiego egzorcysty: Polacy, jesteście wyjątkowi!

- Kiedy jestem na Jasnej Górze albo nawet kiedy pomyślę o tym miejscu, łzy napływają mi do oczu, mimo że jestem Włoszką, a nie Polką. Jest w was wiele wiary i powagi, wciąż traktujecie Boga serio - mówi siostra Angela Musolesi, tercjarka franciszkańska, długoletnia współpracowniczka O. Gabriela Amortha, oficjalnego egzorcysty watykańskiego, w rozmowie z portalem Tysol.pl.
S. Angela Musolesi podczas tegorocznego pobytu w Polsce Współpracowniczka słynnego rzymskiego egzorcysty: Polacy, jesteście wyjątkowi!
S. Angela Musolesi podczas tegorocznego pobytu w Polsce / Tysol.pl

Jezus jest Panem wszechświata

- Świat i Kościół, a także każde ludzkie serce są areną walki duchowej. Co to oznacza?

- Współczesny świat nie wierzy zbytnio w realną obecność diabła w świecie i w rzeczywistość piekła. Tymczasem św. Faustyna Kowalska pisze w swoim „Dzienniczku”, że kiedy Pan Jezus pokazał jej piekło, znajdowali się tam głównie ludzie, którzy za ziemskiego życia negowali istnienie tej rzeczywistości. Także we współczesnym świecie, kiedy modlimy się wstawienniczo za ludzi, odkrywamy, że bardzo wielu z nich znajduje się pod wpływem złego ducha. Pewnego razu demon powiedział do mnie podczas egzorcyzmów: „Czy nie widzisz, że to ja rządzę światem?”. To oczywiście nieprawda, Jezus odkupił nas Swoją Krwią i to On jest Panem wszechświata. My jako chrześcijanie powinniśmy w to jednak mocniej uwierzyć i żyć zgodnie z tą prawdą. Powinniśmy nie tylko chodzić do lekarza, ale przede wszystkim do Jezusa, bo to On jest najlepszym lekarzem duszy i ciała i w Jego Imieniu jest uzdrowienie. Potrzeba nam jednak wiary. 

- Jest Siostra świadkiem cudownych uzdrowień?

- Oczywiście, wszystko, co działo się za czasów Jezusa, dzieje się także współcześnie. Szczególnie zapadł mi w pamięć przypadek pewnej kobiety, której mąż napisał do mnie z prośbą, abym odwiedziła ją w szpitalu, gdzie była reanimowana. Wzięłam ze sobą olej egzorcyzmowany, poszłam do szpitala, a kiedy tam dotarłam, pomyślałam, że wezwano mnie do martwej osoby. Skóra tej kobiety wyglądała jak skóra osoby nieżyjącej, ciało było sparaliżowane. Ale ponieważ Pan Jezus posyła mnie często do tzw. „przypadków beznadziejnych”, pomyślałam, że być może to właśnie jeden z nich. I zaczęłam się modlić o uwolnienie dla tej kobiety, namaszczać ją olejem i w Imię Jezusa łamać każdy wpływ, jaki zły duch ma na jej życie, ciało, serce, duszę. W Imię Jezusa rozkazywałam, aby odeszły od niej legiony śmierci i zagłady. Kreśliłam znak krzyża na jej rękach, stopach, na szyi, na sercu i na palcu, gdzie nosi się ślubną obrączkę. Poprosiłam jej męża, aby codziennie robił to samo w imię łączącego ich sakramentu małżeństwa. Po półtora miesiąca mąż tej kobiety zadzwonił do mnie i powiedział, że jego żona wyszła ze szpitala i że je już pizzę. Odwiedziłam ją już w jej domu i ponownie nad nią się pomodliłam, a wtedy ujawnił się Lucyfer i zaczął krzyczeć, żebym odeszła. Zadzwoniłam do księdza, który prowadził duchowo tę kobietę i powierzyłam ją jego opiece. Po dwóch latach spotkałyśmy się w kościele, kobieta była już uwolniona, zdrowa i wyglądała pięknie. Padłyśmy sobie w ramiona i obie zaczęłyśmy płakać. Taka jest moc sakramentów i wiary w Jezusa. To jest broń dostępna dla nas wszystkich. Nie musimy czekać na egzorcystę, żeby się modlić o uwolnienie, możemy to robić na mocy naszego chrztu. Ale musimy mieć wiarę.

CZYTAJ TAKŻE: Prof. Ryszard Piotrowski: Nie jesteśmy sługami traktatów i podwładnymi UE

- Kiedy modli się Siostra wstawienniczo, prosi Siostra o pomoc świętych?

- Proszę Pana Jezusa, aby uwalniał mocą Swojej Krwi. Krew Chrystusa ma potężną moc i jest postrachem demonów. Proszę o pomoc Najświętszą Maryję Pannę, która zmiażdżyła głowę węża. Złe duchy bardzo boją się Maryi. Przypominam im więc, że Maryja chroni ludzi, co doprowadza demony do płaczu. Kiedy modlę się za kogoś, wzywał na pomoc świętych szczególnie bliskich sercu osoby proszącej o modlitwę. Często jest to święty Józef, opiekun rodzin, którego boją się duchy związane z niewiernością małżeńską i nieczystością, wzywam św. Charbela, kiedy proszę o uzdrowienie fizyczne, św. Franciszka, św. Ojca Pio, św. Gemmę Galgani, i oczywiście św. Jana Pawła II. Demony go nie znoszą i wyzywają go w wulgarny sposób. 

- Dlaczego egzorcyzmy trwają czasem krócej, a czasem bardzo długo?

- To nie jest sprawa powierzchowna, ale bardzo poważna i wymagająca staranności, często musi trwać odpowiednio długo.

- I zawsze odbywa się po łacinie? Podobno diabeł boi się łaciny jako języka Kościoła.

- Diabeł boi się wiary. Jeśli osoba modląca się ma wiarę, wówczas może modlić się w jakim języku chce. Jednak to prawda, że pewne języki działają na demona w sposób szczególny, diabeł nie lubi języka aramejskiego, w którym mówił Jezus i faktycznie, łaciny także. Szczególnie jednak nie znosi wiary i obecności Maryi. 

- Diabeł zawsze podczas egzorcyzmów kłamie?

- Nie zawsze, czasem z Boskiego rozkazu musi mówić prawdę. Zazwyczaj jednak kłamie i oskarża. Odpowiadam mu wtedy Słowem Bożym, które jest prawdą. Tak czynił Pan Jezus, kiedy był kuszony na pustyni. Przypominam mu też, że to Jezus zwyciężył i go pokonał. On tego nie może w swojej pysze znieść, często po takich komunikatach odchodzi.

- Co jest najważniejsze w walce duchowej?

- Wiara danej osoby i moc autorytetu modlących się. Wszyscy możemy modlić się o swoje zbawienie i uwolnienie, modlitwy ułożone przez ks. Gabriela Amortha albo wspólnie z nim można znaleźć na naszej stronie: www.ifiglidellaluce.it. Są tam dostępne także katechezy. W modlitwie ważne jest także posługiwanie się sakramentaliami – egzorcyzmowaną wodą, solą i olejem. Możemy modlić się o uwolnienie nie tylko w przypadku opętania, ale także wtedy, kiedy z jakiegokolwiek powodu nie żyjemy w Bożej radości, przeżywamy smutek, depresję, kiedy cierpimy na anoreksję czy bulimię, kiedy przeżywamy strach czy udrękę. 

CZYTAJ TAKŻE: Mamy wyrok sądu! Autorskie prawa majątkowe do znaku graficznego „Solidarność” należą do Związku

Diabeł boi się wiary i pobożności

- Czy Msza Święta odprawiana według rytu trydenckiego jest prześladowana właśnie dlatego, że szczególnie nie lubi jej zły duch?

- Tak, ale nie z powodu samej łaciny, ale większej pobożności i szacunku dla Boga okazywanego podczas Mszy w starym rycie. Jest tam więcej świadomości przeżywania Ofiary, dłuższe rytuały, więcej powagi. 

- Jaki był śp. Ojciec Gabriel Amorth?

- Dowcipny, miły, bardzo serio traktujący wiarę. Z charakterem. Był bardzo oddany Maryi i bardzo wielkoduszny, nigdy nie odmawiał nikomu modlitwy i nie odsyłał najpierw do psychologa – jak to się nie raz współcześnie dzieje. Modlitwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła, nawet problem jest bardziej psychologiczny niż duchowy.

- Jak poznała Siostra Ojca Amortha?

- Byłam w grupie posługującej modlitwą wstawienniczą. Kiedy pewnego razu odwiedził nas ks. Amorth, zobaczyłam, że w kościele niektórzy ludzie padali na ziemię i demon przez nich krzyczał. Modliliśmy się o ich uwolnienie. Krewny pewnego bardzo znanego włoskiego polityka podzielił się ze mną swoim doświadczeniem nadprzyrodzonych zjawisk podczas modlitwy prowadzonej przez ks. Amortha. Zaczęłam o tych sprawach więcej czytać, powierzyłam swoje życie Bogu i Maryi oferując gotowość pójścia, dokądkolwiek mnie poślą. I z czasem Pan Jezus zaczął mnie posyłać właśnie do osób zniewolonych. Z początku były to lekkie przypadki, z czasem coraz poważniejsze, Pan Bóg prowadził mnie w tej posłudze stopniowo. Tak właśnie zaczęłam pomagać ks. Amorthowi w jego posłudze egzorcysty. 

- Czy są współcześnie we Włoszech księża podobnego formatu duchowego, jak ks. Amorth?

- Niestety nawet część egzorcystów modli się czasem powierzchownie albo odmawia modlitwy wysyłając do psychologa. Ci ludzie później trafiają do naszej grupy modlitewnej i okazuje się, że jednak problem był duchowy, a nie psychologiczny. 

- Jako Polacy jesteśmy przyzwyczajeni do dumy ze św. Jana Pawła II, do tożsamości katolickiej. Mocno jednak dotykają nas wyzwania współczesności. Jaką radę dałaby Siostra naszemu narodowi?

- Musicie mieć większą świadomość tego, że jesteście wyjątkowi. Kocham Polskę, czuję się tu bardzo dobrze, a podczas obecnej podróży po waszym kraju tak się składa, że wszędzie, gdzie jestem, napotykam figurki Matki Bożej Fatimskiej. Kiedy jestem na Jasnej Górze albo nawet kiedy pomyślę o tym miejscu, łzy napływają mi do oczu, mimo że jestem Włoszką, a nie Polką. Diabeł was atakuje uderzając przede wszystkim w wasz umysł, dlatego musicie chronić wasze myślenie. Atakuje także młode pokolenie, ponieważ młodzi ludzie są szczególnie wrażliwi. Jest w was jednak wiele wiary i powagi, wciąż traktujecie Boga serio. To bardzo dobrze. Z Pana Boga nie wolno żartować i nie wolno żartować także z demona, z diabłem nie ma nigdy niewinnych zabaw. Kiedyś podczas modlitwy o uwolnienie powiedział mi: „jeśli mnie zawołają, to przyjdę”.

- Dlatego tak niebezpieczne duchowo jest np. Halloween?

- Oczywiście. Diabeł nie zna się na żartach i wszelkie rytuały okultystyczne wykorzystuje do tego, aby wejść przez otwartą mu furtkę. Ani z Boga, ani z szatana nie wolno żartować, jednak Bóg wybacza, a szatan nigdy.

Rozmawiała: Agnieszka Żurek

Siostra Angela Musolesi  jest tercjarką franciszkańską należącą do Papieskiej Międzynarodowej Akademii Mariologicznej, założycielką stowarzyszenia I Figli della Luce ("Dzieci Światłości"), które zajmuje się wspieraniem duchowym i materialnym osób najbardziej uciemiężonych, autorką książek o tematyce duchowej. Przez wiele lat towarzyszyła watykańskiemu księdzu egzorcyście Ojcu Gabrielowi Amorthowi w jego posłudze. 

17 maja 2024 roku o godz. 11.00 w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie będzie sprawowana Msza Święta wraz z katechezą Siostry Angeli Musolesi oraz modlitwą wstawienniczą. Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe