Fotoreporter "TS" Tomasz Gutry odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości
Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał Sekretarz Stanu w KPRP Minister Andrzej Dera.
Odznaczeni
Krzyżem Oficerwskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce odznaczeni zostali: Wojciech Czaplicki, Elżbieta Guzowska, Bohdan Kos, Paweł Skokowski, Dariusz Sońta i Władysław Terlecki, a także pośmiertnie Janusz Iwaszko i Mieczysław Zaniewski.
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali: Hanna Andrzejwska, Małgorzata Antczak, Jerzy Brant, Hanna Cichosz-Pilska, Anna Frączek, Tadeusz Gościk, Jacek Gródecki, Albert Katana, Paweł Kosiarski, Roman Kowal, Henryk Kowarski, Zdzisław Niedbała, Krzysztof Nowicki, Zbigniew Stachowiak i Robert Szczurek.
Za zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce Złotym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali z kolei Jan Głodowski, Lech Kopeć i Szczepan Zdunek.
Tomasz Gutry z Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości
Minister Dera wręczył również 21 Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości za zasługi dla Niepodległej. Jednym z odznaczony jest Tomasz Gutry, od ponad 30 lat związany z redakcją "Tygodnika Solidarność".
Tomasz Gutry w bezkompromisowy sposób uwiecznia na swoich fotografiach przemiany społeczne, które dokonują się w naszym kraju, nastroje społeczne oraz sytuacje, w których działania państwa stykają się z jednostką.
Za swoją pracę płacił niejednokrotnie wysoką cenę, na przykład podczas Marszu Niepodległości w 2020 roku, kiedy został postrzelony w twarz gumową kulą.
CZYTAJ TAKŻE: Czy to koniec Europy jaką znamy? European Conservative Future

Protest głodowy w Solino trwa już 25 dni. Kolejny pracownik trafił do szpitala
Przedstawiciele "S" niewpuszczeni na teren kopalni Silesia. Jest zawiadomienie do prokuratury

Przedstawiciele "S" w PG Silesia nie wpuszczeni na teren kopalni. Zobacz interwencję naszych dziennikarzy

Dziś Światowy Dzień Zdrowia. Maria Ochman: Dość nagonki na pracowników służby zdrowia
Nie żyje Kazimierz Lipiński, pierwszy przewodniczący leśnej Solidarności


