REKLAMA

Rządowe ustawy ws reformy ochrony zdrowia bez dialogu

Resort zdrowia prowadzi monolog. Tworzy sobie ustawy nie konsultując ich z partnerami społecznymi. Na padnym etapie nie zostaliśmy wysłuchani - mówiła w Polskim Radiu24 w audycji "Kapitał i Praca" Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Zdrowia NSZZ "Solidarność".
 Rządowe ustawy ws reformy ochrony zdrowia bez dialogu
/ www.pexels.com

Jak stwierdziła w radiowej debacie przedstawicielka Solidarności, „ustawa o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia, czyli tzw. ustawa podwyżkowa, to kompromitacja ministerstwa zdrowia”.

Powodów, by tak sądzić jest mnóstwo. M.in. nie wskazano źródła finansowania oraz przerzucono odpowiedzialność za realizację ustawy na dyrektorów szpitali i pracowników. Po raz kolejny podzielono też pracowników szpitali zapominając np. o innych niż ci bezpośrednio pracujący przy pacjencie.

Ustawa wyłączyła ze swojego zakresu bardzo dużo pracowników, którzy pracują w szpitalach i bez których praca personelu stricte medycznego nie byłaby możliwa. Solidarność upomina się o wszystkich – mówiła Maria Ochamn.

Zaznaczyła również, że szczególnie istotne powinno być monitorowanie przepływu pieniędzy, które jup do ochrony zdrowia zostały skierowane. W ostatnim czasie np. ponad 2 mld zł przekazano na podstawową opiekę zdrowotną, która w znacznym stopniu została sprywatyzowana.

Całość rozmowy można wysłuchań tuataj:
http://www.polskieradio.pl/130/5787/Artykul/1884273,Resort-zdrowia-prowadzi-monolog-tworzy-sobie-ustawy-Partnerzy-spoleczni-na-zadnym-etapie-nie-zostali-wysluchani.

Anna Grabowska


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura