Sensacja w Józefowie. Takiego odkrycia nikt się nie spodziewał

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków to instytucja odpowiedzialna za ochronę dziedzictwa kulturowego i zabytków w województwie mazowieckim. Zajmuje się ona m.in. rejestrowaniem zabytków, nadzorem nad ich stanem oraz pracami konserwatorskimi.
Sensacyjne znalezisko w Józefowie
Na oficjalnym profilu Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, pojawił się wpis o nietypowym znalezisku. To, co wydobyto z ziemi, nie było efektem metodycznych poszukiwań archeologicznych, lecz przypadkowym skarbem, wykopanym podczas codziennych czynności ogrodowych.
- Sensacja! W ubiegłym tygodniu w Józefowie koło Legionowa, podczas prac ogrodowych, odnaleziona została krzemienna siekiera, prawdopodobnie związana z osadnictwem kultury ceramiki sznurowej z okresu neolitu. Ten niepozorny przedmiot powstał ponad 4000 lat temu. Obiekt został przekazany w depozyt Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie
- napisano na Facebooku.
Uczciwość znalazcy zostanie doceniona
Jak zapowiedziano, w najbliższy poniedziałek, nastąpi uroczyste wyróżnienie osoby, która przyczyniła się do tego odkrycia. Szczegóły wydarzenia owiane są tajemnicą, co wywołało falę ciekawości wśród obserwatorów w sieci. Jeden z internautów, w komentarzu na platformie społecznościowej, wyraził nadzieję, że kolejne rozdziały tej historii również zostaną opowiedziane światu. Inny natomiast zapytał: "czy udało się ustalić z którego krzemienia jest wykonana?"
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Petru o głównych postulatach: "Wprowadzenie w Polsce euro"
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ważna zapowiedź szefa MON. "Największa w historii operacja"