REKLAMA

Tadeusz Majchrowicz: Powstaje nowy Kodeks pracy na miarę XXI wieku

- Dzieło Centralnego Okręgu Przemysłowego jest dla nas inspiracją do podejmowania działań i inicjatyw dla tworzenia dobrych i nowoczesnych miejsc pracy dla młodych i wykształconych ludzi, wzrostu płac i dochodów mieszkańców naszego regionu – stwierdzili związkowcy w stanowisku przyjętym podczas obrad 30 września w Stalowej Woli.
B. Kopacz Tadeusz Majchrowicz: Powstaje nowy Kodeks pracy na miarę XXI wieku
B. Kopacz / Tygodnik Solidarność
Walne Zebranie Delegatów Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ Solidarność zaapelowało do władz państwowych, samorządów i przedsiębiorców o podejmowanie wspólnych działań dla rozwoju gospodarczego, kulturowego i społecznego regionu.
Związkowcy złożyli hołd wszystkim twórcom i budowniczym Centralnego Okręgu Przemysłowego.

– COP był pierwszym udanym i kompleksowym programem, wyprzedzającym znacznie późniejsze Doliny Krzemowe, Inkubatory Technologiczne i Klastry Przemysłowe

– stwierdzili związkowcy.

– COP był dla naszego regionu i całej Polski wielką szansą wybicia się na nowoczesność. Dzieło Centralnego Okręgu Przemysłowego było nowoczesnym gospodarczym, społecznym i administracyjnym nawiązaniem do wielkiej tradycji Ziemi Sandomierskiej, z planowaną stolicą w Sandomierzu.   


Do rangi i znaczenia Stalowej Woli, silnej nowoczesnym przemysłem, nawiązywali goście WZD posłowie Wojciech Buczak i Rafał Weber.

– Odbudowa silnego i nowoczesnego przemysłu jest warunkiem rozwoju Polski

– stwierdził poseł Buczak.

– Jednak bez zdecydowanego wyjścia z pułapki niskich płac trudno będzie rozwijać nowoczesny polski przemysł.

– Wyrównywanie szans dla regionów jest jednym z głównych zadań rządu

– mówił z kolei Weber.

– Dlatego podejmowane są konsekwentne działania dla wzrostu najniższych wynagrodzeń i dochodów.


Polski przemysł zbrojeniowy będzie dostawcą uzbrojenia dla polskiej armii - podkreślali obaj posłowie, co ma kluczowe znaczenie dla Huty Stalowa Wola i Dezametu Nowa Dęba.(...)

- W Polsce powstaje wreszcie rynek pracownika, co przyczyni się do wzrostu płac

– stwierdził Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, który był gościem WZD w Stalowej Woli.

– Powstaje nowy Kodeks pracy na miarę XXI wieku. W pracach nad nim uczestniczą najwybitniejsi eksperci związkowi.
Tadeusz Majchrowicz przedstawił obszernie działania Solidarności w sferze pracowniczej i społecznej. Odpowiadając na liczne głosy w dyskusji, stwierdził, że ważnym zadaniem związku jest przekazywanie polskiego dziedzictwa młodemu pokoleniu i wychowanie następców, którzy zadbają o sprawy pracownicze i społeczne.Bogusław Kopacz

Cały artykuł w najnowszym numerze "TS", dostępnym także w wersji cyfrowej tutaj

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura