REKLAMA

Romuald Szeremietiew: Uderz w pasterza

W najnowszym tyg. „Do Rzeczy” (nr 42/2017) red. Rafał Ziemkiewicz ogłosił tekst pt. „PiS i jego świrowisko”. Autor wskazuje, że w obozie „Dobrej Zmiany” zaczynają pojawiać się niebezpieczne dla spoistości obozu tendencje. W związku ze sporem jaki ujawnił się po zawetowaniu przez prezydenta Dudę projektów ustaw reformujących sądownictwo wpływowy bloger podpisujący się jako Aleksander Ścios, o którym krąży opinia, że jest to „jeden z bliskich współpracowników Antoniego Macierewicza”, zaatakował Jarosława Kaczyńskiego.
 Romuald Szeremietiew: Uderz w pasterza
/ Jarosław Kaczyński, screen YT

Na blogu Ściosa można znaleźć taką jego opinię o prezesie PiS: "Nie uważam pana Kaczyńskiego za wielkiego polityka ani męża stanu. Znam dziesiątki wypowiedzi i wystąpień tego pana i nie znajduję w nich żadnej głębszej myśli, żadnego intelektualnego polotu, a tym bardziej żywej i wyrazistej wizji Polski. Są poprawne slogany, puste frazesy i partyjna dialektyka, która nie potrafi wyjść poza dogmatykę III RP i prymitywną mitologię." 

Red. Ziemkiewicz cytuje Ściosa:” Nie ma też żadnych podstaw, by rozdzielać (jak czynią to propagandyści) zachowania prezydenta od intencji Pana Kaczyńskiego”. Bloger sugeruje, że prezes PiS popełnił „błąd”, bowiem zawarł jakiś układ z ubecką „bestią”, dzięki czemu Andrzej Duda, uaktywniony dziś „śpioch” WSI został prezydentem, PiS też wygrało wybory dzięki WSI, a teraz tak ustawieni Duda i Kaczyński blokują przeprowadzenie koniecznych reform w państwie. Bloger wcześniej charakteryzował prezydenta Dudę jako działającego w imię interesów środowiska byłych ubeków. Teraz poszedł dalej i wskazuje, że także Jarosław Kaczyński może być uwikłany w takie ciemne powiązania. 

Dla każdego obserwatora polskiej sceny politycznej jest oczywiste, że zwornikiem obozu Zjednoczonej Prawicy jest prezes PiS. To on był autorem sukcesów w wyborach prezydenckich i parlamentarnych 2015 roku i od niego zależy sprawne funkcjonowanie obozu Zjednoczonej Prawicy i rządu RP. Jarosław Kaczyński jest kluczową postacią. Jego rolę trudno przecenić. Bez wątpienia usunięcie Kaczyńskiego miałoby daleko idące negatywne skutki - powodowałoby nie tylko rozpad obozu „Dobrej Zmiany”, ale wywołałoby podziały PiS na zwalczające się grupy i frakcje. Dlatego zresztą Kaczyński jest ustawicznie atakowany przez wszystkich wrogów PiS. Dzieje się tak zgodnie z biblijnym ostrzeżeniem, że wystarczy „uderzyć w pasterza”, aby „rozproszyły się owce stada”. Czy o tym nie wiedzą tacy ludzie jak Aleksander Ścios?

Romuald Szeremietiew


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura