"Anna Walentynowicz 1929–2010" - promocja książki Cenckiewicza i Chmieleckiego

30 października, w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się promocja wydanego właśnie albumu „Anna Walentynowicz 1929–2010”.
 "Anna Walentynowicz 1929–2010" - promocja książki Cenckiewicza i Chmieleckiego
/ okładka

Wydarzenie odbędzie się z udziałem autorów: dr. hab. Sławomira Cenckiewicza i Adama Chmieleckiego, prowadzenie: dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Zapraszamy 30 października 2017 roku (poniedziałek), godz. 17.00, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, pl. Władysława Bartoszewskiego 1.

Kilka lat szarpałam się, żyłam tak, jak żyli inni, jeździłam po kraju i spotykałam się z ludźmi — wspominała prawie dwadzieścia lat temu. — Znałam ks. Popiełuszkę i przeżyłam jego śmierć, robiłam głodówki, siedziałam w więzieniu za próbę zorganizowania strajku w pierwszych dniach stanu wojennego. Potem próbowałam wmurować na Śląsku tablicę w rocznicę masakry w »Wujku«, wcześniej internowano mnie w Gołdapi. Mam za sobą pobyt w więzieniach w Tczewie i Gdańsku, w szpitalu psychiatrycznym na Rakowieckiej, potem w Katowicach, Lublińcu, Bytomiu i w szpitalu więzienia Montelupich w Krakowie. Kilka straconych lat, o których mogłabym mówić długo i czasem nawet z ciepłem w sercu. Czas znaczony także walką o przetrwanie, dorywczą pracą przy zbiorze owoców i w ogrodnictwie.

Anna Walentynowicz

/ Źródło: www.solidarnosc.gda.pl

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe