Rosjanie ostrzelali Litwinów niosących pomoc Ukrainie
26.06.2024 10:43

Komentarzy: 0
Udostępnij:
– Wszystkie zaangażowane (w tę sprawę) litewskie instytucje koncentrują obecnie swoje wysiłki na tym, aby jak najszybciej sprowadzić rannych na Litwę i zapewnić im niezbędną pomoc – oznajmił litewski minister obrony Laurynas Kascziunas, którego wypowiedź przytoczyła w środę agencja BNS.
Portal 15min poinformował, że do ostrzału doszło w poniedziałek wieczorem. Ucierpiało pięć osób. Jedna doznała poważnych obrażeń, ale jej życie nie jest zagrożone.
Według portalu Litwini transportowali dwoma samochodami pomoc na linię frontu w Donbasie.
"Wszystkie zaangażowane (w tę sprawę) litewskie instytucje koncentrują obecnie swoje wysiłki na tym, aby jak najszybciej sprowadzić rannych na Litwę i zapewnić im niezbędną pomoc" - oznajmił litewski minister obrony Laurynas Kascziunas, którego wypowiedź przytoczyła w środę agencja BNS.
Czytaj także: Prawicowe animozje: czy PiS i Konfederacja są gotowe do wspólnej koalicji?
Rosyjski atak
Portal 15min poinformował, że do ostrzału doszło w poniedziałek wieczorem. Ucierpiało pięć osób. Jedna doznała poważnych obrażeń, ale jej życie nie jest zagrożone.
Nieśli pomoc
Według portalu Litwini transportowali dwoma samochodami pomoc na linię frontu w Donbasie.
Czytaj także: Dzisiaj w końcu dowiemy się, co rząd zamierza zrobić z CPK
PAP ,
oprac ,
Adrian Siwek
Komentarzy: 0
Data publikacji: 26.06.2024 10:43
Źródło: PAP
Najbardziej prorosyjscy na świecie. Piotr Skwieciński o relacjach indyjsko-rosyjskich
25.03.2026 21:06

Komentarzy: 0
– Indie mogą samodzielnie wytyczyć granice Rosji! – powiedział w styczniu w Waszyngtonie znany kongresman Rick McCormick, republikanin. Jego zdaniem handlowa potęga Indii jest w odniesieniu do Moskwy tak wielka, że mogą one dyktować jej warunki, i Delhi powinny odegrać decydującą rolę w „zmiażdżeniu Rosji” – bez zaangażowania do tego wojsk amerykańskich. Republikanin starego, przedtrumpowego typu, Rick McCormick oczywiście przesadził, i to bardzo. Ale ta jego przeskalowana, życzeniowa diagnoza nie wzięła się też znikąd. Nie wzięła się znikąd, mimo że myślenie o „miażdżeniu Rosji” jest Hindusom całkowicie obce.
Czytaj więcej
ONZ: Konflikt USA i Izraela z Iranem wymyka się spod kontroli
25.03.2026 18:37

Komentarzy: 0
Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres oświadczył w środę, że konflikt na Bliskim Wschodzie wymyka się spod kontroli i może się rozwinąć w jeszcze większą wojnę. Wezwał też USA i Izrael do zakończenia tego konfliktu zbrojnego, a Iran - do zaprzestania ataków na inne kraje.
Czytaj więcej
Dekarbonizacja? Gen. Wroński: Od kopalin będzie zależało, czy wygramy, czy przegramy wojnę
25.03.2026 17:45

Komentarzy: 0
„Od kopalin będzie zależało, czy wygramy, czy przegramy wojnę” - mówi Tysol.pl gen. Dariusz Wroński, były dowódca 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, absolwent studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomii u pani prof. Doroty Simpson (Uniwersytet Gdański).
Czytaj więcej
Rosyjski dron uderzył w elektrownię w Estonii. Alarm w regionie
25.03.2026 11:51
Węgry zakręcają gaz Ukrainie. Orban stawia warunek
25.03.2026 10:54

Komentarzy: 0
Węgry zdecydowały o ograniczeniu dostaw gazu na Ukrainę, uzależniając ich wznowienie od przywrócenia przesyłu ropy rurociągiem Przyjaźń. Decyzja została ogłoszona przez premiera Viktora Orbana i ma związek z przerwanym tranzytem surowca.
Czytaj więcej
