Niemieckie media: „Auschwitz – obóz zagłady w Polsce”

"Auschwitz - obóz zagłady w Polsce"
W artykule niemieckiego dziennika "Bild" użyto sformułowania "nazistowski obóz zagłady w Polsce", opisując historię pięciu niemieckich uczniów z Hanoweru, którzy pijani filmowali się w "nazistowskich pozach". Jak donosi "Hannoversche Allgemeine Zeitung", następnie nagrania udostępnili za pomocą platformy Snapchat.
Przypominamy: Zespół niemieckich obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau leżał na terytorium przyłączonym do III Rzeszy.
Warto także zwrócić uwagę, że w artykule "Bilda" ani razu nie użyto słowa "niemiecki", odnosząc się do obozu koncentracyjnego, a jedynie "nazistowski".
"Oddali salut Hitlerowi"
Jak pisze "HAZ", "pięciu pijanych 17-latków oglądało w pokoju hotelowym filmy na YouTubie, w tym przemówienie Adolfa Hitlera, a następnie oddali salut Hitlerowi". "Wideo zostało następnie udostępnione na Snapchacie" - czytamy.
Jesteśmy głęboko zszokowani i zbulwersowani tym niedojrzałym zachowaniem. Nie odzwierciedla ono prawdziwej postawy uczniów
- powiedział dyrektor Christian Augustin ze szkoły im. Alberta Einsteina dla "Hannoversche Allgemeine Zeitung".
Pięciu uczniów zostało tymczasowo zawieszonych w lekcjach, a sprawą zajęła się policja. 17-latkowie mieli wyrazić skruchę i przeprosić za swoje zachowanie.
Niemiecki @BILD : "Obóz zagłady Auschwitz w Polsce". https://t.co/ATZ3xxWh3V pic.twitter.com/Mnis8viu3M
— Pan Cogito (@PanCogito7) June 23, 2024
CZYTAJ TAKŻE:

Komentarze
Tadeusz Płużański: Jak Sowieci w 1945 r. do Polski weszli i (prawie) wyszli

Anonimowy Dyplomata: Czy Niemcy powinny finansować miejsca pamięci w Polsce?
Młodzież po raz siódmy biegnąc, upamiętnia 81. rocznicę wyprowadzenia Marszu Śmierci
Prawnik chce pro bono reprezentować organizacje pozywające niemieckie media za „polskie obozy”

Niemiecki handel rzeczami ofiar. Skąd to oburzenie?


