REKLAMA

Zamiany w ochronie zdrowia powinny być systemowe - debata w PR24

Reforma ochrony zdrowia powinna być komplesowa i dotyczyć całego środowiska. Nie może dalej antagonizować pracowników tej branży. Ważne jest też, żeby głodujący lekarze rezydenci, ale i inne środowiska medyczne zarem zasiadył do stołu negocjacji w zespołe Rady Dialogu Społecznego, która jest to tego powołana ustawowo - mówiła w debacie w PR24, poświęconej reformom w ochronie zdrowiał Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Zdrowia NSZZ "SSlidabność".
 Zamiany w ochronie zdrowia powinny być systemowe - debata w PR24
/ www.pexels.com
O systemie ochrony zdrowia debatowali przedstawicieli różnych zawodów medycznych:  Maria Ochman (przew. Sekretariatu Zdrowia NSZZ "Solidarność"), Krystyna Ptok (przew. Ogólnopolskiego Zw. Zaw. Pielęgniarek i Położnych), Lidia Koktysz (Ogólnopolski Zw. Zaw. Fizjoterapia), Krzysztof Ostaszewski (przedstawiciel lekarzy rezydentów), Marcin Jachimiak (przedstawiciel ratownictwa medycznego) i dr Małgorzata Gałązka-Sobotka (ekspertka ds. ochrony zdrowia z Uczelni Łazarskiego).

Jak mówiła w imieniu Solidarności Maria Ochman, "minister Radziwiłł otrąbił sukces, który nie ma przełożenia na żadną ustawę".

"Nie znamy szczegółów projektu zmian Ministerstwa Zdrowia, nie mamy konkretów w jaki sposób środki będą dystrybuowane do systemu. Nie wyobrażam sobie, by minister zdrowia co roku wskazywał na co mają pójść środki finansowe. Jesteśmy za zwiększeniem finansowania, ale trzeba się przyjrzeć pieniądzom, które już są w systemie" - argumentował.

Przedstawicielka NSZZ "Solidarność" zaznaczyła również, że ostatnie osiem lat zostało zmarnowane, a służba zdrowia "została zdestabilizowana i zadłużona ponownie".

Dodała też, że minister zdrowia Konstanty Radziwiłł utracił zaufanie "Solidarności" już dawno.

"Jeśli dalej będzie dzielił środowisko, to będzie gasił następne pożary benzyną" – powiedziała Maria Ochman.


Całą debatę można wysłuchać tutaj: http://www.polskieradio.pl/130/5925/Artykul/1894815,Debata-PR24-Zmiany-wymaga-caly-system-opieki-zdrowotnejhttp://www.polskieradio.pl/130/5925/Artykul/1894815,Debata-PR24-Zmiany-wymaga-caly-system-opieki-zdrowotnej

Anna Grabowska

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura