Region Mazowsze zaprasza na warszawski Rajd Rowerowy
11.07.2024 08:09

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Zgłoszenia do udziału w Rajdzie można wysyłać do 22 lipca, liczba miejsc jest ograniczona.
Warszawskie ślady "S"
Rajd Rowerowy z okazji 44. rocznicy powstania Regionu Mazowsze odbędzie się 26 lipca.
Start o godzinie 11:00 z Placu Czerwca 1976 w Ursusie.
Kolarze wyruszą w podróż warszawskimi śladami Solidarności przez Ursus, Hutę Warszawa i Cmentarz Powązkowski.
Chętni do udziału w Rajdzie powinni zgłaszać się do 22 lipca poprzez kontakt mailowy, bądź telefonicznie.
Szczegółowe dane dostępne są na stronie Regionu Mazowsze NSZZ "Solidarność".
Patronem medialnym Rajdu jest Tygodnik Solidarność.


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 11.07.2024 08:09
Źródło: tysol.pl
Przedstawiciele "S" niewpuszczeni na teren kopalni Silesia. Jest zawiadomienie do prokuratury
08.04.2026 10:08

Komentarzy: 0
- Nie zostaliśmy wpuszczeni do biur związkowych. Tam jest sprzęt, są dokumenty. Nie wiemy, co się z tym dzieje - mówił funkcjonariuszom policji Grzegorz Babij, przewodniczący zakładowej Solidarności w PG Silesia dziś rano, kiedy próbował dostać się na teren kopalni. Próby wejścia nie powiodły się. Grzegorz Babij złożył w związku z tym do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w postaci przywłaszczenia mienia związkowego i utrudnienia działalności związkowej.
Czytaj więcej
Przedstawiciele "S" w PG Silesia nie wpuszczeni na teren kopalni. Zobacz interwencję naszych dziennikarzy
08.04.2026 05:35

Komentarzy: 0
Towarzyszymy przedstawicielom Solidarności w PG Silesia w próbie wejścia na teren kopalni. Przypomnijmy, wczoraj przewodniczący zakładowej "S" Grzegorz Babij oraz Społeczny Inspektor Pracy nie zostali wpuszczeni na teren zakładu.
Czytaj więcej
Dziś Światowy Dzień Zdrowia. Maria Ochman: Dość nagonki na pracowników służby zdrowia
07.04.2026 13:56
Nie żyje Kazimierz Lipiński, pierwszy przewodniczący leśnej Solidarności
07.04.2026 09:55

Komentarzy: 0
„Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego kolegi Kazimierza Lipińskiego, przewodniczącego Krajowej Komisji Koordynacyjnej Pracowników Lasów Państwowych NSZZ «Solidarność», pierwszego przewodniczącego Leśnej Solidarności oraz sygnatariusza Porozumienia Sękocińskiego” – przekazali przedstawiciele Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.
Czytaj więcej
„Dostaliśmy zakaz wejścia”. Przewodniczącego zakładowej "S" w PG Silesia nie wpuszczono na teren zakładu
07.04.2026 08:45

Komentarzy: 0
– Oto taka niespodzianka. Właśnie w dniu dzisiejszym nie zostałem wpuszczony na teren zakładu – mówi Grzegorz Babij, przewodniczący zakładowej Solidarności w PG Silesia, w opublikowanym w mediach społecznościowych filmiku nagranym dziś rano przed bramą zakładu.
Czytaj więcej
