Debata związkowa o budżecie, emeryturach i ochronie zdrowia

Na antenie Radia RDC odbyła się kolejna Debata Związkowa z udziałem przedstawicieli trzech reprezentatywnych centrali związkowych, w tym NSZZ „Solidarność”. Rozmowa dotyczyła: rekonstrukcji rządu, przyszłorocznego budżetu państwa, waloryzacji rent i emerytur oraz problemów służby zdrowia.
 Debata związkowa o budżecie, emeryturach i ochronie zdrowia
/ www.pexels.com

Jak zaznaczała Anna Grabowska, ekspert rynku pracy reprezentująca Tygodnik Solidarność, zaplanowane przez rząd podwyższenie najniższych emerytur jest krokiem w dobrym kierunku. Jest ono istotne również dlatego, że te najniższe świadczenia podnosi także na przyszłość, zwiększając ich podstawę. Tego zaś już dawno domagała się Solidarność, krytykując jednorazowe dodatku do rent i emerytur.

 

Jeśli zaś chodzi o zmianę ministra finansów, to podkreśliła, że na tym etapie nie wiąże się ona ze zmianami w projektowanym na przyszły rok budżecie państwa. Odnosząc się do budżetu zauważyła, że Solidarność wyraziła w swojej opinii do niego swoje zastrzeżenia, dotyczące chociażby braku podwyżki funduszu płac w sferze budżetowej. Jednak wydatki socjalne państwa oceniła pozytywnie.

 

Odnosząc się do służby zdrowia, Anna Grabowska zaznaczyła m.in., że należy w tym wypadku rozmawiać o wszystkich zawodach medycznych, a nie tylko o pielęgniarkach.

 

Całość programu można wysługach tutaj: http://www.rdc.pl/podcast/wieczor-rdc-debata-zwiazkowa-3/

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe