Szukaj
Konto

Prezydent Turcji: Haniebna scena w Paryżu obraziła nie tylko świat chrześcijański, ale również nasz

30.07.2024 18:15
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan
Źródło: fot. Flickr / World Humanitarian Summit / CC BY-ND 2.0
Komentarzy: 0
– Haniebna scena podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu to obraza nie tylko dla świata chrześcijańskiego, ale też dla nas – oświadczył we wtorek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Zapowiedział, że będzie dzwonić w tej sprawie do papieża Franciszka.

Podczas trwającej kilka godzin ceremonii rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich sparodiowano Ostatnią Wieczerzę, podczas której Jezus ustanowił Eucharystię.

W inscenizacji wzięli udział między innymi brodaty mężczyzna w kobiecym przebraniu, wyzywająco przebrane dziecko i kobieta z nadwagą ze swego rodzaju tiarze na głowie, mającej przypominać aureolę w centralnej części stołu.

Po skandalicznej inscenizacji w sieci zawrzało. Internauci nie kryli wściekłości i podkreślali, że granice zostały przekroczone.

Prezydent Turcji zabrał głos

Przywódca Turcji, w której dominującym wyzwaniem jest islam, poinformował, że zadzwoni do papieża najszybciej jak to możliwe, by omówić "niemoralność, jakiej dopuszczono się wobec chrześcijańskiego świata" w czasie piątkowej inauguracji zawodów

- napisała turecka agencja informacyjna Anatolia.

Haniebna scena w Paryżu obraziła nie tylko świat katolicki, nie tylko świat chrześcijański, ale też tak samo nas

- podkreślił we wtorek w Ankarze prezydent.

CZYTAJ TAKŻE:

Komentarzy: 0
Data publikacji: 30.07.2024 18:15
Źródło: PAP