Szukaj
Konto

Niepokojące doniesienia w sprawie znanej polskiej aktorki

04.08.2024 15:33
Szpital / zdjęcie poglądowe
Źródło: pixabay.com
Komentarzy: 0
Znana polska aktorka Danuta Stenka podzieliła się szczerym wyznaniem. Artystka opowiedziała o dramacie, z jakim jeszcze niedawno przyszło się jej zmagać.

Danuta Stenka zyskała sympatię widzów za sprawą wielu produkcji. 62-letnia aktorka nie zamierza przechodzić na emeryturę, jednak jeszcze niedawno doskwierały jej problemy zdrowotne, których nie mogła zignorować. W jednym z ostatnich wywiadów wyjawiła, że przez długi czas zmagała się z bezsennością, ale nie tylko. Często w swojej pracy miała styczność z alkoholem, którego nie dało się uniknąć, a który wywoływał przykre skutki.

Szczere wyznanie znanej aktorki

- Moją ceną za pracę w permanentnym stresie była kilkuletnia bezsenność i długi proces wychodzenia z niej. Kilka lat temu odkryłam fantastyczne antidotum na życie w biegu - ogród warzywny. Miejsce moich medytacji - tak go nazywam. Zdarza się, że lecę po pietruszkę czy szczypior i potrafię przepaść na kilka godzin. Ja się tam po prostu zawieszam, tam moja dusza odzyskuje równowagę

- przyznała Stenka.

Nawiązując do używek w czasie pracy, aktorka nie ukrywała, że jest to pewien problem.

- Jego obecność w teatrze czy na planie była tak oczywista, jak dzisiaj nieosiągalnej wówczas kawy. W zawodzie, w którym stres jest na porządku dziennym, bywa, że sięga się po niego - o ironio - jak po koło ratunkowe

- dodała.

Aktorka wyznała, że zmagała się również z problemami natury psychicznej. W pewnym momencie udała się więc na terapię.

- Terapeuta nie jest zaangażowany bezpośrednio w sytuacje, które mnie męczą, ma szansę być obiektywny. Może otworzyć mi oczy na problemy, których nie widzę albo pozwolić spojrzeć na te, z którymi przyszłam, pod innym kątem. A przede wszystkim daje mi narzędzia do pracy nad sobą - opowiadała.

Kim jest Danuta Stenka?

Danuta Stenka urodziła się 10 października 1961 roku w Sierakowicach. Jest aktorką filmową, teatralną i dubbingową. Swój debiut miała w 1984 roku, kiedy wystąpiła na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie. Grała także w Teatrze Nowym w Poznaniu, a także Dramatycznym, Rozmaitości i Narodowym w Warszawie. Od 1988 związana jest w Teatrem Telewizji. Artystkę najlepiej znamy z filmów: "Nigdy w życiu", "Katyń", "Idealny facet dla mojej dziewczyny", czy "Nad życie". Jest również aktorką dubbingową podkładającą głos w popularnych filmach animowanych: "Gertruda z Zaplątanych", czy "Opowieści z Narnii". Za całokształt pracy przyznano jej wiele nagród w tym Złoty Mikrofon i dwa Orły.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:"Roman Barbarzyńca". Newsweek uderza w Romana Giertycha

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowe gwiazdy TVP zaatakowały Babiarza: "Był jednym z tych, którzy..."

Komentarzy: 0
Data publikacji: 04.08.2024 15:33
Źródło: plotek.pl