Zbliża się XXII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy

Do udziału w XXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach zapraszają krakowscy kolejarze wraz z Duszpasterzem Kolejarzy Archidiecezji Krakowskiej ks. prałatem Grzegorzem Szewczykiem w łączności z Duszpasterzem Krajowym ks. prałatem Eugeniuszem Zarębińskim, Moderatorem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich ks. Ryszardem Marciniakiem oraz Zarządem KSKP.
ZOBACZ TAKŻE: Minister Gajewski: Pracujemy nad stanowiskiem rządu ws. emerytur stażowych
Program Pielgrzymki
Pielgrzymka rozpocznie się od nabożeństwa Drogi Krzyżowej przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Następnie nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych z orkiestrą do Bazyliki. Tam odbędzie się konferencja pt. "Jestem znakiem sprzeciwu dla świata", której moderatorem będzie ks. Ryszard Marciniak.
W południe wierni spotkają się na Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Zająca z udziałem duszpasterzy kolejarzy. Na koniec o godzinie 15 wszyscy zebrani odmówią koronkę do Miłosierdzia Bożego, po której nastąpi zakończenie Pielgrzymki.

Komentarze
„Czy jesteś za łączeniem?” Dziś początek referendum w dwóch bytomskich szpitalach

Nie żyje Kazimierz Grajcarek. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek

Rada Dialogu Społecznego. Solidarność: Czas na decyzje, które pokażą, że najważniejszą wartością w gospodarce jest człowiek
37. dzień protestu głodowego w Solino. Solidarność: „Mamy obstawę na wiele tygodni”
„Mamy wreszcie niezależne, samorządne związki zawodowe!” Już dziś promocja książki o Regionie Gdańskim NSZZ „Solidarność”


