Pracownicy JSW Koks pikietowali przed siedzibą spółki. Chodzi o wynagrodzenia

Spór zbiorowy dotyczący podwyżek płac trwa w JSW Koks od kwietnia tego roku. Do tej pory nie udało się zawrzeć porozumienia, pomimo tego, że związkowcy wyrazili gotowość by obniżyć swoje żądania.
- W poprzednich latach negocjacje dotyczące podwyżek zawsze były zamykane w pierwszym kwartale roku - zwrócił uwagę Piotr Górecki, szef "S" w JSW Koks cytowany przez śląsko-dąbrowską Solidarność.
- Podczas negocjacji pracodawca zaproponował rozwiązania, na które nie możemy się zgodzić. Pracownicy są zdeterminowani, co właśnie pokazali. Część osób wzięła udział w pikietach mimo urlopów - dodał.
JSW Koks jest częścią Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Spółka produkuje rocznie ponad 3 mln ton koksu, co plasuje ją pośród największych producentów i eksporterów tego surowca w Europie. Jeśli chodzi o węgiel koksowy to JSW jest największym producentem w UE.
Warto przypomnieć, że węgiel koksowy został uznany za surowiec strategiczny dla rozwoju gospodarczego i technologicznego Unii Europejskiej.
SW Koks zatrudnia łącznie ponad 2300 pracowników.
Nauczyciele będą pracować po 12 godzin dziennie? Ostry sprzeciw Solidarności
"To kompromitacja państwa". Komisja Krajowa NSZZ "S" murem za Adamem Borowskim po decyzji sądu o osadzeniu go w zakładzie karnym
"Sprawa przestała być wyłącznie sporem pracowniczym". Trzeci pracownik prowadzący głodówkę w Solino trafił do szpitala

"Nasze życie to nie tabelka". Protestowali pracownicy Stokrotki

Piotr Duda spotkał się z ministrem Karolem Rabendą


