Szukaj
Konto

Popularne wśród Polaków kurorty odcięte od prądu

16.08.2024 14:25
Sikinos
Źródło: Flickr @ cesareb
Komentarzy: 0
Trzy greckie wyspy popularne wśród turystów były nocą z czwartku na piątek pozbawione prądu ze względu na bardzo wysoki popyt na energię elektryczną w związku z dużą liczbą gości i wysokie temperatury.

Przerwa w dostawach prądu trwała od wieczora do godz. 3.30 nad ranem na wyspach Folegandros, Ios i Sikinos na Morzu Egejskim - poinformował portal eKathimerini.

Przywrócone dostawy energii

Na Folegandros i Sikinos przywrócono dostawy energii, natomiast na Ios prąd będzie co pewien czas wyłączany, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham: William wypowiedział wojnę Harry'emu

Czytaj także: Wielka Brytania: Polak odparł atak sześciu napastników chcących go okraść

Czytaj także: Kiedy na Ziemię powrócą astronauci, którzy uktnęli na orbicie? Jest komunikat NASA

Poważne problemy

Podwodne przewody średniego napięcia dostarczające prąd na wyspy, które położono dziesiątki lat temu, nie odpowiadają obecnemu zapotrzebowaniu na energię. Kable na mniejsze wyspy biegną z Paros, która jest połączona z siecią elektryczną w Grecji kontynentalnej.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 16.08.2024 14:25
Źródło: PAP