Szukaj
Konto

USA: Darmowe wazektomie i aborcje dla uczestników konwencji Demokratów

20.08.2024 20:14
Kamala Harris
Źródło: fot. EPA/MICHAEL REYNOLDS Dostawca: PAP/EPA
Komentarzy: 0
Planned Parenthood oferuje uczestnikom Narodowej Konwencji Partii Demokratycznej w Chicago darmowe wazektomie i pigułki aborcyjne.

Organizacja Planned Parenthood poinformowała za pośrednictwem platformy X, że zapewni uczestnikom konwencji Partii Demokratycznej w Chicago darmowe wazektomie oraz aborcje farmakologiczne. Aborcją farmakologiczną nazywana jest pigułka aborcyjna.

Jak przekazuje serwis DoRzeczy.pl, z siecią klinik aborcyjnych Planned Parenthood współpracują Fundusz Aborcyjny Chicago i sieć żywnościowa w Chicago "The Wieners Circle". Zabiegi będą dostępne wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Kamala Harris mówi o "podstawowej wolności"

To kolejne działanie, które wpisuje się w aborcyjną platformę promowaną przez Kamalę Harris, kandydatkę Demokratów na prezydenta USA. Obecna wiceprezydent Stanów Zjednoczonych jest zdecydowaną zwolenniczką legalizacji aborcji na terenie całego kraju.

W wywiadzie dla MSNBC Harris określiła dostępność do aborcji jako "podstawową wolność" i kluczowy element swojej kampanii wyborczej. Harris stała się pierwszą w historii wiceprezydent, która prowadziła kampanię wyborczą w klinice aborcyjnej Planned Parenthood.

CZYTAJ TAKŻE:

Komentarzy: 0
Data publikacji: 20.08.2024 20:14
Źródło: DoRzeczy.pl