Lider Obywateli RP: "Pieniędzy musimy szukać u Sorosa albo innego miliardera"

Paweł Kasprzak jest liderem ruchu Obywatele RP i prezesem Fundacji Wolni Obywatele RP. W rozmowie z Magdaleną Rigamonti z "Dziennika Gazety Prawnej" Kasprzak opowiada o swojej działalności społecznej. "Od dwóch lat żyję w stanie permanentnego wzmożenia rewolucyjnego" - stwierdza.
 Lider Obywateli RP: "Pieniędzy musimy szukać u Sorosa albo innego miliardera"
/ Paweł Kasprzak, screen YT
Paweł Kasprzak na co dzień zajmuje się produkcją filmową i, jak twierdzi, dobrze na tym zarabia. Potrzeby jednak ma duże z przyczyn rodzinnych - wychowuje 4 synów, z czego dwóch jest niepełnosprawnych. Na Obywateli RP poświęca sto procent swojego czasu, choć etatu w fundacji nie ma. 

Twierdzi, że swoje działania kieruje przeciwko tym osobom, które "opowiadają się za karą śmierci, nie chcą w  Polsce uchodźców, mają gdzieś równouprawnienie par homoseksualnych, a nawet prawa kobiet”.
 

Nie aspirowaliśmy do tego, by być masowym ruchem. Zakładaliśmy do niedawna, że masowym ruchem jest KOD i że z nimi jakoś się dogadamy. Teraz, kiedy nie ma z kim rozmawiać, próbujemy rosnąć liczebnie i terenowo. (...) Pieniędzy musimy szukać w prywatnych źródłach, u Sorosa albo innego miliardera (...) Nie mam z tym żadnych oporów, ale jesteśmy do tego stopnia frajerami, że nie wiemy, jak się to robi


- opowiada.

źródło: wpolityce.pl, dziennik gazeta prawna

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe