REKLAMA

Romauld Szeremietiew: Zespół pogoni za króliczkiem

Władze opozycyjnej Platformy Obywatelskiej ogłosiły powołanie zespołu śledczego ds. zagrożeń bezpieczeństwa państwa. 26 października br. w Sejmie odbyło się pierwsze posiedzenie tego zespołu. Przewodniczący zebraniu Grzegorz Schetyna poinformował, że członkowie zespołu mają zamiar „ocenić i opisać to, co wiążę się z Antonim Macierewiczem i wszystkimi jego aferami”.
 Romauld Szeremietiew: Zespół pogoni za króliczkiem
/ pixabay.com
Jak wiadomo jednym ze sposobów działań opozycji jest uderzanie w członków rządu, zgłaszanie wobec nich wotum nieufności. W obecnej kadencji Sejmu wnioski o odwołanie ministra Macierewicza były zgłaszane kilka razy. Obóz rządowy dysponujący przewagą w sejmie, zawsze je odrzucał. Rządzący nie mogą przecież dopuścić, aby opozycja w takim głosowaniu wygrała.

W PO zdają sobie sprawę, że nie są w stanie usunąć z rządu nienawistnego im ministra obrony. Jednak w przypadku wspomnianego zespołu śledczego wcale nie chodzi o to, aby stworzyć kolejny wniosek o dowołanie Macierewicza. Schetyna deklaruje, że zespół śledczy za cel stawia sobie ukazywanie” jak wiele szkód wynika z działań Antoniego Macierewicza” i ma to robić cały czas, do końca kadencji obecnego Sejmu.

Nie chodzi o jakiś akt głosowania w sejmie nad wotum nieufności, ale o możliwość ustawicznego atakowanie urzędującego ministra, co w następstwie – uważają atakujący - powinno zaszkodzić w odbiorze społecznym całemu obozowi Jarosława Kaczyńskiego. Dlatego też w zamiarze PO minister Macierewicz powinien zostać na swoim stanowisku. PO nie chodzi przecież o upolowanie „króliczka” (odwołanie ministra), ale o to, aby go nieustająco gonić. Dzięki temu będzie można atakować cały obóz Dobrej Zmiany.

Romuald Szeremietiew

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura