Mentzen ogłosił start w wyborach prezydenckich. Padła jasna deklaracja

Jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen na sobotniej konwencji oficjalnie ogłosił swój start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w 2025 roku; obecna na konwencji Ewa Zajączkowska-Hernik zapowiedziała, że kampania będzie związana z tematami dotyczącymi bezpieczeństwa.
Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen / PAP/Tomasz Gzell

Mentzen ogłosił start w wyborach prezydenckich

Sławomir Mentzen to pierwszy kandydat, który zadeklarował swój start w następnych wyborach prezydenckich, które mają odbyć się w 2025 roku; wybory te nie zostały jeszcze oficjalnie zarządzone - zgodnie z konstytucją zarządza je bowiem marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego prezydenta.

Mimo to Mentzen na zorganizowanej w sobotę w Warszawie konwencji zainaugurował swoją kampanię wyborczą. W swoim wystąpieniu stwierdził, że jako prezydent będzie najaktywniejszym z dotychczasowych polskich głów państw - które, jak ocenił, do tej pory funkcjonują jako "marionetki" liderów swoich partii" - w tym pod względem złożonych projektów i zawetowanych ustaw.

Jak mówił, nie zamierza być prezydentem, który "podpisuje wszystko, co przyniesie prezes jego partii". Wśród priorytetów wskazał bezpieczeństwo i gospodarkę. Zdaniem Mentzena, obecnie mimo realnego zagrożenia konfliktem zbrojnym polskie bezpieczeństwo jest w opłakanym stanie, m.in. ze względu na sytuację sił zbrojnych, które - jak mówił - borykają się z brakiem sprzętu i rezerwistów, których średni wiek wynosi ok. 50 lat. "Nie widać, żebyśmy się do tego konfliktu przygotowywali" - ocenił działalność obecnie rządzących.

Mentzen odniósł się też do kwestii prób nielegalnego przekroczenia granicy - jak stwierdził, nie może być tak, że ktokolwiek nielegalnie przekracza granicę. "Jeżeli nielegalnie ktoś będzie próbował forsować granicę państwa polskiego, powinno się do niego po prostu strzelać" - oświadczył.

Odnosząc się do kwestii gospodarczych, Mentzen stwierdził, że kluczowym problemem są przepisy "kneblujące przedsiębiorców. Opowiedział się za ich uproszczeniem, w tym reformą podatków dochodowych, a także za ograniczeniem roli państwa w gospodarce za wyjątkiem strategicznych branż, jak produkcja zbrojeniowa. Ponadto należy - jego zdaniem - zderegulować produkcję energii; polityk opowiedział się też za budową elektrowni jądrowych.

Na konwencji padły mocne słowa

Obecna na konwencji europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik (Konfederacja) powiedziała, że zbliżające się wybory prezydenckie są "kolejnym elementem walki" w drodze do utworzenia przez ich partię rządu. "Stajemy do walki po raz kolejny, będziemy walczyć do ostatnich kropli z naszych żył (...) a wybory prezydenckie są kolejnym elementem tej walki w drodze do rządu, który utworzymy w 2027 roku, zrobimy to" - stwierdziła.

Jej zdaniem obecnie u władzy stoją ludzie "słabi", "niemoralni" oraz "bezideowi". Następnie dodała, że "słabi ludzie tworzą ciężkie czasy i dopiero z tych ciężkich czasów wyłaniają się silni ludzie, którzy tworzą czasy dobre i my musimy to zrobić dla naszych rodzin, dla naszych dzieci".

Zajączkowska zapowiedziała, że kampania wyborcza będzie skoncentrowana na temacie bezpieczeństwa. Zwróciła się do kobiet mówiąc, że Sławomir Mentzen jest "gwarantem bezpiecznego kraju". Jej zdaniem, kandydat Konfederacji na prezydenta nie poparłyby "czegoś, co odbierze Polsce suwerenność i zagrozi bezpieczeństwa". "Ta kampania będzie kręcić się wokół tematów związanych z bezpieczeństwem, a my chcemy prezydenta, który nam to bezpieczeństwo zagwarantuje. Dlatego zwracam się do wszystkich kobiet. (...)Chcemy żyć w bezpiecznym kraju i gwarantem tego jest właśnie Sławomir Metzem. Dlatego w wyborach prezydenckich zagłosuję na Sławka Mentzena, bo to jedyna możliwość by przywrócić w Polsce normalność, by kontynuować jakość w polskiej polityce. Wiem, że Sławek nigdy nie poprze czegoś co odbierze Polsce suwerenność i nigdy nie zgodzi się na cokolwiek, co spowoduje, że Polska stanie w niebezpieczeństwie. To jest mój prezydent" - dodała.

Podczas konferencji zapowiedziano, że we wrześniu Sławomir Mentzen ruszy w "trasę wyborczą". Wybory prezydenckie odbędą się na wiosnę przyszłego roku, Andrzej Duda kończy urzędowanie w sierpniu 2025 r.

 


 

POLECANE
KGP: Pijany funkcjonariusz KGP zatrzymany w Warszawie z ostatniej chwili
KGP: Pijany funkcjonariusz KGP zatrzymany w Warszawie

Funkcjonariusz Komendy Głównej Policji został zatrzymany w Warszawie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu – poinformowała KGP. Policjant został zawieszony. Wszczęto postępowanie dyscyplinarne i administracyjne zmierzające do zwolnienia go ze służby.

Tȟašúŋke Witkó: Edukacja społeczeństwa tylko u nas
Tȟašúŋke Witkó: Edukacja społeczeństwa

Politycy – swą głupotą, bufonadą i niewzruszonym przeświadczeniem o własnej nadzwyczajności – potrafią zaskoczyć nawet takiego starego szydercę i cynika, jak indywiduum klecące niniejszy felieton. Tak, Państwo słusznie domyślają się, że napomykam o odgrzaniu starego, chyba już nawet zzieleniałego od upływu czasu kotleta, jakim jest odrestaurowanie europejskiej „koalicji chętnych”, czyli tabunu głów państw bezproduktywnie ględzących o wysłaniu sił rozjemczych pomiędzy walczące wojska rosyjskie i ukraińskie.

Zbigniew Ziobro: Szykanują sędziego bo okazał się niezawisły z ostatniej chwili
Zbigniew Ziobro: Szykanują sędziego bo okazał się niezawisły

„Tylko zaufani sędziowie tej władzy mogą rozstrzygać sprawy, w których Tusk chce zniszczyć swoich przeciwników politycznych” - napisał na platformie X Zbigniew Ziobro odnosząc się do informacji podanej przez przewodniczącą KRS Dagmarę Pawełczyk-Woicką odnośnie do sędziego Dariusza Łubowskiego.

Prezydent Karol Nawrocki weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos z ostatniej chwili
Prezydent Karol Nawrocki weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Prezydent Karol Nawrocki w dniach 20-22 stycznia weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Program wizyty - przekazany przez KPRP - obejmuje m.in. sesję z prezydentem USA Donaldem Trumpem, spotkanie z prezesem Banku Światowego Ajayem Bangą, a także wystąpienie poświęcone Inicjatywie Trójmorza.

Dagmara Pawełczyk-Woicka: Sędzia Łubowski ma mieć zmieniony podział czynności w Sądzie gorące
Dagmara Pawełczyk-Woicka: Sędzia Łubowski ma mieć zmieniony podział czynności w Sądzie

"Sędzia Dariusz Łubowski, który odmówił wydania Niemcom podejrzewanego obywatela Ukrainy o wysadzenie NORD STREAM oraz uchylił ENA wobec posła Marcina Romanowskiego ma mieć zmieniony podział czynności w Sądzie!!!” - napisała na platformie X Dagmara Pawełczyk-Woicka, Przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa.

Umowa UE-Mercosur ma ułatwić Niemcom dostęp do brazylijskich metali ziem rzadkich. KE: Wkrótce porozumienie z ostatniej chwili
Umowa UE-Mercosur ma ułatwić Niemcom dostęp do brazylijskich metali ziem rzadkich. KE: Wkrótce porozumienie

„Europa i Brazylia zmierzają w kierunku bardzo ważnego porozumienia politycznego w sprawie kluczowych surowców” - powiedziała Ursula von der Leyen, która przyjechała do Brazylii podpisać umowę UE-Mercosur, podczas konferencji prasowej z prezydentem tego kraju Luizem Inácio da Silvą. Umowa UE-Mercosur ma ułatwić Niemcom dostęp do brazylijskich zasobów metali ziem rzadkich.

TOPR ostrzega. W Tatrach wzrosło zagrożenie lawinowe Wiadomości
TOPR ostrzega. W Tatrach wzrosło zagrożenie lawinowe

Trzeci, znaczny stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach ogłosili w piątek wieczorem ratownicy TOPR-u. Należy spodziewać się samoczynnych lawin.

Zaginął naukowiec z Rzeszowa. Trwają intensywne poszukiwania Wiadomości
Zaginął naukowiec z Rzeszowa. Trwają intensywne poszukiwania

Policja w Rzeszowie prowadzi poszukiwania dr. Kacpra Świerka, 49-letniego naukowca i etnologa, który od kilku dni nie daje znaku życia. Mężczyzna wyszedł z domu 13 stycznia i od tamtej pory nie wrócił ani nie skontaktował się z bliskimi.

Ekspert: Nie udało się wybrać tęczowego prezydenta, więc tęczową rewolucję chcą wprowadzać na poziomie rozporządzenia gorące
Ekspert: Nie udało się wybrać tęczowego prezydenta, więc tęczową rewolucję chcą wprowadzać na poziomie rozporządzenia

„Rząd Donalda Tuska pod pretekstem „wdrażania prawa Unii Europejskiej” chce USUNĄĆ ze WSZYSTKICH aktów stanu cywilnego słowa „mężczyzna” i „kobieta”! W 2025 nie udało się wybrać tęczowego prezydenta,więc tęczową rewolucję chcą wprowadzać na poziomie rozporządzenia!” - napisał na platformie X Nikodem Bernaciak, analityk Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Tragedia w Wielkopolsce. Nie żyje 11-letni chłopiec z ostatniej chwili
Tragedia w Wielkopolsce. Nie żyje 11-letni chłopiec

W Myjomicach k. Kępna 11-letni chłopiec zmarł z powodu zatrucia się gazami pożarowymi, a jego matka trafiła do szpitala. Ojciec zdołał uratować roczne i czteroletnie dzieci.

REKLAMA

Mentzen ogłosił start w wyborach prezydenckich. Padła jasna deklaracja

Jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen na sobotniej konwencji oficjalnie ogłosił swój start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w 2025 roku; obecna na konwencji Ewa Zajączkowska-Hernik zapowiedziała, że kampania będzie związana z tematami dotyczącymi bezpieczeństwa.
Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen / PAP/Tomasz Gzell

Mentzen ogłosił start w wyborach prezydenckich

Sławomir Mentzen to pierwszy kandydat, który zadeklarował swój start w następnych wyborach prezydenckich, które mają odbyć się w 2025 roku; wybory te nie zostały jeszcze oficjalnie zarządzone - zgodnie z konstytucją zarządza je bowiem marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego prezydenta.

Mimo to Mentzen na zorganizowanej w sobotę w Warszawie konwencji zainaugurował swoją kampanię wyborczą. W swoim wystąpieniu stwierdził, że jako prezydent będzie najaktywniejszym z dotychczasowych polskich głów państw - które, jak ocenił, do tej pory funkcjonują jako "marionetki" liderów swoich partii" - w tym pod względem złożonych projektów i zawetowanych ustaw.

Jak mówił, nie zamierza być prezydentem, który "podpisuje wszystko, co przyniesie prezes jego partii". Wśród priorytetów wskazał bezpieczeństwo i gospodarkę. Zdaniem Mentzena, obecnie mimo realnego zagrożenia konfliktem zbrojnym polskie bezpieczeństwo jest w opłakanym stanie, m.in. ze względu na sytuację sił zbrojnych, które - jak mówił - borykają się z brakiem sprzętu i rezerwistów, których średni wiek wynosi ok. 50 lat. "Nie widać, żebyśmy się do tego konfliktu przygotowywali" - ocenił działalność obecnie rządzących.

Mentzen odniósł się też do kwestii prób nielegalnego przekroczenia granicy - jak stwierdził, nie może być tak, że ktokolwiek nielegalnie przekracza granicę. "Jeżeli nielegalnie ktoś będzie próbował forsować granicę państwa polskiego, powinno się do niego po prostu strzelać" - oświadczył.

Odnosząc się do kwestii gospodarczych, Mentzen stwierdził, że kluczowym problemem są przepisy "kneblujące przedsiębiorców. Opowiedział się za ich uproszczeniem, w tym reformą podatków dochodowych, a także za ograniczeniem roli państwa w gospodarce za wyjątkiem strategicznych branż, jak produkcja zbrojeniowa. Ponadto należy - jego zdaniem - zderegulować produkcję energii; polityk opowiedział się też za budową elektrowni jądrowych.

Na konwencji padły mocne słowa

Obecna na konwencji europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik (Konfederacja) powiedziała, że zbliżające się wybory prezydenckie są "kolejnym elementem walki" w drodze do utworzenia przez ich partię rządu. "Stajemy do walki po raz kolejny, będziemy walczyć do ostatnich kropli z naszych żył (...) a wybory prezydenckie są kolejnym elementem tej walki w drodze do rządu, który utworzymy w 2027 roku, zrobimy to" - stwierdziła.

Jej zdaniem obecnie u władzy stoją ludzie "słabi", "niemoralni" oraz "bezideowi". Następnie dodała, że "słabi ludzie tworzą ciężkie czasy i dopiero z tych ciężkich czasów wyłaniają się silni ludzie, którzy tworzą czasy dobre i my musimy to zrobić dla naszych rodzin, dla naszych dzieci".

Zajączkowska zapowiedziała, że kampania wyborcza będzie skoncentrowana na temacie bezpieczeństwa. Zwróciła się do kobiet mówiąc, że Sławomir Mentzen jest "gwarantem bezpiecznego kraju". Jej zdaniem, kandydat Konfederacji na prezydenta nie poparłyby "czegoś, co odbierze Polsce suwerenność i zagrozi bezpieczeństwa". "Ta kampania będzie kręcić się wokół tematów związanych z bezpieczeństwem, a my chcemy prezydenta, który nam to bezpieczeństwo zagwarantuje. Dlatego zwracam się do wszystkich kobiet. (...)Chcemy żyć w bezpiecznym kraju i gwarantem tego jest właśnie Sławomir Metzem. Dlatego w wyborach prezydenckich zagłosuję na Sławka Mentzena, bo to jedyna możliwość by przywrócić w Polsce normalność, by kontynuować jakość w polskiej polityce. Wiem, że Sławek nigdy nie poprze czegoś co odbierze Polsce suwerenność i nigdy nie zgodzi się na cokolwiek, co spowoduje, że Polska stanie w niebezpieczeństwie. To jest mój prezydent" - dodała.

Podczas konferencji zapowiedziano, że we wrześniu Sławomir Mentzen ruszy w "trasę wyborczą". Wybory prezydenckie odbędą się na wiosnę przyszłego roku, Andrzej Duda kończy urzędowanie w sierpniu 2025 r.

 



 

Polecane