25. Bieg Solidarności w Gorzowie

44. urodziny Solidarności
W tym roku ulicami Gorzowa pobiegło około 300 uczestników, którzy pokonali trasę 4400 metrów. To nieprzypadkowa odległość, bowiem w tym roku Solidarność obchodziła swoje 44. urodziny.
Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Serczyńska, drugie miejsce zajęła Kornelia Szewczyk, a podium dopełniła Marzena Traczyk.
W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Marcel Prędkiewicz, drugi stopień podium przypadł Marcinowi Galantowi, a trzecie miejsce zajął Adam Humbla.
Po ceremonii wręczenia nagród rozlosowano 44 dodatkowe nagrody wśród wszystkich uczestników gorzowskiego Biegu Solidarności.
Utratę kalorii zawodnicy mogli zrekompensować, smakując grochówki przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Wawrowa.
Chętni mogli także udać się do mobilnego punktu Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, by przebadać poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie, sprawdzić saturację czy dokonać analizy składu masy ciała.
ZOBACZ TAKŻE: Za nami 32. Bieg Solidarności we Wrocławiu [FOTOGALERIA]
Komentarze
Odszedł Marek Smyk. Przewodniczący Budziak: Był jedną z ikon naszego regionu
Solidarność pamięta. W Płocku obchodzono 50. rocznicę Czerwca ’76
„Nowa ustawa otwiera okno możliwości”. Muzealna Solidarność o potrzebie ponadzakładowego układu zbiorowego pracy

Szczecin. Zaostrza się spór w Agryfie
W Wieruszowie już po raz dziesiąty odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych



